İmajı ağdaki diğer pc'ya almada hata.

Kodla Büyü

grandmasterb

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar kafayı yemek üzereyim.İki BT sınıfım var vestel promega olanlardan.toplam 30 pc.
Acronis true image ile imaj alıyorum usb'ye.boot cd ile açıp flashtaki imajı yükledim birkaç kez.

Sonra bir makinaya format atıp gerekli programları kurdum.imaj boyutu yaklaşık 15 GB olunca flash diske sığmadı.ben de ağı görünce ağdan yapmaya çalışıyorum.Ama malesef paylaşıma açık olan bilgisayara bir türlü imaj dosyasını kopyalayamadım.Eğer imaj dosyasını paylaşıma açık pcye alabilrsem orda imajı 30 pcye kolayca yükleyebileceğim.Backup oluşturma sihirbazında imajı nereye kaydetmek istediğimi sorduğunda ağda gördüğüm pc ye imajı kaydetmek istiyorum ama bir türlü bilgisayara giremiyorum.

Not:Resimde ağdaki paylaşıma açık pclere tıkladığımda hep şifre soruyor.kullanıcı adı ve şifreyi doğru girsemde erişime izin vermiyor.normalde windows açıkken ağ bağlantılarımdan o bilgisayarlara girebiliyorum.

Ekli dosyalar

• 2012-04-09 17.19.56.jpg
    2012-04-09 17.19.56.jpg
    113.1 KB · Görüntüleme: 1,112
bu hatayı ağ yogun oldugunda genelde veriyor ... aynı anda birden fazla pc ile bimakineye baglanıp imajıı yüklemeye calıştıgında buhatayı bende almıştım... tek tek yada 2 şer 3 er pc ye sırayla al imajları...birde tavsiyem şu internet baglantısını iptal edip dene yani bilgisayarların bağlı oldugu ana switche modemden gelen internet kablosunu çek öyle dene . . . kolay gelsin

hocam imajı ağ üzerindeki herhangi bir makinaya alabilirsem zaten sizin dediğiniz gbi 2li yada 3 lü geri yüklerim.bir tane imaj almam yeterli olacak.ama
gördüğüm halde neden o makinaya(yada herhangi bir makinaya) kaydedemiyorum?diğer türlü taşınabilir usb diske atıp tek tek gezdirmek gerekecek?

sizce neden gördüğüm halde bu pclere imaj alamıyorum arkadaşlar?

Hocam acronisin ayarlarında subnet mask te yanlışlık olmadığından emin olun. 255.255.255.0 olmalı muhtemelen sizin ağınız.

Ya da acronisin en güncel verisoynu ile yedek almayı da deneyebilirsiniz.

Senin aldığın uyarının nedeni basit dosya paylaşımının açık olmaması gibi geldi bana, bilgisayarları ağ üzerinde görebilirsin her durumda ama dosya paylaşımı onaylı değilse dosya kopyalanamaz
imaj kopyalamak çok sık yaptığım birşey, ama 15 gb çok fazla herşeyi fazlasıyla kursam bile 4gb oluyor bende fakat ben imajı ghost ile alıyorum bildiğimiz basit bootable ghost cd ile..

hocam dosya paylaşımı açık o bilgisayarların.normalde o bilgisayarlara birşey atııp yükleyebiliyorum ama acronis true home ile yapamıyorum(cd ile boot ettiğimde)

15 gb veri normal hali hiç sıkıştırma yapmıyor.sıkıştırma ayarı da yok acronis boot cd'de.15 GB tı direk 15 olarak yapıyor.

bootabla ghost ile ağda nasıl oluyor peki kolay mı?

dosya paylaşım ayarlarını kontrol etmelisin. everyone kullanıcısı için okuma yazma izinlerini verdiğinden emin olmalısın.

hocam normalde windows açıkken fotografta görünen bilgisayarlara erişebiliyorum.okuma yazma izinleri tüm kullanıcılara verildi.
Cd den başlattığımda şifre girsem hiç birşey girmemişim gibi o şifre ekranı çıkmaya devam ediyor.

Bu işlemi bootable ghost ile yapmak daha kolay mı olur.İstediğim imajı ağdaki başka pcye atmak.

Ağda imajı kopyalamak istediğim makina win7 yüklüydü.Xp yüklü bir makinaya ağdan imajı kopyalamayı başardım.Bundan kaynaklanması saçma geldi ama sonucu yazmak istedim belki aynı problemle karşılaşan olur diye.

Geri