Ağına bağlı tüm cihazları anında gör

Kodla Büyü
hasarı hocam bir sorum daha olacak.
Ağa bağlı olan tüm cihazların o anlık İnternetin ne kadarını kullandıkları, ne kadar download yada upload yaptıklarını gösteren başka bir program varmı :?:

bu tür yazılımlar ağ kaynaklarını çok zorlayarak bazı sistem problemlerine sebep olabiliyor.
bir keresinde modem yanmıştı böyle bir program yüzünden.

peki bu porgramla ağdaki bir bilgisayarı kapatma - yeniden başlatma - internetini kesme gibiişlemleri yapabilirmiyiz.

mustafayilmaz28' Alıntı:
hasarı hocam bir sorum daha olacak.
Ağa bağlı olan tüm cihazların o anlık İnternetin ne kadarını kullandıkları, ne kadar download yada upload yaptıklarını gösteren başka bir program varmı :?:
Maalesef böyle bir yazılım yok. Eğer çok şüphe ettiğiniz birileri varsa modemden mac filtreleme ile kişileri engelleyebilirsiniz. Kişileri tek tek engelleyerek kimin ağı kastığını tespit edebilirsiniz. :)

yasarcan' Alıntı:
bu tür yazılımlar ağ kaynaklarını çok zorlayarak bazı sistem problemlerine sebep olabiliyor.
bir keresinde modem yanmıştı böyle bir program yüzünden.
Hocam düşündüğün kadar kasan bir yazlım değil tek tek tüm ipleri tarıyor varsa aygıt ekranda gösteriyor hepsi bu kadar.

ahmetcanserif' Alıntı:
peki bu porgramla ağdaki bir bilgisayarı kapatma - yeniden başlatma - internetini kesme gibiişlemleri yapabilirmiyiz.
Hayır bu özelliği yok. :)

ahmetcanserif' Alıntı:
Hayır bu özelliği yok. :)[/quote]
peki hocam böyle birşeyi yapabileceğimiz ağ programları var mı
ağdaki pc leri ip lerini gösteren ve onları kapatma ağdan atma resetleme vs gibi işlemleri yapabileceğimiz.

Bu programın ağdaki herhangi birinin netini iptal etme özelliği olsaymış güzel olurmuş :mrgreen:

Re: Kablosuz ağına bağlı cihazları anında gör

aakcakaza' Alıntı:
Ben LanViever diye bir program kullanıyorum,

o ağdaki tüm makinaları gosteriyor, o da baya kullanıslı.

Hocan mümkünse programı paylaşırmısınız..

ahmetcanserif' Alıntı:
peki hocam böyle birşeyi yapabileceğimiz ağ programları var mı
ağdaki pc leri ip lerini gösteren ve onları kapatma ağdan atma resetleme vs gibi işlemleri yapabileceğimiz.
Böyle bir programın olduğunu sanmıyorum hocam en azından ben karşılaşmadım. Zaten mantıken reset atabilmek için yetkilendirme yapmak gerek xp de olsa bile diğer işletim sistemlerinde bu önlem alınmıştır.

Geri