İstanbul Okul Formatörlüğü

Kodla Büyü
Değerli öğretmen arkadaşlar,
az önce il koordinatörü ile görüştüm. yeni görevlendirmeler pazartesi gününden itibaren başlayacakmış. yazı bugün içinde ilçelere gönderilir dedi. bütün öğretmenlerin formatörlükleri pazartesi gününden itibaren iptal oluyormuş. fatih projesi kapsamındaki okulların bazılarında görevlendirmeler olmamış. o okullar için, BTR olarak görevlendirilmeyen öğretmenlerden tekrar tercih yapmaları istenecekmiş. :)

ok_series' Alıntı:
Değerli öğretmen arkadaşlar,
az önce il koordinatörü ile görüştüm. yeni görevlendirmeler pazartesi gününden itibaren başlayacakmış. yazı bugün içinde ilçelere gönderilir dedi. bütün öğretmenlerin formatörlükleri pazartesi gününden itibaren iptal oluyormuş. fatih projesi kapsamındaki okulların bazılarında görevlendirmeler olmamış. o okullar için, BTR olarak görevlendirilmeyen öğretmenlerden tekrar tercih yapmaları istenecekmiş. :)

teşekkürler.. nihayet bir ses geldi.. :++:

formatorlugu aratacak bu arkadaslar muhtemelen bizlere.
pendikde egiticilik icin adini yazdiranlar formator olmus gibi gorunuyor garip vala

Liste açıklandı tam bir fiyasko!!!
3 Ekimden beri hergün mesai saatleri içinde okuldayım. 3 Ekimde gecikmeli olarak formatorlüğe başvurdum. 18 Ekimde BTR ye başvurdum ,açıklandı açıklanacak derken 1 kuruş ek ders almadan 22 Kasımı gördüm.Sonuç Bağcılar'da 6 Fatih kapsamındaki okul boş kaldı diye BTR görevlendirmesi yok!!!

Peki,madem Bağcılar'da bu 6 okul boşkaldı.Neden Kontrol listesinde bu durumu belirtip yeniden görevlendirme isteği talep etmediniz veya daha basiti. Hepimizin e-maili ve telefonu alınmışken bizleri bu durumdan haberdar etmediniz de okullarda ,bilgisayar başında ağaç ettiniz.Kaldiki 25 Ekimden beri herhafta ili aramama rağmen durumumu belirtmeme rağmen neden bu konuda bilgi verilmedi.

aliselma' Alıntı:
3 Ekimden beri hergün mesai saatleri içinde okuldayım. 3 Ekimde gecikmeli olarak formatorlüğe başvurdum. 18 Ekimde BTR ye başvurdum ,açıklandı açıklanacak derken 1 kuruş ek ders almadan 22 Kasımı gördüm.Sonuç Bağcılar'da 6 Fatih kapsamındaki okul boş kaldı diye BTR görevlendirmesi yok!!!

Peki,madem Bağcılar'da bu 6 okul boşkaldı.Neden Kontrol listesinde bu durumu belirtip yeniden görevlendirme isteği talep etmediniz veya daha basiti. Hepimizin e-maili ve telefonu alınmışken bizleri bu durumdan haberdar etmediniz de okullarda ,bilgisayar başında ağaç ettiniz.Kaldiki 25 Ekimden beri herhafta ili aramama rağmen durumumu belirtmeme rağmen neden bu konuda bilgi verilmedi.

aynen

aliselma' Alıntı:

görevlendirmeyi yapan arkadaşlara; yaptığınız iş kolay değil belki kabul etmek lazım ancak, bu duruma nasıl bir cevap verirsiniz bende merak ediyorum. bu gün itibariyle bende mağdur olacam da hocamın ve onun durumunda olanlarınki fena doğrusu...

Arkadaslar btr gorevlendirmesi cikmayanlarin formatorlugu btr gorev yazisi okula gelince mi resmen sona ermis oluyor. yani bugun dersim bitince okulda beklememe gerek yok mu. net bir bilgisi olan cvp verebilir mi lutfen

İstanbul mem geçen yıllarda bu işi en düzgün yapan illerden biri idi. Bu yıl tersi oldu. Şurda dönemin bitmesine 9 hafta kaldı. Böyle yapacaklarına bu dönem mevcut formatörlüğü devam ettirip BTR görevlendirmesini 2. döneme bıraksalar daha iyi idi. Başvuru esnasında haftada kaç saat derse girdiğimizi de sordular ama hiç dikkate almadıkları anlaşılıyor. Kendi okulunda 14-16-18 saat dersi olanlara 3-4 gün de başka okulda görev çıkmış. Seçmeli derslerin gün ve saatleri çakılı olduğu için programların ayarlanması çok zor. Kendi okulunda kaldığı günlerde sürekli derse giren öğretmen çıkan sorunlara hangi arada bakacak.

