2014-2015 Öğretim Yılı 1. Dönem 2. Yazılı Soruları

Kodla Büyü

vex_alex

Seçkin Üye
Seçkin Üye
2014-2015 Öğretim Yılı 1. Dönem 2. Yazılı Soruları ve Cevap Anahtarı

Ekli dosyalar

• Soru_Donem1 Yazılı2.rar
    153.3 KB · Görüntüleme: 1,199
  • CevapAnahtarıDonem1 Yazılı2.rar
    157.6 KB · Görüntüleme: 825
Paylaşım için teşekkürler Yusuf hocam.
Sorulara ilk baktığımda gözüm korktu diyebilirim. Sınıf belirtmemişsiniz. Öğrencilere ağır gelir gibi geldi bana.

Elbette bu sınav 2. sınavınız olduğu için öğrencilerin seviyesine göre hazırlamışsınızdır. Sadece fikir belirtmek istedim.

Aşağıdaki sorularda değişiklik yapılabilir:

3. Soruda SPAM zararlı yazılım kategorisine girmiyor bildiğim kadarıyla.

25.Aşağıdakilerden hangisi internet bağlantısı için gereklidir? (5 PUAN)
A) Modem B)Kablolar veya Wi-Fi C)İşletim Sistemi D)Hepsi

Burada çocuk direkt ilk şıkkı okuyup işaretleyebilir.

Cevap anahtarında 10. sorunun cevabı yanlış işaretlenmiş.

10.Aşağıdakilerden hangisi internete bağlantısı sırasında zorunlu değildir? (5 PUAN)
A) İnternet hattı C) Modem B) Kablo D) Tarayıcı

Değerli hocam, kablodan kastım kablosuz internet erişimlerinin de olması nedeni ile kablonun diğerlerine göre daha az önemli olduğu ve günümüzde artık kabloya pek gerek kalmadığı bilgisini paylaşmaktı. Ayrıca diğer şıklara göre en az gereksiz şık diyebilirim. Aslında soruyu diğerlerine göre daha az gerekli diye de düzeltilebilir.

Görüş ve düşünceleriniz için teşekkür ederim.

Yusuf

Hocam oradaki Tarayıcı şıkkı da sakat sanki. Donanım olarak Tarayıcı internete bağlanmak için gerekli değil. Yazılım olarak ise internette gezinmek için gerekli, öğrenciler yanlış anlayabilir gibi geliyor.

Benim öğrencilerim ise derste defalarca üzerine basa basa ve örneklendirerek anlattığım yazılım ve donanım olarak tarayıcılar konulu etkinliğimi iyi anlayacaklar ve bu soruda yanılmayacaklar. Yanılırlarsa da 100 almazlar sayın hocam. Bir sorunun zorluğu onun caydırıcılığında gizlidir. Caydırıcılık da dikkatsiz ve dersi dinlemeyen öğrencilerim için zaten korkulu rüyadan çıkacaktır kendi seçimlerinden dolayı. Hayat tercihler ve seçimlerden ibarettir. Benim derslerimi dinlememek de tercihtir. Ama bu tercihlerinin sonu kısa vadeli düşük not uzun vadede ise büyük pişmanlıklarla doludur. Ben önce eğitim sonra öğretim felsefesini yansıtan bir öğretmenim. Sınavlar da en iyi öğrenme şeklidir. Alınan düşük notlar da bir ömür unutmama sebebidir. Ben hala kahverengi siyah altın kodlamasının 1 ohm olduğunu unutamamış biri olarak bunu söylüyorum. Sınav da bir öğrenme aracıdır, öğrenmesini ve öğüt almasını bilen her öğrencim için!

10. soru D şıkkında TARAYICI yerine İNTERNET TARAYICISI yazmak daha iyi olabilir

Geri