8.Sınıflar için Sınav

Kodla Büyü

aradaugrarim

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Daha önce açılan konularda birçok kişi kararsız kalmıştı.
E-okulda artık sınav tarihi ve not girişi işlemleri sayfalarında 8.sınıflardaki Seçmeli Bilişim Teknolojileri dersi açılıyor.

ben de 5 ve 6. sınıflarda seçmeli derslere giriyorum. not girişi var görünüyor ama giriş yapmaya çalıştım sayfa olduğu gibi kaldı hiçbir işlem yapamıyorum. tekrar tekrar denedim hep aynı.

sınav tarihi girmeme izin veriyor ama kaydet deyince hata mesajı çıkıyor " Sınav tarihinden büyük veya bu tarihe eşit Sınav tarihi var! " diyor.

8.Sınıflar için proje ve derse katılım için not giriliyor ama Sınav notu girilmiyor. Bu sınav yapmayacağız anlamına geliyor sanırım

aradaugrarim' Alıntı:
E-okulda artık sınav tarihi ve not girişi işlemleri sayfalarında 8.sınıflardaki Seçmeli Bilişim Teknolojileri dersi açılıyor.

Hocam bi yanlışınız olmasın dediğiniz gibi açılmıyor bende. Listede 8 ler ne sınav tarihlerinde ne de not girişinde görünüyor ?

Tekrar denedim. Not Girişi ekranı aşağıdaki gibi.

Ekli dosyalar

• adsız.JPG
    adsız.JPG
    32.3 KB · Görüntüleme: 1,372
cehcah' Alıntı:
SoNMeZ' Alıntı:
ben de 5 ve 6. sınıflarda seçmeli derslere giriyorum. not girişi var görünüyor ama giriş yapmaya çalıştım sayfa olduğu gibi kaldı hiçbir işlem yapamıyorum. tekrar tekrar denedim hep aynı.

Hocam bilişim teknolojileri ve yazılım dersi 5. ve 6. sınıflarda seçmeli değil, sizinki zorunlu ders olmasın.

seçmeli bilişim teknolojileri demedim ki hocam. dersimin zorunlu olduğunun farkındayım heralde. bunun yanında girdiğim diğer seçmeli derslerden bahsediyorum ben.

SensizTutsak' Alıntı:
aradaugrarim' Alıntı:

Hocam bi yanlışınız olmasın dediğiniz gibi açılmıyor bende. Listede 8 ler ne sınav tarihlerinde ne de not girişinde görünüyor ?
İdareniz ders ataması yapmamış olabilir hocam.

aradaugrarim' Alıntı:

hani bizde de açılmıyor

bende de 8. siniflarin sinav tarihi girisi acilmis durumda. ama ben sinavi teogtan sonra ya da haftaya yapmayi dusunuyorum. zaten lab da yok

nano teknoloji diijital vatandaslik e devlet bilsim suclari sosyal medya gibi sorulari sorcam artik. labin olmadigi haftada tek dersin oldugu yerde cok bile bunlar.

Bizim okulda 8 ler için bişey gözükmüyor. Ders seçerken 8lerde Bilişim teknolojileri ve yazılım(1 saat) ve Bilişim teknolojileri(1 saat) var. Bilişim teknolojileri(1 saat) seçildiğinde ki bu olması lazım heralde ne sınav tarihi nede başka bişey girilmiyor.

ayscev' Alıntı:
Bizim okulda 8 ler için bişey gözükmüyor. Ders seçerken 8lerde Bilişim teknolojileri ve yazılım(1 saat) ve Bilişim teknolojileri(1 saat) var. Bilişim teknolojileri(1 saat) seçildiğinde ki bu olması lazım heralde ne sınav tarihi nede başka bişey girilmiyor.
hocam okul şifresiyle giriş yaptıktan sonra "ders işlemleri-öğrenci seçmeli ders belirleme" açılan sayfadan sınıf ve bilişim 1saat seçildikten sonra tüm öğrencilere tik atıyoruz. daha sonra ders işlemleri-ders öğretmenleri bölümünden 8lere ders ve öğretmen ataması yapın. bu şekilde sınav tarihi,not girme vb. açıldı.

Ekli dosyalar

• asd.JPG
    asd.JPG
    90.5 KB · Görüntüleme: 755
serhatbs' Alıntı:
ayscev' Alıntı:
hocam okul şifresiyle giriş yaptıktan sonra "ders işlemleri-öğrenci seçmeli ders belirleme" açılan sayfadan sınıf ve bilişim 1saat seçildikten sonra tüm öğrencilere tik atıyoruz. daha sonra ders işlemleri-ders öğretmenleri bölümünden 8lere ders ve öğretmen ataması yapın. bu şekilde sınav tarihi,not girme vb. açıldı.

bizde bahsettiğiniz tikler atılmış zaten ama ders öğretmenleri kısmında dersler arasında halen görünmüyor

seçmeli dersler için sınav tarihi girişi var ama tarih girip kaydettiğimde sınav tarihleri listesine eklenmiyor. üstelik tarihini girmediğim sınavın notunu girebiliyorum

Geri