RamColi' Alıntı:
Resmi yazı okula gelince sona erer hocam..resmi yazı gelmeden olmaz

Yazının geliş tarihine bakmaz, yazıda hangi tarih denmişse esas odur. Örneğin formatörlük yazıları da geç gelir ancak yazıda hangi tarih belirtilmişse ekdersler o andan itibaren hesaplanır.

sunny' Alıntı:
RamColi' Alıntı:
Resmi yazı okula gelince sona erer hocam..resmi yazı gelmeden olmaz

Yazının geliş tarihine bakmaz, yazıda hangi tarih denmişse esas odur. Örneğin formatörlük yazıları da geç gelir ancak yazıda hangi tarih belirtilmişse ekdersler o andan itibaren hesaplanır.
Arkadaş ek dersten bahsetmiyor... Formatörlüğün sona ermesinden bahsediyor..okursanız

Ben örnek verdim zaten, hem ekdersin başlaması fiili görevin başlaması demektir. Görev başlama ve bitiş tarihleri yazıda belirtilen tarihlerdir, geliş tarihi değil.

anlaşamadık.. ben yazının geliş tarihi demedim zaten, sadece btr görevlendirmelerinin gelmesi gerekiyor, formatörlüğün iptali için... konuşulan şey o... ek ders ile alakalı bir durum konuşmuyoruz

yeni ev aldik btr cikmadi ekdersler de belli degil isim is vala
acaba yeni basvurular neticelendiginde gorevlendirme ne zaman baslar tarih olarak

gzegen' Alıntı:
yeni ev aldik btr cikmadi ekdersler de belli degil isim is vala
acaba yeni basvurular neticelendiginde gorevlendirme ne zaman baslar tarih olarak

benim de en merak ettiğim bu konu hocam, pazartesiden itibaren formatör değiliz, yeni görevlendirme ne zaman gelir ve geriye dönük olur mu ?

Beni de tekli öğretim al'ye görevlendirmişler bir başka kişiyle birlikte. Tekli öğretim bir okula 2 kişi verebiliyorlar mı??? :eek:

Banada 4 gün vermişler hade bakalım eski okulumua sadece 1 gün gidicem o günde herhalde suyumu çıkarırlar :(

İstanbul Mem'in işini ne kadar ciddi yaptığı gönderdiği üst yazıdan belli oluyor. Konu kısmında Bilişim Teknolojileri Rehberliği yazıyor, içeriğinde hala BT Formatör olarak görevlendirilenler yazıyor. Ama yine suçlu biziz arkadaşlar Word'de Bul-Değiştir'i güzel öğretememişiz...

kily' Alıntı:
aliselma' Alıntı:

görevlendirmeyi yapan arkadaşlara; yaptığınız iş kolay değil belki kabul etmek lazım ancak, bu duruma nasıl bir cevap verirsiniz bende merak ediyorum. bu gün itibariyle bende mağdur olacam da hocamın ve onun durumunda olanlarınki fena doğrusu...

Hocam açıkçası Fatih Projesi(yok tahtası yok yazıcısı) ile meşgul olduğum için bu dönem neredeyse hiç emek veremedim o açıdan birşey demek bana düşmez elbette ama her hafta aradığınızda ilçedekilere bile el pençe dururken il milli eğitimde görüştükleriniz sizi dinledilermi, gık demeden mağdursunuzdur diye bazen 10 bazen 20 dakika size ne olduğunu anlatmaya çalıştılarmı,
Ben son üç haftada dört gün il milli eğitimde olabildim ki ben bile sizi sabırla dinleyip görevlendirmelerin ne şekilde yapılacağını anlatmaya çalışmadım mı,

karar vermek yetkisi sizin ve başka yere ne gideceğim deyip siz tercih yapmamışsınız,
bakanlık Fatih okulları dolmadan görevlendirmeyin demiş,

ben 1000 dakikalık hat kullanırım 25'inden 25'ine döner ayın 19'undan beridir dakikam kalmamış 19'undan beridir konuştuğum dakikanın haddi hesabı yok,
diyorsunuz ki ben tercih etmedim ama siz genede beni telefonla arayıp hocam belki istersin diye sorsaydınız kaçınıza hocam 800 kişi görev istiyor 400 küsürü görevlendirilecek 300 kişiyi mi arayıp aman istermisin desinler,
Fatih Projesini biz yapmadığımız görevlendirme kararlarını biz vermediğimiz halde kaç kişiden fırça yiyelim "ben mi çekicem ilçenin çilesinide ..... olsunda .........etsinde , Fatih Projesi çok öelse ..... yapsınlarda .... etsinlerde" diye,

