2.el piyasası Sazan Avına dönmüş durumda..Sazan OLmayın..

Kodla Büyü

spider23

Süper Üye
Süper Üye
http://www.tsb.org.tr/kasko-deger-liste ... nanimHaber

yukarı da araçların kasko bedelleri var; takip ettiğim beğendiğim bi kaç modelin bedelini ve malum sitede ki ilanları kıyasladım arada 10 bin ve fazlası fark var...

56-60 bin kasko bedelleri araçlara 68 isteyen mi 72 isteyen mi ararsınız...

es kaza alsanız ; kaskolatsanız;araç pert olsa-çalınsa 70 bin verdiğiniz araca alacağını bedel 55 bin olacak...

Lütfen 2. el araç almadan kasko değer listesine ve beğendiğiniz aracın fiyatına bir bakın-kıyaslayın...

arada fahiş fiyat farkı-uçurum varsa uzak durun almayın...

o aradaki 10 -15 bin lira farkı kolay kazanmıyoruz arkadaşlar..

Kasko değer listesi 2. el araba alırken çok önemli bir göstergedir. Fakat yetersizdir. Zaten 15 yaşından büyük arabalar için hesaplanmaz.
Km değerleri de arabanın değerini etkiler. 2014 model 30 bin km'deki arabayla 120 bin km'deki araba aynı kasko değerine sahiptir. Fakat 2. el piyasasında km farklılığından dolayı bu iki araç arasında 3-5 bin tl fark vardır.

Bana göre arabanın marka modeline, kilometresine, boya durumuna göre; kasko değerinden 5-6 bin tl fazla veya az fiyatta olabilir.

aracım için kasko değeri 66.950 tl gösteriyor, ben satmayı düşünsem aklımdan geçen fiyat 65.000 di. demek ki bazen fazla da yazabiliyor

atakom' Alıntı:
aracım için kasko değeri 66.950 tl gösteriyor, ben satmayı düşünsem aklımdan geçen fiyat 65.000 di. demek ki bazen fazla da yazabiliyor

Hocam 5 6 bin aşağı-yukarı oynama illa ki olabilir..
araçtan araca kaza-hasar -kilometre durumu fark ediyor illa ki fiyata yansıması olacaktır...

ama bakıyosun 2009 Honda ACcord'un kasko bedeli 54500 lira ama 71 bin lira isteyen mi 75 bin lira isteyen mi ararsın
hatta bakın bu ilan yeni girmiş yayına !!!

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita- ... 4667/detay

inanın galeriler daha insaflı ve makul fiyat belirler olmuş..internet ve sahibinden icat oldu bizim millet bi tuhaflaştı!!!

benim aracım focus 2013 50bin km de sytle donanım paketli hatchback benzinli. satmayı düşünüyorum ev alacağım için daha sahibinden'e koymadım ortalama nedir fiyatı? kasko bedeline baktım 52 bin diyor. Almak isteyen öğretmen arkadaşım varsa konuşabiliriz. Sahibindendeki al satçılarla muhatap olmak istemiyorum.

Sitede hic bir kriter yok.
Ne manuel otomatik
Ne kac km de olduğu
Nede kaza vs durumu.
Dolayisiyla da fiyatlar gercek değerinde oldukca uzak. Orada ne yazdiğinin onemi yok.
Sahibindeki fiyatlardan ortalama bin ikibin asagisini baz alin gercek fiyatlar onlardir

bidene' Alıntı:
Sitede hic bir kriter yok.
Ne manuel otomatik
Ne kac km de olduğu
Nede kaza vs durumu.
Dolayisiyla da fiyatlar gercek değerinde oldukca uzak. Orada ne yazdiğinin onemi yok.
Sahibindeki fiyatlardan ortalama bin ikibin asagisini baz alin gercek fiyatlar onlardir

hocam dikkatli bakın araçların otomatik-düz versiyonu ve tüm donanım bilgileri var;ve fiyatları ona göre farklı çıkıyor...kaza-hasar durumu tabi ki yok...adamlar ortalama bir fiyat çıkartmışlar...kaza-hasar durumuna göre 5-6 bin oynayabilir...

farzı misal ağır hasar kaydı varsa tabi ki makul fiyata verecektir;yada aracı gerçekten tamamen orjinalse fiyat artacaktır...

kasko bedeli dusuk olacak tabii, adamlar onu emsal alarak odeme yapiyor neden yuksek fiyat yazsinlar ki?
sacma sapan ucuk fiyat yazanlar komik oluyor ama bir sey soylemeye hakkimizda yok, adamin mali isterse iki kati fiyat yazar. satilmayinca zaten pasa pasa dusuruyorlar.

sitelerden almak yerine çevrenizden bakın oda olmadi bayilerden alın. Galericilerde yalanın haddi hesabı yok.

Artık kasko değeri direk ödenmiyor. Piyasanın ortalamasına göre eksper bir fiyat belirliyor.

goodylike' Alıntı:
benim aracım focus 2013 50bin km de sytle donanım paketli hatchback benzinli. satmayı düşünüyorum ev alacağım için daha sahibinden'e koymadım ortalama nedir fiyatı? kasko bedeline baktım 52 bin diyor. Almak isteyen öğretmen arkadaşım varsa konuşabiliriz. Sahibindendeki al satçılarla muhatap olmak istemiyorum.
Hocam otomatik mı aracın otomatik sen ben almak isterim.

kasko değerleri son 5-6 yıldır zaten buralarda. burda veri olarak giremediğiniz km gerçekten çok önemli. şimdi 10 bin km de olan bir araçla, 150 bin km de olan bir araca siz aynı parayı verirmisiniz.kaldı ki boya-değişen durumu, tramer kaydı vs derken fiyat farkı yaratan çok veri var. temel noktada ise sıfır araçların bu kadar hızlı artışı var. bütün bunların dışında fiyatı çok çok abartanlar var ancak temiz bir araç bakıyorsanız zaten 5-6 bin tl fazla vermeniz normal bu şartlarda.

Bir aracın kasko değeri ve piyasa değeri birbirinden farklı kavramlardır, modeli düşük araçlarda orjinal aracın piyasa değeri kasko değerinden her zaman fazla olabilir, 2016 sonunda sattığım 2005 model Nissan Almera 1.5 Tekna aracımı kasko değerinin 1000 tl altında sattım, 2016 model ford focus 1.6 tdci aracımıda kasko değerinin yaklaşık 20000 tl altında aldım

Geri