5.ve 6. sınıflar bty 1. dönem 1. yazılı

Kodla Büyü

destinaa88

Seçkin Üye
Seçkin Üye
5. ve 6. sınıflar için ayrı ayrı sınavlar hazırladım. çoğu buradan aldığım diğer arkadaşların hazırladığı soruların düzenlenmiş hali. kendi planıma göre derleme yaptım. bir kaç soru da bana ait. belki işine yarayan olur..

Ek: arkadaşlar 5. sınıf kaynaştırma öğrencim için hazırladığım sınavı da ekliyorum buraya. Her kaynaştırma öğrencisinin düzeyi farklı tabii ki ama belki fikir edinilmesi açısından iyi olur.

Ekli dosyalar

• YAZILI.rar
    481.8 KB · Görüntüleme: 1,466
  • kaynastirma-1.donem-1.yazili.rar
    678.1 KB · Görüntüleme: 587
hoşmuş ama 5ler çok basit değil mi hocam 1 dk sürdü benim çözmem çocuklarda 25 dk desek. yada hadi 30 olsun. Bence ekleme yapın. Ben yapmadan kullanırsam herkes 100 alır. Emeğinize sağlık. Eleştirimde de haddimi aştıysam çok özür.

bote22' Alıntı:
hoşmuş ama 5ler çok basit değil mi hocam 1 dk sürdü benim çözmem çocuklarda 25 dk desek. yada hadi 30 olsun. Bence ekleme yapın. Ben yapmadan kullanırsam herkes 100 alır. Emeğinize sağlık. Eleştirimde de haddimi aştıysam çok özür.
bende hocama katılıyorum, 5 lerinki çok hafif kalmış, 4te 3 ü 100 alır o sınavdan bende, ama 6. sınıf sorularınızı beğendim...

destinaa88' Alıntı:
5. ve 6. sınıflar için ayrı ayrı sınavlar hazırladım. çoğu buradan aldığım diğer arkadaşların hazırladığı soruların düzenlenmiş hali. kendi planıma göre derleme yaptım. bir kaç soru da bana ait. belki işine yarayan olur..

@destina88 hocam sorularınızı çok beğendim, amacımız bağcıyı dövmek olmadığına göre üzüm yemeyi başarmışsınız doğrusu. Benim de sorularım aşağı yukarı sizinkiler gibiydi, geçen hafta tamamladım. Türkçe sınavı gibi oldu ama amaç çocuğun bu yaşta bilinçli ve güvenli bilişim kültürü edinmesi olmalı bence. Önce bilişim kültürü sonra beceri ardından üretim...

Ekli dosyalar

• 5-6_1.YaziliKarisikSorular.rar
    53.3 KB · Görüntüleme: 339
Olcay Büyükçapar' Alıntı:
destinaa88' Alıntı:

@destina88 hocam sorularınızı çok beğendim, amacımız bağcıyı dövmek olmadığına göre üzüm yemeyi başarmışsınız doğrusu. Benim de sorularım aşağı yukarı sizinkiler gibiydi, geçen hafta tamamladım. Türkçe sınavı gibi oldu ama amaç çocuğun bu yaşta bilinçli ve güvenli bilişim kültürü edinmesi olmalı bence. Önce bilişim kültürü sonra beceri ardından üretim...
Olcay hocam...Bir ara İnkılap Tarihi mi geliyor sonlara doğru diyordum :) Soruların orjinal ve güzel ama ben biraz daha görsellikten yanayım

elrond' Alıntı:
destinaa88' Alıntı:

Olcay hocam...Bir ara İnkılap Tarihi mi geliyor sonlara doğru diyordum :) Soruların orjinal ve güzel ama ben biraz daha görsellikten yanayım

Son dört soru sınıfta doğaçlama yapılan etkinliklerin uzantısı oldu biraz, evet haklısınız hocam görsel olarak pek cılız olduğunu şimdi fark ettim:) Bu eksiğimi gidermeye çalışacağım çok teşekkürler. Okuduklarını anlayabiliyorlar mı diye didindim biraz esasen. İkinci sınav uygulama olacak bakalım yeni 5'lerimle ne "ekşın"lar yaşayacağız:)

bizim 5ler için gayet uygun
kolay soru hazırlayamadığım için çok işime yaradı teşekkürler hocam :)

estağfirullah hocam, ne demek tabii eleştirebilirsiniz. 5 lere uyguladım bu sınavı sonuçları daha okumadım fakat benimkilerden o kadar 100 alan çıkmaz :) hem amacım çok zorlanmasınlar idi zaten. geçen sene 5 lere bana göre kolay onlara göre zor bir sınav hazırlamıştım, çoğu düşük aldı ve moralleri bozuldu. bilişim dersini aldıkları ilk sene olduğu için böyle yaptım. çünkü soyut kavramları tam olarak algılayamıyorlar henüz. 6 ya geçince oturuyor biraz daha zihinlerine.

bote22' Alıntı:

destinaa88' Alıntı:

Olcay Hocam, teşekkür ederim öncelikle. Geçen sene sizin hazırladığınız planı hala kendime ve öğrenci düzeylerine göre değiştirerek kullanıyorum. Dediğiniz gibi benim de öncelikli amacım bilgisayar kullanmaktan çok bilişim etiğini ve kültürünü kazandırmak.

Geri