dediğim gibi bu işe ben emek harcamadım o sebeple birşey diyemem ben sadece kadromun bulunduğu ilçe için BT öğretmeni arkadaşlarımla konuştum ve alınan kararları bu işle çalışacak arkadaşlara iletttim,
ama il milli eğitimdeyken yazılar gelmeden gün geldi 5-10 kişi aradı
"kendi okulumuzu istersek görevlendirmezmişiz doğrumu " diye,
bende hepsine söyledim
"yok hocam kendi okulunuzu isterseniz görevlendirilmeniz mümkün yazmadı diye kin tutmak gibi birşey yok ama hem kendiniz hem ilçenizdeki arkadşalarınız için Fatih Projesi okullarını da seçerseniz görevlendirmeler kitlenmez",
sonuç
"çoğu arkadaşım ben ilçenin çilesini çekmem, Ftih Projesinin çilesini çekmem, ilçede ben kendimi feda etmem, başka okula görevlendirilsem görev kabul etmem"

Şimdi de diyorsunuz ki biz bunu yaptık ama siz bu bilmem kaç kişiyi arayın ve ricacı olun Fatih Projesi okullarını seçin diye
iyi de bu benim babamın projesi değil,
bu benim babamın görevlendirmesi de değil sizin yerinize dilekçeyi bende doldurmadım,
zümrenin çilesini ben mi çekicemde demedim
YETER ben YIPRANDIM AMA.

Not: Bu yazının bir kısmı sizin yazınıza cevaptır ama büyük bir kısmı bir zümrenin birbirine gaddar tutumu yüzünden yıpranmanın tüm zümreye cevabıdır.

okanformula' Alıntı:
İstanbul Mem'in işini ne kadar ciddi yaptığı gönderdiği üst yazıdan belli oluyor. Konu kısmında Bilişim Teknolojileri Rehberliği yazıyor, içeriğinde hala BT Formatör olarak görevlendirilenler yazıyor. Ama yine suçlu biziz arkadaşlar Word'de Bul-Değiştir'i güzel öğretememişiz...

Hocam arkadşaların hazırladığı yazının taslağı
http://istbilfor.org/resimler/BitefoGorevlendirme/BTRehber2012üst yazı.pdf burada yayınlandı ilçelere gönderilen başka bir yazı var mı şu anda bilmiyorum ama eğer yazı bu ise nerede BT Formatör yazıyor ben göremedim.

peki hamit hocam ilcelerdeki bos liselere basvuru ne zaman alinacak zira bir cok arkadas gorevlendirilmedigi icin sorunlar yasiyor neticede 3 okula da ayni anda git dense olur diyecek konumdayim kendi adima.

şunlari cevaplarsanız bir cok mesele belli olmus olur
1- ne zaman netlesir ek basvuru alimi ve ne kadar sürede tekrar görevlendirmeler yapilir?
2- en önemli sorum bence bu (şahsi düsüncem) formator gorevlendirmelerimiz bitti, btr de olamadik yeni basvuru süreci ve onaylar sonrasinda btr görevlendirmemiz su anki tarihe göremi olacak yoksa ekbasvurularin netlestigi tarihe göremi ? zira ek dersler o na göre hesaplaniyor ve arkadaslarin bir kismi formator degiliz diye gitmeyi düsünebilir bu soru yanitlanirsa boyle bir sorunda kalmamis olur bence.

tskler.

tek çare norm. yoksa her sene katlana katlana bu sorunlarla karşılaşırız. ne ildeki arkadaşlar, ne ilçedeki ne de bizler bu görevlendirmelerden mutluyuz. adam gibi verin her okulu bir norm çoğumuz önümüzü görelim.

gzegen' Alıntı:
peki hamit hocam ilcelerdeki bos liselere basvuru ne zaman alinacak zira bir cok arkadas gorevlendirilmedigi icin sorunlar yasiyor neticede 3 okula da ayni anda git dense olur diyecek konumdayim kendi adima.

şunlari cevaplarsanız bir cok mesele belli olmus olur
1- ne zaman netlesir ek basvuru alimi ve ne kadar sürede tekrar görevlendirmeler yapilir?
2- en önemli sorum bence bu (şahsi düsüncem) formator gorevlendirmelerimiz bitti, btr de olamadik yeni basvuru süreci ve onaylar sonrasinda btr görevlendirmemiz su anki tarihe göremi olacak yoksa ekbasvurularin netlestigi tarihe göremi ? zira ek dersler o na göre hesaplaniyor ve arkadaslarin bir kismi formator degiliz diye gitmeyi düsünebilir bu soru yanitlanirsa boyle bir sorunda kalmamis olur bence.

tskler.

