Öğretmenlere BT Rehberliği adına neler yapıyorsunuz?

Kodla Büyü

isapenekli

Üye
Arkadaşlar okulda derslerinizden kalan zamanda Öğretmenlere nasıl rehberlik yapıyorsunuz. Öğretmenler sürekl dersteler, 10 dakika tenefüsleri var o sırada ya çay içme derdindeler, ya yazılı sorusu, test vs hazırlık yada fotokopi çekme derdinde. Öğretmenler odasında bulunan öğretmenlerdende çok fazla soru gelmiyor. Gelen sorularda genelde evlerindeki bilgisayarlar ve internet hatları ile ilgili oluyor. Sizler rehberlik konusunda nasıl bir yol izliyorusunuz. Cevaplar için şimdiden teşekürler.

hocam sen bişey yapmayacaksın iş sana gelecek....iş var mı yardım edeyim mi diye ortalıkta dolaşırsan işler bitmez :)
birisini bi sıkıntısı varsa seni bulur ...eğer kimse gelmiyorsa ve idarelik işin yoksa aç bilgisayarını kendini geliştirici şeyler yap...

İlçeye göndermek üzere herhangi bir kağıt hazırlıyor musunuz? rapor olarak fln. Ben görevlendirme olduğunda dönemlik bi plan hazırlamıştım onun dışında bişey yapmadım.

Hocam ne güzel sormuyorlarmış işte, ben sizin yerinizde olsam hiç kurcalamam.Ben yıllardır teknolojinin t sinden anlamayan öğretmenlerin abuk sabuk sorularına cevap vermekten, okuldaki bilgisayarlarıyla ilgili problemleri çözmekten bıktım.Problem derken bir kaç örnek vereyim;Öğretmen sorunu bilgisayarım interneti görmüyor?Benim cevabım:Fn+F2 wireless açmalısınız hocam,aynı öğretmen bu soruyu abartısız 10 kere soruyor ben 10 kere cevaplıyorum,başka bir soru projeksiyon bilgisayarı görmüyor? Benim cevabım Fn+F4 ekran değişimi yapmalısınız...işin üzücü tarafı daha genç arkadaşların bilgisayara teknolojiye bu kadar uzak olması öğrenmeye çalışmaması,emektarlar yine öğrenmek için soruyor.

only61' Alıntı:
hocam sen bişey yapmayacaksın iş sana gelecek....iş var mı yardım edeyim mi diye ortalıkta dolaşırsan işler bitmez :)
birisini bi sıkıntısı varsa seni bulur ...eğer kimse gelmiyorsa ve idarelik işin yoksa aç bilgisayarını kendini geliştirici şeyler yap...
TEK BTR POLİTAKAM :puhaha: :++:

Genellikler dersim olduğu sırada yardıma çağırıyorlar o zaman dersteyim tenefüste gelirim diyorum. Tenefüste gittiğimde ya öğrenciler sorunu halletmiş oluyor ya da sorunla ilgilenmiyorlar ben de dönüp bilgisayar sınıfına gelip işime gücüme bakıyorum.

Geri