"2 Yıla 1 Kademe" ile imtihanım

Kodla Büyü

bote2011

Aktif Üye
Arkadaşlar ben Eylül 2013 yılında atanmış olup, 19 Kasım 2015 yılında zorunlu hizmet yaptığım iki yıl için bir kademe verilmesi hususunda bağlı bulunduğum il milli eğitime dilekçe yazdım. 1982 yılına ait bir yönetmeliği gerekçe göstererek adaylık sürecinin sayılmayacağını bu yüzden de 2016 eylül ayında tekrar dilekçe yazmamı belirten bir cevap verdiler. (bunu öyle karışık şekilde ifade etmişler ki nerdeyse anlayabilmek için orhun yazıtlarında yüksek lisans yapan arkadaşlara danışacaktık)

velhasıl aralık ayında eklerle yaklaşık 30 sayfalık bir dilekçe daha yazdım, ilgili maddeniz 2007 yılında güncellendiğini hakkım olan kademenin verilmesini istedim.
üzerinden iki ay geçti aylardan şubat oldu dilekçeme yanıt yok. tekrar yazdım, şu sayılı dilekçeme halen cevap verilmemiştir diye, 15 gün sonra ilçeden yanıt geldi, "biz ile gönderdik" diye

nisan oldu halen yanıt yok. eylül gelirse bunu alamam, hiç vermezler, eylül ayı gelmeden bir şeyler yapmalıyım diye düşünüyorum. son çare bimer'e yazmak ama o da gelip müdür beyin masasına konuyor işte..

bazı forumlarda 2 yıla 1 kademe kaldırıldı diyorlar ama hala bunu resmi yazıya döküp şu tarihte şu sayılı yönetmelikle kalktı diyen kimse yok.

Mesleğinde görmüş geçirmiş tecrübeli meslektaşlarımdan bu konuda görüş istiyorum

Hangi ilde göre yapıyorsunuz? Bilğim kadarıyla Kalkınmada 1. derece öncelikli yerlerde görev yapıyor olmanız lazım. Ben dilekçe vermeden kendiliğinden ilerlemişti benimki.

Ne zaman kalktı hangi yönetmeliğe göre kalktı hocam. Bizim okulda geçen dönem bir öğretmenimize verildi. :scared:

Kalktı diyen arkadaşlar, 657 SK 64 md.3.fıkra (418 veya 527 SKHK-zorunlu hizmet kademe terfi)
05/06/2015 bu tarihte onaylanmış benim mebbiste.

bote2011' Alıntı:
Arkadaşlar ben Eylül 2013 yılında atanmış olup, 19 Kasım 2015 yılında zorunlu hizmet yaptığım iki yıl için bir kademe verilmesi hususunda bağlı bulunduğum il milli eğitime dilekçe yazdım. 1982 yılına ait bir yönetmeliği gerekçe göstererek adaylık sürecinin sayılmayacağını bu yüzden de 2016 eylül ayında tekrar dilekçe yazmamı belirten bir cevap verdiler. (bunu öyle karışık şekilde ifade etmişler ki nerdeyse anlayabilmek için orhun yazıtlarında yüksek lisans yapan arkadaşlara danışacaktık)

velhasıl aralık ayında eklerle yaklaşık 30 sayfalık bir dilekçe daha yazdım, ilgili maddeniz 2007 yılında güncellendiğini hakkım olan kademenin verilmesini istedim.
üzerinden iki ay geçti aylardan şubat oldu dilekçeme yanıt yok. tekrar yazdım, şu sayılı dilekçeme halen cevap verilmemiştir diye, 15 gün sonra ilçeden yanıt geldi, "biz ile gönderdik" diye

nisan oldu halen yanıt yok. eylül gelirse bunu alamam, hiç vermezler, eylül ayı gelmeden bir şeyler yapmalıyım diye düşünüyorum. son çare bimer'e yazmak ama o da gelip müdür beyin masasına konuyor işte..

bazı forumlarda 2 yıla 1 kademe kaldırıldı diyorlar ama hala bunu resmi yazıya döküp şu tarihte şu sayılı yönetmelikle kalktı diyen kimse yok.

Mesleğinde görmüş geçirmiş tecrübeli meslektaşlarımdan bu konuda görüş istiyorum
iki yıla bir kademenin detayını bilmiyorum. Hakettiğinizi düşünüyorsanız ve 60 gün içinde cevap alamadıysanız, 61. günden itibaren 60 gün içinde dava açma hakkınız var. Sendika avukatınız ile görüşün.

hocam adaylık hariç alırsınız 2 yılı adaylık maalesef sayılmıyor.Ayrıca 2 yıla 1 kademe kalkmadı halen devam ediyor.Biz alıyoruz

bizim arkadaş 12/09/2012 tarihinde göreve başlamış olup 12/09/2015 tarihinde iki yıla bİr kademesini aldı. Lakin adaylıkta geçen sürenin sayılmadığı söylendi. Lakin hangi yönetmeliğe dayandırdıklarını anlattıramadık.

bende şunu merak ediyorum bir kereliğinemi veriliyor yoksa her iki yılda birmi ?