Merhaba Hocam;

son 1 haftada 1 gün milli eğitime gidebildim çok fonksiyonlu yazıcı ve kamera peşinde koşup durdum kalan zamanlarda o sebeple tahminlerimi iletebilirim
a) Pazartesi hemen dilekçeler okullara gider ve çarşambaya kadar istenir
b) perşembe-cuma komisyon için onay alınır
c) perşembe-cuma komisyon değerlendirir
d) Cuma valiliğe yazı gönderilir
e) Pazartesi yazı çıkar ve ilçelere gönderilir

Arada birileri göndermeyi unutmaz tekrar göndermez vb. yapmazsa bu tempoyla ilerleyebiliriz.

2) hocam yeni onay en iyi ihtimalle 03. ARalıktan başlar ve aradaki dönem kayıp olur malesef.

ist_koord' Alıntı:
"çoğu arkadaşım ben ilçenin çilesini çekmem, Ftih Projesinin çilesini çekmem, ilçede ben kendimi feda etmem, başka okula görevlendirilsem görev kabul etmem"

Alooooo arkadaşım sana bir görev verilmiş yapıyorsun ancak biraz ileri gitmeye başladın. Ben 17 sene onun bunun çilesini çekmek için okumadım! Ben öğretmen olmak için okudum. Git başka branşta birine de bakalım bunları bunları yapacaksın diye, kimse kabul etmez. Bizi alıştırmışmaya çalışıyorlar "şunu yap, bunu yap" ile emir altına girmeye. Makamlar, müdürlükler, bakanlıklar kimsenin babasının malı değil. Türkiye Cumhuriyeti anayasası madde 18 "Angarya yasaktır, kimse zorla çalıştırılamaz" yeterince açıkken kimse bunu söyleyemiyor mu? Ekdersin hesabını yapıyor diyorlar tabi ki yapacam. Ailemin ve benim rızkım bu. O parayı atıp tutanlar vermiyor bana emeklerimin karşılığı olarak devlet veriyor. Bir kere de deyin ki "Evet, bu sefer görevlendirmelerde sorunlar yaşanmış, düzeltilecektir" ama yok illa suçlu buradaki arkadaşlar. Bravo :alkis:

sunny' Alıntı:
ist_koord' Alıntı:

Alooooo arkadaşım sana bir görev verilmiş yapıyorsun ancak biraz ileri gitmeye başladın. Ben 17 sene onun bunun çilesini çekmek için okumadım! Ben öğretmen olmak için okudum. Git başka branşta birine de bakalım bunları bunları yapacaksın diye, kimse kabul etmez. Bizi alıştırmışmaya çalışıyorlar "şunu yap, bunu yap" ile emir altına girmeye. Makamlar, müdürlükler, bakanlıklar kimsenin babasının malı değil. Türkiye Cumhuriyeti anayasası madde 18 "Angarya yasaktır, kimse zorla çalıştırılamaz" yeterince açıkken kimse bunu söyleyemiyor mu? Ekdersin hesabını yapıyor diyorlar tabi ki yapacam. Ailemin ve benim rızkım bu. O parayı atıp tutanlar vermiyor bana emeklerimin karşılığı olarak devlet veriyor. Bir kere de deyin ki "Evet, bu sefer görevlendirmelerde sorunlar yaşanmış, düzeltilecektir" ama yok illa suçlu buradaki arkadaşlar. Bravo :alkis:
:+1:

sunny' Alıntı:
ist_koord' Alıntı:

:++:

neferaty' Alıntı:
Beni de tekli öğretim al'ye görevlendirmişler bir başka kişiyle birlikte. Tekli öğretim bir okula 2 kişi verebiliyorlar mı??? :eek:
Nasıl oluyor bu merak ettim şimdi ben de.. Benim okulum da tekli öğretim olan bir anadolu lisesi ve tek Bt öğretmeni ve rehberim.açıkçası bir ikinci kişiye de ihtiyaç duymuyorum. Düzeni oturttuktan sonra özellikle şu içerik ve imaj işlerinden sonra öyle gözünüzü korkutacak ya da bu kadar abartılacak kadar bir iş yükü de yok! 17 saat dersim de olmasına rağmen!
Çalışma saatleri sıkıntı sadece ama haftanın üç günü seçmeliler için zaten mecburen 16.40 a kadar okuldayım ve iki gün sadece 15 de çıkıyorum.
Bir yanlışlık olmasın hocam? Tekli öğretimde iki rehber mantıklı gelmedi bana.

Geri