Öğretmenlik Meslek Kanunu meclise geldi

Kodla Büyü

gkhankz

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Öğretmenlik Meslek Kanunu meclise gelmiş. İçeriğinde ne olduğunu kimse bilmiyor. Kime danışılmış hangi eksikler görülmüş de yapılıyor belli değil. Umarım yanılırım ama ben bizim hayrımıza bir sey çıkacağına ihtimal vermiyorum. Uzman öğretmenlik sınavı ile 1.000 tl verdik denilip birçok hakkımız elimizden gidecek gibi geliyor

İçeriği tam bir muamma bazı söylentilere göre diğer memurlardan Farklı ekstra ücret artışı olacakmış, pek inanasım gelmiyor
Hocam işte 8 - 5 okulda tutacaklar full ek ders verecekler. Öğretmen maaşlarına 2.000 tl zam yapılmış olacak. Aşağıdaki fotoğrafta söylentiler arasında

Ekli dosyalar

• IMG_20211229_223617_872.jpg
    IMG_20211229_223617_872.jpg
    91.3 KB · Görüntüleme: 1,082
Ders olmadığı sürece okulda kalma olmaz , en düşük öğretmen maaşı 10 bin söylentisi var , hak kaybı olmasında

Ders olmadığı sürece okulda kalma olmaz , en düşük öğretmen maaşı 10 bin söylentisi var , hak kaybı olmasında
Hocam eskiden 3 ay tatil vardı. Şimdi ders olmasa da 1 ay okulda kalıyorsun öyle düşün. Yapılmak istenirse etkinlik kulüp nöbet der tutarlar

içerik belli olmadan iyi veya kötü yorum yapmak zor. Lakin daha öncede değinildiği gibi öğretmenlere birşey sorulmadığından uzaktan çokta iyi görünmüyor

Bir şeyleri verilip karşılığında bir çok şey şey alınmasa bari. Örneğin performansı düşük öğretmenin ayıklanması gibi.

Olumlu düşünmek istiyoruz ama şüpheyede düşürmüyor değil , özel meslek kanunu çıkan meslek grupları hep daha iyi hakka sahip oldular , olumsuz bir durum yargıya taşınır

Hocam işte 8 - 5 okulda tutacaklar full ek ders verecekler. Öğretmen maaşlarına 2.000 tl zam yapılmış olacak. Aşağıdaki fotoğrafta söylentiler arasında
okulda 150 öğretmen var şuan bile tenefüslerde sandalye kapmaca oynuyoruz yetmiyor. 150 öğretmeni aynı anda okulda tutabilecek büyüklükte ne mekan var ne ortam.

Maaşa 3 kuruş zam dışında hiç bir olumlu beklentim yok. Eminim olumsuz bir çok şey çıkar altından. Bir de müjdeymiş. Pehhh.

İkili öğretim yapan okullar büyük sıkıntı yaşar o zaman. Hem ders yükü az olan öğretmen nöbet tutar falan saçma bence. İdare kendine yakın adama az ders verecek güya nöbet tutturacak, sevmediği adama ders kilitleyecek.
İnşallah haksız çıkarım ama ben faydamıza olacak bir meslek kanunu olacağı konusunda hiç umutlu değilim. Öğretmenin faydasına olacaksa neden hiçbir sendikanın bu kanunun içeriğinden haberi yok?

Bence standart maaş işi zor yüksek bile olsa. Meslek lisesi var, anasınıfı var sınıf öğretmeni var dersi az olan var dersi çok olan var. Full derse giren biriyle 15 saat derse giren biri aynı ücreti alamaz farklı görevler verilse de. Yargıdan döner. Amaç öğretmeni sabahtan akşama kadar okulda tutmaksa zaten çoğu öğretmen 8.30 15.30 arası dersi var şubat tatilini alıp yaz tatilini kısaltabilirler.

Hocam resimdeki teklif TED teklifi. Özel okul mantığı ile hazırlamışlardı, öğretmeni öldürün diyor kısaca, isterseniz okuyun hocam, bildiğiniz köle düzeni.

Geri