2 yıla bir yıl kademe ilerlemesi 06/05/2010 tarihinden sonra zorunlu hizmet bölgesi ve kalkınmada birinci derecede öncelikli bölge şartlarını birlikte sağlayan yerlerde atananların her 2 yıllık çalışmasına 1 kademe verilen bir haktır ve 06/05/2010 tarihinden sonra atananlar için hala devam etmektedir.

http://www.memurlar.net/haber/167529/ ilgili memurlar.net haberinde ayrıntılı olarak anlatıyor. Mesajı yazan arkadaşla aynı zamanda atanmış biriyim ve ben de bu hafta dilekçe vereceğim okula. bağlantıdaki memurlar.net haberinde adaylıkta geçen sürenin hesaplamadaki süreye dahil edileceği yazıyor ama resmi olarak bunu bu şekilde yazan bir mevzuatı ben de bulamadım.

http://www.memurlar.net/haber/557875/ Buradaki yazıya ve ekteki Devlet Personel Başkanlığı'nın görüş yazısına göre adaylıkta geçen süre "2 yıla 1 kademe" hesabında çalışılmış süreden sayılmıyormuş. Bu yüzden 2016 Eylül'ü beklemek zorundayız anlaşılan.

6-Adaylıkta geçen sürelerin (Stajyerlik) süre hesabına dâhil edilmesi
yazıyor ama

kalktığına dair yazı yok hocam. Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Genel Müdürlüğünün 19.02.2013 tarihli, 118547 sayılı ve "64 üncü maddenin uygulanması" konulu Tokat iline göndermiş olduğu görüş yazısında;" 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun değişik 64 üncü maddesinin 3. fıkrasında yer alan hükmün uygulanması için gerekli koşullar ilgi (c) tebliğde belirlenmekte olup,kalkınmada birinci derecede öncelikli bir ilde öğretmen olarak görev yapan personelin zorunlu çalışma yükümlülüğü öngörülen veya zorunlu çalışma yükümlülüğü öngörülmeyen bir eğitim kurumunda çalışıp çalışmadığına bakılmaksızın kalkınmada birinci derecede öncelikli yöreler kapsamında bulunan ilinizde fiilen çalışılmak suretiyle başarılı geçirilen her iki yılın karşılığında aylık derecelerinin yükseltilmesinde dikkate alınmak üzere ayrıca bir kademe ilerlemesi daha verilmesi gerektiği mütalaa edilmektedir"
burada "fiilen" çalışmak suretiyle deniyor. "adaylık" süresi hariçtir ibaresi hiçbir yazıda geçmiyor. atama kararnamemi alıp göreve başladığımdan itibaren fiilen birinci derecede öncelikli olan okulumda çalışıyorum. bunu zaten dilekçelerimde uzun uzadıya belirttim. ama hala hala anlayamadılar

madem 1 kademe verilmesi için adaylık süresi sayılmıyor, fiilen çalışılmış olunmuyor, o halde 2013'te başlayıp 2014'te 1 kademe verildi o da verilmesin, emekli sandığından da 1 yıl düşülsün. aynı şey değil mi? üstelik iller arasında görüyoruz ki uygulama farklılığı var. Merak ettiğim husus Bimer!e yazmak bir fayda sağlar mı?
Sendikam yok.

bote2011' Alıntı:
kalktığına dair yazı yok hocam. Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Genel Müdürlüğünün 19.02.2013 tarihli, 118547 sayılı ve "64 üncü maddenin uygulanması" konulu Tokat iline göndermiş olduğu görüş yazısında;" 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun değişik 64 üncü maddesinin 3. fıkrasında yer alan hükmün uygulanması için gerekli koşullar ilgi (c) tebliğde belirlenmekte olup,kalkınmada birinci derecede öncelikli bir ilde öğretmen olarak görev yapan personelin zorunlu çalışma yükümlülüğü öngörülen veya zorunlu çalışma yükümlülüğü öngörülmeyen bir eğitim kurumunda çalışıp çalışmadığına bakılmaksızın kalkınmada birinci derecede öncelikli yöreler kapsamında bulunan ilinizde fiilen çalışılmak suretiyle başarılı geçirilen her iki yılın karşılığında aylık derecelerinin yükseltilmesinde dikkate alınmak üzere ayrıca bir kademe ilerlemesi daha verilmesi gerektiği mütalaa edilmektedir"
burada "fiilen" çalışmak suretiyle deniyor. "adaylık" süresi hariçtir ibaresi hiçbir yazıda geçmiyor. atama kararnamemi alıp göreve başladığımdan itibaren fiilen birinci derecede öncelikli olan okulumda çalışıyorum. bunu zaten dilekçelerimde uzun uzadıya belirttim. ama hala hala anlayamadılar

madem 1 kademe verilmesi için adaylık süresi sayılmıyor, fiilen çalışılmış olunmuyor, o halde 2013'te başlayıp 2014'te 1 kademe verildi o da verilmesin, emekli sandığından da 1 yıl düşülsün. aynı şey değil mi? üstelik iller arasında görüyoruz ki uygulama farklılığı var. Merak ettiğim husus Bimer!e yazmak bir fayda sağlar mı?
Sendikam yok.

