Şeçmeli dersler ne zaman belli oluyor?

Kodla Büyü

hasan

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
Malumunuz, 5 ve 6. sınıf velileri e-okul üzerinden istedikleri dersleri seçecekler.
Sorun şu ki idareler bir şey göremiyor. Hangi dersi açacaklar? Kaç kişi hangi dersleri seçmiş vs.

Ders programını yapmaları için de seçimleri görmeleri lazım.!!!

Geçen seneki gibi 2-3 tane ders programı yapacağız sanırım.

Bakın, görün, MEB, okul başladığında ders seçim süresini 1 hafta daha uzatacak, belki sonra 1 hafta daha... Geçen sene ki gibi....

5 ve 6.sınıfların ilk hafta seçmeli dersi olmayacak gibi :)
idari-programlar-ders-dagitim-okul-zili-vs-f107/anket-haftalik-ders-programiniz-kac-defa-degisti-t99182.html

Hangi dersin hangi öğrenci için seçileceği öğrenciye verilen bir dilekçe ile belirlenir. Veli ve öğrenci o dilekçe ile okul idaresine istedikleri dersi bildirirler. 10 tercih hakkı vardır. Öğrenci 3 tanesini alır. Hangi derslerin açılabilecek durumda olduğu haftalık ders çizelgesinde belirtilmiştir. 12 öğrenci tamamlanan ders açılır ve idare o derse uygun öğretmeni görevlendirir. İyi çalışmalar...

yasinz' Alıntı:
Hangi dersin hangi öğrenci için seçileceği öğrenciye verilen bir dilekçe ile belirlenir. Veli ve öğrenci o dilekçe ile okul idaresine istedikleri dersi bildirirler. 10 tercih hakkı vardır. Öğrenci 3 tanesini alır. Hangi derslerin açılabilecek durumda olduğu haftalık ders çizelgesinde belirtilmiştir. 12 öğrenci tamamlanan ders açılır ve idare o derse uygun öğretmeni görevlendirir. İyi çalışmalar...

Hocam dediğini doğru ama okulca problemimiz derslerin belli olmaması. Bilmediğmiz seçmeli derse öğretmen veremeyiz.

hasan' Alıntı:
yasinz' Alıntı:

Hocam dediğini doğru ama okulca problemimiz derslerin belli olmaması. Bilmediğmiz seçmeli derse öğretmen veremeyiz.

Hocam dilekçe dağıtacaksın işte, 12 ve daha fazla öğrencinin tamamlandığı her ders için o ders açılacak. Biz o işi geçen eğitim öğretim yılı sonunda yaptık mesela. çok az bi dilekçesiz veli kaldı. Açılabilecek dersler, yeni haftalık ders çizelgesinde belirtilmiştir.

yasinz' Alıntı:
hasan' Alıntı:
yasinz' Alıntı:

Hocam dilekçe dağıtacaksın işte, 12 ve daha fazla öğrencinin tamamlandığı her ders için o ders açılacak. Biz o işi geçen eğitim öğretim yılı sonunda yaptık mesela. çok az bi dilekçesiz veli kaldı. Açılabilecek dersler, yeni haftalık ders çizelgesinde belirtilmiştir.
12 mi 10 mu 10 diye biliyorum

arkadaşlar bizim okulda bilişim teknolojileri dersi, 5. ve 6. sınıfların seçmeli dersler listesinde görünmüyor. Bu sene kaldırıldı mı?

10 dan 12 ye çıktı. Ama asıl sorun normal ders programı içine seçmeli dersleri yerleştirmek.

dizzy' Alıntı:
yogunesb' Alıntı:
arkadaşlar bizim okulda bilişim teknolojileri dersi, 5. ve 6. sınıfların seçmeli dersler listesinde görünmüyor. Bu sene kaldırıldı mı?
espri mi?
nasıl yani anlamadım bizde öğrencilere dağıtılan listede bilgisayar dersleri seçmeli dersler arsında yok
Zorunlu ders olduktan sonra seçmeliden kaldırıdı mı?
Şöyle bir durum var mesela görsel sanatlar, hem zorunlu dersleri ver hemde seçmeli dersleri oluyor,
Diğer branşlarda da mesla türkçe öğretmenlerine yazarlık dersleri veriliyor ekders açısından sordum.

okulun haftalık ders programını yapan var mı şimdi? Benim okulum eksiz yaptım diyen varsa nasıl yaptığını bir zahmet buraya yazsın...

10 ve üzeri ders açılması gerekiyor ama ya öğretmen yada sınıf yetersiz olan dersler var. MEB 10 tane tercih yaptırarak bunun altına kalkmaya çalıştı ama hala iyi bir çözüm yolu bulamadım.

Geri