2012 Alan değişiklileri iptaledildi....

Kodla Büyü
Ömer Reyizz kellemizi keseriz... :mrgreen:

66 ay patladı, serbest kıyafet patladı, 4+4+4 patladı, her okulu A.Lisesi yapma patladı patlayacak, branş değişikliği patladı...

Ekli dosyalar

• 163701_omer-dincer.jpg
    163701_omer-dincer.jpg
    44 KB · Görüntüleme: 1,080
merak ettim bu adam gerçekten kanunlardan anlıyor mu ?
..
Devlet yetkililerinin siyasilerin ve kamuoyunun sendikalara baraj konulmasını ciddi ciddi düşünme zamanı gelmiştir. Ben buradan yüzde 5 barajının derhal gündeme getirilmesini ve meclisten geçmesini tavsiye ediyorum. 128 üye ile açılan dava sonuçlanmış 40 bine yakın öğretmen mağdur edilmiştir. Eğitim işkolunda üç büyük sendika neden bu konuya dava açmamıştır? Bazen susmak gerekmektedir.
..
bireysel olarak bile atamaların iptali için dava açma hakkı varken hala neyin %5 barajından bahsediyor anlamıyorum !!!

yapılan işin haksızlık olduğu YAN DAL adı altındaki bu alan değişikliğinin KOMEDİDEN başka birşey olmadığını herkes biliyorken, maalesef yine DOĞRU SÖYLEYENİ DOKUZ KÖYDEN KOVUYORLAR.

burda asıl sorgulanması gereken yazıda da bahsettiği gibi ÜYE KAYBETME KAYGISI yüzünden bu davayı açamayan basiretsiz 3 büyük sendika yöneticileridir...

amip33' Alıntı:
Ömer Reyizz kellemizi keseriz... :mrgreen:

66 ay patladı, serbest kıyafet patladı, 4+4+4 patladı, her okulu A.Lisesi yapma patladı patlayacak, branş değişikliği patladı...
Anadolu lisesi patlamadı hocam. Zaten amaç her anadolu lisesini genel lise seviyesine çekmekti çektiler. Şu an kayseride şube sayısını 1 artırdılar, sınıflardaki max. öğrenci sayısıda 30 dan 34'e çekildi. Yani o başarılı oldu. Her Anadolu Lisesi 1 seviye aşağı çekildi.

eeee bu gerizekalı yahuuu...
biri kral çıplak diyorsa bunun kim olduğu neden önemli? bi de utanmadan sıkılmadan barajı istiyorum diyor.

zulfikar1985' Alıntı:
Anadolu lisesi patlamadı hocam. Zaten amaç her anadolu lisesini genel lise seviyesine çekmekti çektiler. Şu an kayseride şube sayısını 1 artırdılar, sınıflardaki max. öğrenci sayısıda 30 dan 34'e çekildi. Yani o başarılı oldu. Her Anadolu Lisesi 1 seviye aşağı çekildi.

Eninde sonunda patlayacak. Okulların başarısı konusunda en önemli kriterin seçilmiş öğrenci olduğunu öğretmenler olarak hepimiz biliyoruz. İyi öğrencilerin bu yeni sistemde başarısına ket vurulduğu anlaşılınca(ne yazık ki bu en az dört senelik bir süreç) öyle bir patlayacak ki, Ö. D eğitim tarihine ... olarak geçecek.

Olan çocuklara olacak her zamanki gibi.

NeDemekŞakireÇayYok' Alıntı:
Bizden Tek. Tasa geçen var mıydı
ben geçmiştim arkadaşım adıyamanda hiç bilişim açığı olmadığı için, trabzondan adıyamana gelebilmemin tek çaresi alan değiştirmekti.

Bütün geçişler mi iptal edilmiş? Mesela sınıf öğretmenliğinden Türk Dili ve Edebiyata geçenler de mi?

Sanki "Teknoloji Tasarımdaki öğretmenleri ilerde ne yapacaz, dersleri de kalmayacak, bari şimdiden alan değiştirenleri eski branşlarına döndürelim" diyerek yapılmış, sadece TT'ye özel gibi duruyor.

2.maddede ozel egitim kursu alanlarda sorun yok diyor. sanirim tek tascilar patlayacak

kazuo' Alıntı:
zulfikar1985' Alıntı:

Eninde sonunda patlayacak. Okulların başarısı konusunda en önemli kriterin seçilmiş öğrenci olduğunu öğretmenler olarak hepimiz biliyoruz. İyi öğrencilerin bu yeni sistemde başarısına ket vurulduğu anlaşılınca(ne yazık ki bu en az dört senelik bir süreç) öyle bir patlayacak ki, Ö. D eğitim tarihine ... olarak geçecek.

Olan çocuklara olacak her zamanki gibi.

ne alakası var hocam... 30 tane öğrenci fazla aldı diye bir lisenin puanı ne kadar düşebilir ki? benim bulunduğum anadolu lisesi geçen sene 460 ile kapatmıştı bu sene 15-20 ye yakın kontenjan arttı.. düşse düşse 440 a düşer.... 440 ile 460 puanları arasındaki öğrencilerde en fazla 3 matematik sorusu farkeder... yani ikisi arasında hiçbir fark yok.... bütün liselerde benzer durum var, puanları en fazla 20 puan düşüş göstermiştir... fen lisesi 490 üzeri alıyordu 480 üzerini aldı...

haber bi bu şimdi... 540 saatlik kurs diyor. Zaten birazını hazıran döneminde verdiler geri kalanını da eylül de verirler..
Minare kılıf hesabı... Yanlıştan dönüldü desinler de kaç kişi dönecek. Yine biz yaptık oldu teranesi bunlar..

Geri