6.sınıflara ne anlatıyorsunuz

Kodla Büyü

botecii00

Seçkin Üye
Seçkin Üye
evet arkadaşlar 1 ayı geride bıraktık neler anlatıyorsunuz 6.sınıflara.

Şimdiye kadar çok bir konu işleyemedim açıkcası. Lab tam hazır olmadığı için 1-2 haftam öyle gitti, 1 hafta da bayram arası oldu.
Öncelikle Windows'un bileşenlerini hatırlattım (başlat, görev çubuğu vs.) ardından Denetim Masası, Program yükleme, dosya uzantıları ve son olarak dosya klasör aramayı gösterdim. Gelecek yıl planı biraz daha hafifleteceğim.

Web tarayıcıları,ekentiler, arama motorları, sanal müzeler, google earth&haritalar, yandex haritalar&trafik durumu .

Bende hala sınıfımı bitiremedim diye üzülüyordum Ahmet hoca bile bitiremediğini görünce ne yalan söyleyeyim rahatladım:d

bote22' Alıntı:
Bende hala sınıfımı bitiremedim diye üzülüyordum Ahmet hoca bile bitiremediğini görünce ne yalan söyleyeyim rahatladım:d

Hocam bugün okuldan akşam 9 gibi çıktım :) Ağ kabloları kaldı, yarın dersim yok okula gideceğim. İki bilgisayarda adam akıllı format yemedi onlara da bakacağım. BTR de olamadın Ankara sağolsun ama çocuklar için çalışıyoruz işte.

Hocam benim dersim salı günleri 10.30 da bitiyor ama 3'te çıkıyorum. Çok deneyimli değilim araştırmam gerekiyor. Şuan için 19 bilgisayar yaptım. Ama 3 tane daha lazım oda olursa benden iyisi yok. Anlayacağınız Btr olmasakta bize kalıyor bu işler ve aynen dediğiniz gibi her şey çocuklar için. Allah kolaylık versin.

Bu arada 5. ve 6. sınıflara dosyalama yönetimi anlatıyorum. okulda 3 yıldır bilişim öğretmeni yok. temel zayıf. 6'larda biraz hızlı gidiyorum.

Ben iletişim ile başladım
İLETİŞİM NEDİR?
İLETİŞİMİN TARİHSEL KRONOLOJİSİ

İŞLETİM SİSTEMİ
İşletim Sistemi nedir?
İşletim Sistemlerinin Görevleri

İŞLETİM SİSTEMİNİ ÇALIŞTIRMA
DOSYA VE KLASÖR İŞLEMLERİ
DOSYA YA DA KLASÖRLER ÜZERİNDE SAĞ TIKLAMAK

MASAÜSTÜNDE SAĞ TIKLAMAK
GÖREV ÇUBUĞU ÜZERİNDE SAĞ TIKLAMAK
İŞLETİM SİSTEMİNDE AYARLAR
Denetim Masası

konularını defterlerine yazdırdım çocuklarda sıkıldı ama yapacak birşey yok

BT sınıfı yok. Bit nedir ne değildir. pc ve sağlık, donanım - yazılım kavramları. Bu okulda ilk senem. geçen yıl sınıf olmadığı ve bt öğretmeni norm fazlası olup ara dönemde gittiği için çok sağlıklı ders işlenmemiş. Temelden anlatıyorum. Not tutturuyorum ama bu seferde ders çok yavaş ilerliyor.

Geri