2023 - 2024 Öğretim Yılı Bilişim Teknolojileri Alanı Yazılım Dalı Yıllık Planlar

Kodla Büyü
Kıymetli hocalarım 9. 10. ve 11. sınıflarımızın ortak ve dal dersleri tamamlandı ve tamamı yukarıda kullanımınıza sunulmuştur. Bundan sonrasında 11. ve 12. sınıf seçmeli dersleri mümkün olduğunca tamamlayacağız.
Öncelikle emeğinize sağlık. Yukarısı neresi oluyor sayın hocam?

Hocam daha önce 11 lerin planlarını da yüklemişti ama galiba o mesajı düzenleyince dosyalar silinmiş, o yüzden göremiyoruz.

11. Sınıf Web Uygulama Geliştirme, Grafik ve Canlandırma, Mobil Uygulamalar, Açık Kaynak İşletim Sistemleri, Yapay Zekâ ve Makine Öğrenmesi yıllık planları ilgili sayfalara yeniden yüklenmiştir.

Hocam daha önce 11 lerin planlarını da yüklemişti ama galiba o mesajı düzenleyince dosyalar silinmiş, o yüzden göremiyoruz.
11. Sınıf Web Uygulama Geliştirme, Grafik ve Canlandırma, Mobil Uygulamalar, Açık Kaynak İşletim Sistemleri, Yapay Zekâ ve Makine Öğrenmesi yıllık planları ilgili sayfalara yeniden yüklenmiştir.

Hocam emeğiniz için teşekkürler 10. sınıf planları da görünmüyor düzenlemeden dolayı mı kayboldu acaba? Tekrar ekler misiniz?

Kıymetli hocalarım 9. 10. ve 11. sınıflarımızın ortak ve dal dersleri tamamlandı ve tamamı yukarıda kullanımınıza sunulmuştur. Bundan sonrasında 11. ve 12. sınıf seçmeli dersleri mümkün olduğunca tamamlayacağız.
Hocam 10.sınıf dersler silinmiş herhalde, size zahmet tekrar yükleyebilir misiniz?

Kıymetli hocalarım plan tasarımlarına başladık inşaallah, vakit müsait oldukça haftalık ders çizelgesinde yer alan sınıflarımızın ortak, dal ve seçmeli derslerini mümkün olabildiğince burada günlük olarak paylaşım yapacağım. Siz kıymetli hocalarımdan ricam lütfen plan sormamanız, bu paylaşımı takip etmenizdir. Teşekkürler...

9. Sınıf Bilişim Teknolojileri Alanı Yazılım Gelişim Dalı Planlar
Çok teşekkürler hocam
10. sınıf ntp ve robotik dersi planlarını göremedim. Varmı acaba?

Sayın hocalarım planlarda yazılı tarihlerini, MEB'in kültür dersleri için paylaştığı planlardaki ortak sınavlarla çakışmamasına dikkat ediniz. Yazılı tarihlerini ona göre planlarda güncelleyiniz.

9. Sınıf Programlama Temelleri dersinin 2. Öğrenme Birimi kitaptan çıkarılmış, planın ona göre güncellenmesinin yapılması gerekiyor dikkat edelim.
Kıymetli hocalarım geçmiş yıllarda modülleri indirmiş olsanız dahi, yıl yıl modüllerin içeriğinde değişiklik yapılabiliyor, okutacağınız derslerin modüllerini tekrardan indirmenizi öneririm. Planlarıda modüllerle karşılaştıralım, herhangi bir hatalı çıktı olmasın, kağıt israfı yapmayalım, zaten yeterince yapılıyor.

merhaba arkadaşlar meslek lisesi bilişim teknolojileri alanı zümresi yapan varsa rica etsem paylasabilir mi acaba?

9. Sınıf Programlama Temelleri dersinin 2. Öğrenme Birimi kitaptan çıkarılmış, planın ona göre güncellenmesinin yapılması gerekiyor dikkat edelim.
Kıymetli hocalarım geçmiş yıllarda modülleri indirmiş olsanız dahi, yıl yıl modüllerin içeriğinde değişiklik yapılabiliyor, okutacağınız derslerin modüllerini tekrardan indirmenizi öneririm. Planlarıda modüllerle karşılaştıralım, herhangi bir hatalı çıktı olmasın, kağıt israfı yapmayalım, zaten yeterince yapılıyor.
Hocam öncelikle emekleriniz için teşekkür ederim.Çerçeve Öğretim programında 2.öğrenme birimi( blok tabanlı programlama) hala duruyor.Bu durumda kitabı mı yoksa çerçeve öğretim programını mı baz alıyoruz?

Hocamızın bu şekilde paylaşımı var.Geriye doğru bakınca gördüm.
Hocamız doğru söylüyor olabilir, lakin dersimizi ders bilgi formundan değil, modülden anlatıyoruz, planda olup kitapta olmayan bir konu nasıl anlatılacak, isteyen istediği tercihi kullanabilir, kimse niye koydun da, niye koymadında demez, her iki tarafta sorulursa gerekçelerini sunar. Yalnız o konu seçmeli programlama dersinin içerisinde mevcut. 12. sınıfta tekrar gösterilmesi gerekir, bu da öğrenciyi sıkar. Bence kitaptan çıkarılmış, fakat ders bilgi formundan çıkarmayı unutmuşlar zannederim.

Geri