2. Dönem 5-6. Sınıf Ders ve Sunumları

Kodla Büyü

csevercan1

Aktif Üye
İkinci dönem için bu Şubat tatilinde oturup bir plan yaptım. Bu planı MEB'in yayınladığı BİT araçları ile başlayan programın içeriğini açmakla oluşturdum ve 18 haftayı ona göre planladım. Programı ve ilk dersin sunusunu paylaşıyorum. Diğerlerini de diğer birkaç gün içinde paylaşacağım arkadaşlar.
İlk konu: Problem çözme yaklaşımları ve algoritmalar.

Not: Her örnek algoritma için onu gösteren program oluşturdum, ayrıca sununun son sayfasında öğrencilerin defterine yazacağı slayt oluşturdum. Onlara dikkat edersiniz arkadaşlar.

Dersleri http://www.webvezir.com adresinde dersler butonunun altına daha önce yüklemiştim. İsterseniz buradan dersleri indirebilirsiniz arkadaşlar. Dönem sonuna kadar orada olacaklar.

Ekli dosyalar

• Ders1 (Problem, Algoritma).rar
    1.1 MB · Görüntüleme: 6,136
  • müfredat.rar
    10.8 KB · Görüntüleme: 4,345
teşekürler hocam güzel olmuş elinize sağlık bu arada yıl başında yaptığımız planı degiştirme sansımız varmı acaba ?

teşekürler hocam devamını beklemekteyiz...
bu arada birinci dönem uyguladığımız planı değiştirme imkanımız var mı?
bide paylaştığınız planı 5 ve 6 lar için ayrı ayrı düzenleseniz çok makbule geçer...

Değerli hocalarım, yaptığım plan sadece taslak. Asıl plan paylaştığım excel dosyasında deftere yazılacak olan kısım. Diğeri derste işleyeceğiniz konunun içeriğini ve yapmanız gereken konuyu gösterir şekilde. Eğer yıllık müfredatı başka şekilde teslim ettiyseniz (yani eski yıllık plan vs.) İlk dönem deftere o planların amaçlarını yazdığınız için değiştirmeniz, tutarsızlık olur diye düşünüyorum. Kazanımları yine belirttiğiniz şekilde yazarak, konuları buradaki konulardan seçebilirsiniz.
Son olarak;
5 ve 6 lar için dersler ayrı ayrı hazırladım. Kazanımlarlar birleştirilmiş hücredeyse( zaten o da sadece ilk hafta konusu) ortak kazanım var demektir.
Herkese iyi dersler...

çok güzel olmuş ancak ben bu dönem word, powerpoint ve excel anlatıcam kısa kısa. dönem sonuna algoritmaya geçmeyi düşünüyorum.

Geri