AĞ SORUNU (access point)

Kodla Büyü

evrim0626

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
merhaba arkadaşlar yaklaşık 2 gündür okulda internet access pointlerin çalışmamasıyla başladı. bir girip bi girmeme sorunu çözmek için kurulumu yeniden yaptım mesh özeliiği kullanıyorum. sonra labta sorun baş gösterdi. bazı bilgisayarlar giriyor bazıları girmiyor net bir gelip bi gidiyor. resetleme kapatıp açma kablolarla oynamayı denedim. bir kabloyu takınca switch ışıkları deli gibi yanıp sönüyor onu çektim. ondaki sorun nedir acaba? lab net sorununu böylece çözdüm ama bu sefer acces pointler var sorun olarak ondana önümde yanı marka aynı işletim sistemine sahip 2 labtop var birinden bağlanıyorum kablosuza diğerinden aynı kablosuza girmiyor. sınırlı bağlantı diyor çözüm önerileriniz nedir? teşekkürler

hocam modemlerin ıp ayarlarını birtanesini 192.168.1.1 diğerini 192.168.2.1 olarak ayarlarsanız problem çözülür... ben o şekilde sonuç aldım...

peki bu ayar değişikliği mesh(tekrarlayıcı) özelliğini olumsuz etkiler mi? ben mesh olarak kullanıyorum.

arkadaşlar labtaki kabloda sorun nedir? onu takınca switch ışıkları sürekli yanıp sönüyor

evrim0626' Alıntı:
arkadaşlar labtaki kabloda sorun nedir? onu takınca switch ışıkları sürekli yanıp sönüyor
Döngü vardır hocam. Bi switche modemden gelen iki kablo girmiştir. Birileri yanlışlıkla takmış olabilir bi kontrol edin.

yok hocam onlara baktım zaten akıllılık yapıp farklı renkte kablo takmışlar modemden gelene. öle bir sorun yok sorun benim pcden gelen kabloda onu takınca switch çıldırıyor gibi yanıyor:)

hocam geçen gün yaşadım bende... birtanesi mesh veya köprü olarak ayarlardım.. sonra bilgisayarlar köprü olarak ayarlanandan ıp alınca bağlantı var ama internet olmuyordu... sonra modemlerin bir tanesini 192.168.1.1 diğerini 168.2.1 yaptım şimdi ıp yı internet bağlantısı olandan alıyor.... bazen öğretmenlerin laptoplarında ıp çakışması çıkıyor ancak ağ bağlantısını onar deyince kendine geliyor sistem....,

sanırım bu durum modemleri access point olarak kullanmak istediğimizden oluyor... sadece acess point kullansak bu gibi durumla karşılaşmayız...

Geri