2.dönem kaç kişi görevlendirme istemeyecek?

Kodla Büyü
2.okulda görevlendirmem devam ederse istesemde çıkmaz zaten:) görevlendirmem olmazsa isteyecem bir liseye mecburen. bizde liseler boş kaldığı için ortaokullara görevlendirme yapmadılar çünkü. ama önceliğim dersine girdiğim öğrencilerim. 2 okulda da olsa rehberlik yapmaktansa derse girmeyi tercih ederim. ama diğer işleride yine yapıyorum tabi web sitesi vs . derse girmek kendimi mutlu hissetmemi sağlıyor.

mecbur isteyecez,başka çıkar yolumuz mu var?,hayat şartları zor,bi de istemesek bile darmaduman bi ders programı verip 5 gün okulda tutacaklar...

wanagot' Alıntı:
namikc' Alıntı:
İlk dönem kendi okulumu istedim ama başka okul verdiler...Perişan oluyoruz. İkinci dönem istemem. 10 saat dersim var 5-6 saatte boş branş derslerinde alır okulumda kalırım...

Yeni yazıda açıkça isteğe bağlı denilmiş hocam, başka okula nasıl veriyolar.. Son seçeneği mi işaretlediniz yoksa.. Neyse şu son durumda ve şartlarda ben de istemeyi düşünmüyorum şu an..

Hocam son seçeneği özellikle istemeyip altına da başka okulda çalışmak istemediğimi söyledim fakat öncelik oralarmış.Sonra istemiyorum dedim ama valilikten onaylandı dediler sonra da açıkcası uğraşmadım.

1.donem istemedim 20 saat dersim var(6 saat BT 14 saat Tek-Tasarım) Valla cok hafifledim. Ama yine lüzumsuz isler beni buluyor. 2. Donem konusun da kararsızım.

Bazı arkadaşlarımız topluca istemez isek tepkimizi ortaya koymuş oluruz diyor.
Fakat unutmayın, daha önce formatörlük belgesi alan başka alandan öğretmenler de var.
Ve de bu öğretmenler içerisinde bu görevi isteyecek çok fazla insan var.
Bunlar görevlendirildiği anda da MEB bakacak ki BT öğretmenleri olmadan da bu işler yürüyor.
Bundan sonra da BT öğretmenlerini iyice hafife alma ihtimali de var.
Yani bizler maalesef tavşanız, küssek de dağın haberi olmaz. Bari evdeki bulgurdan olmayalım.
Görevlendirme isteyerek aslında mesleğimize zorunlu olarak sahip çıkıyoruz.
Haklarımızı koruyabilmemiz için en iyi yol sendikalardan geçiyor.
Sendikalar aynı anda aynı talepleri ortaya koyarsa etkili olur.

Geri