2012-2013 karne basımı

Kodla Büyü

scanturk

Site Gezgini
Bu yıl okullara karne gönderilmeyecekmiş. Peki karnelerin dış kapağını nerden yazdıracağız? yazıyı okudum ama e okulda örnek karne filan göremedim. Bilgisi olan var mı?

scanturk' Alıntı:
Bu yıl okullara karne gönderilmeyecekmiş. Peki karnelerin dış kapağını nerden yazdıracağız? yazıyı okudum ama e okulda örnek karne filan göremedim. Bilgisi olan var mı?
e-okulun duyurular kısmanda var hocam..

burda pdf şeklinde onları word e dönüştürecek programı olan varsa paylaşabilir mi ilacıyla birlikte mümkünse

önce kağıtların bir yüzüne okul ismi olmayan boş karne dışyüz pdf basılır. sonra boş bir word dosyası açılır. sayfa yatay yapılır. sağ alt köşeye metin kutusu içine TC bla bla valiliği blabla okulu yazılır. yazıcıya daha önce dış yüzü basılan kağıtlar konur. word sayfası bu kağıtlara bastırılır. sonra ters çevrilip karne iç yüzü basılır.

ziyaunal' Alıntı:
önce kağıtların bir yüzüne okul ismi olmayan boş karne dışyüz pdf basılır. sonra boş bir word dosyası açılır. sayfa yatay yapılır. sağ alt köşeye metin kutusu içine TC bla bla valiliği blabla okulu yazılır. yazıcıya daha önce dış yüzü basılan kağıtlar konur. word sayfası bu kağıtlara bastırılır. sonra ters çevrilip karne iç yüzü basılır.

hocam bu kadar uğraşmaya gerek yok. Pdf edit programlarından herhangi biri ile ön sayfaya okulun ismini yazıp kaydedeceğiz tamam. Sonra yazdır gitsin.

acrobat pro da daktilo araç çubuğunu kullanarak direk yazabilirsiniz sayın hocam. Word e çevirmeye felan hiç uğraşmayın bence

foxit pdf reader da da oluyor. araçlar/araç çubuklarını özelleştirden yorumlar araç çubuğunu ekrana getirin. buradan metin kutusunu seçip sayfa üzerine tıklayıp yazınızı yazıp çıkarabilirsiniz.

faruk55' Alıntı:
acrobat pro da daktilo araç çubuğunu kullanarak direk yazabilirsiniz sayın hocam. Word e çevirmeye felan hiç uğraşmayın bence
aynen öyle hocam ararken buldum bende yaklaşık 15 dakikamı aldı bulmak. keşke yazını görmüş olsaydım :++:

benim anlamadığım karneleri ilçe milli eğitim çıkartmayacakmı sonuçta ödenek milli eğitimin hesabına gelyormuş

dobra1979' Alıntı:
neden böyle bir değişikliğe gerek duymuşlar anlayabildiniz mi???

Bilişimcilerin sırtına semeri vurduk daha fazla vuralım demişlerdir.

Aslına bakarsanız Digital ortamı çok iyi kullanan velilerimiz var, nasıl olsa çocukların notlarını anında görebiliyorlar. Baskılı karneden A4 karneye geçtiler, şimdi de karneyi basmıyoruz zaten okullar çok zengin, siz basın talimatı bu :)

e-okul da not işlemlerinde yazdır da hem ilkokul hem de ortaokul olarak okul isimleri yazılı olarak düzenlenmiş..

Geri