Gerekçesini http://www.memurlar.net/haber/557875/ haberindeki resmi görüş yazısı evraklarında belirtmişler hocam. Bimer'den bir sonuç alabileceğimizi düşünmüyorum.

mayhem' Alıntı:
Papsukkal' Alıntı:
mayhem' Alıntı:
yazıyor ama
Hocam o yazı 2010 yılına ait. Sonraki paylaştığım 2016 yılında yazılmış.
hocam bizim okulda bu sene başında kademeler verildi adaylıklarda sayıldı hatta

2 yıla 1 yıl kademeleri mi verildi hocam?

Papsukkal' Alıntı:
mayhem' Alıntı:
Papsukkal' Alıntı:
mayhem' Alıntı:
yazıyor ama
Hocam o yazı 2010 yılına ait. Sonraki paylaştığım 2016 yılında yazılmış.
hocam bizim okulda bu sene başında kademeler verildi adaylıklarda sayıldı hatta

evet yani bir arkadaşım şubatta ikinci yılı dolar dolmaz verildi
ama tek seferlik veriliyo diyolar okuldan yani her iki yıla bir değil diyolar

mayhem' Alıntı:
Papsukkal' Alıntı:

evet yani bir arkadaşım şubatta ikinci yılı dolar dolmaz verildi
ama tek seferlik veriliyo diyolar okuldan yani her iki yıla bir değil diyolar

657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 64.Maddesi

BÖLÜM : 2
Devlet Memurluğunda İlerleme ve Yükselmeler
Kademe ve kademe ilerlemesi: (1)
Madde 64 – (Değişik: 13/2/2011-6111/100 md.)
Kademe; derece içinde, görevin önemi veya sorumluluğu artmadan, memurun aylığındaki ilerlemedir.
Memurun kademe ilerlemesinin yapılabilmesi için bulunduğu kademede en az bir yıl çalışmış olması ve bulunduğu derecede ilerleyebileceği bir kademenin bulunması şartları aranır.
72. madde gereğince belirli bir süre görev yapmak üzere, mecburî olarak sürekli görevle atanan memurlardan kalkınmada birinci derecede öncelikli yörelerde bulunanlara, bu yörelerde fiilen çalışmak suretiyle geçirilen her iki yıl için bir kademe ilerlemesi daha verilir. Yıllık izinde geçirilen süreler fiilen çalışılmış sayılır. İki yıldan az süreler dikkate alınmaz.
Son sekiz yıl içinde herhangi bir disiplin cezası almayan memurlara, aylık derecelerinin yükseltilmesinde dikkate alınmak üzere bir kademe ilerlemesi uygulanır.
Bu maddede belirtilen şartları haiz her sınıf ve derecedeki memurlar, hak kazandıkları tarihten geçerli olmak üzere ve başkaca bir işleme gerek kalmaksızın bir ileri kademeye ilerlemiş sayılırlar.
Kademe ilerlemesi ile ilgili onay mercii atamaya yetkili amirdir. Onay mercileri kademe ilerlemeleri ile ilgili yetkilerini devredebilirler.
Kademe ilerlemesine hak kazanamayan memurlar, kurumlarınca her ay alınacak toplu onaylarla belirlenir. Kademe ilerlemesi yapmış sayılanlardan ilerlemeye müstahak olmadıkları sonradan tespit edilenlerin kademe ilerlemeleri, ilerlemiş sayıldıkları tarihten geçerli olmak üzere iptal edilir.

Bu maddeyi bir kereliğine anlamakta büyük başarı :) Adaylığın sayılmayacağı hakkında 2016 yılında tekrardan görüş yazısı var hocam. Anlaşılan sizinkilerin hiç bir şeyden haberi yok.

Hocam 2 yıla 1 kademe var mı hala
Var. Bizim okul 8 sene önce 1 kereye mahsus zorunlu hizmet kapsamına alındı. Ertesi yıl çıkarıldı. Zorunlu hizmet olduğu yıl gelen arkadaşlar 2 yıla 1 kademeyi almaya devam ettiler bugüne kadar. O tarihten önce ve sonra gelenler alamıyorlar.

Geri