2024-2028 Stratejik Plan

Kodla Büyü
4 yıldır hayatımda ilk defa bu planı hazırladım diye müdür teşekkür etti vay anasını, oysa 3 yıldır e okula resimler mi yüklemedim herkesin bilgisayarını mı ayarlamadım törenlerde djlik mi yapmadım ses sistemleri kamera sistemleri mi tamir etmedim, öğrenmedim tahliye planları mı hazırlamadım hiçbiri stratejik plan kadar göze görünmedi demekki:)

4 yıldır hayatımda ilk defa bu planı hazırladım diye müdür teşekkür etti vay anasını, oysa 3 yıldır e okula resimler mi yüklemedim herkesin bilgisayarını mı ayarlamadım törenlerde djlik mi yapmadım ses sistemleri kamera sistemleri mi tamir etmedim, öğrenmedim tahliye planları mı hazırlamadım hiçbiri stratejik plan kadar göze görünmedi demekki:)
Hazırladığınız planı paylaşabilir misiniz?

Bu seneki 4. kez Stratejik Planlama Ekibinde yer aldığım dönem oldu, umarım son olur. Başta, ekipteki idareci, okulun ihtiyaçlarına ve beklentilerine uygun gerçekçi ve ulaşılabilir strateji ve hedefleri olan bir plan hazırlayalım diye motive edici sözlerle işe başlar. ilk başta herkes üzerine düşen görevi kabul eder. 3-4 gün sonra, okulda bu iş bize mi kaldı ya gerçekten demeye başlarlar, idareci de başka işleri bahane ederek motivasyonunu kaybeder. Sonuçta derleme, düzenleme, yeniden sıfırdan ele alma, hataları bulma ve gereksiz yerleri silme-düzeltme, gelen yazılara doğrudan muhatap olma görevleri BTR Öğretmenlik görevi olan veya olmayan BT öğretmenine kalır genelde, en azından benim başıma kaldı şimdiye kadar. Bu sene ekip sağlam - en azından şablonu ve taslak hedefleri görmeden ekibi gaza getirip hatalı veya gereksiz çalışmaya sebep olacak idareci etkisi olmadı :) , 4-5 defa geri dönmeden tek seferde planı kabul ettiririz umarım.

Bu sene BTR de olmadım saçma sapan işlerden bıktığım için. Dönüp dolaşıp Bilişimcileri buluyor bunlar. Bıktık artık kaç yıllık öğretmen olmuş Word kullanmayı bilmeyenlerden ya da bilmiyorum diyip işin içinden sıyrılanlardan. İdare tek satır emek sarfetmedi. 4 kişilik komisyonda da diğerleri ay ben bilmem sen hallediver diyip işin içinden sıyrıldı. Bana ne ya bize ne bilişimcilere ne... bir de utanmadan ne oldu diye soruyorlar.
O değil de bu konuda bir gelişme var mı arkadaşlar?

Geri