A.exe virüsü

Kodla Büyü

burhansenyuva

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar merhaba;

A.exe diye bir virüsle uğraşıyorum. Aslında adı her seferinde değişiyor. Ben virüsü siliyorum reg kayıtlarını düzenliyorum. ama yeniden başladığında sistem ismi farklı bir şekilde karşıma çıkıyor. Kanımca çift exe çalışıyor. ( Birini silince diğeri aktif hale geliyor ve saldırı düzenini tamamlıyor.)

Daha önce A.exe, B.exe , C.exe.... 1.exe, 2.exe, 3.exe gibi başlayan bir virüs ile karşılaşan oldu mu eğer oldu ise, nasıl bir çözüm getirdi.

- Antivirüs ve türevleri bu dosyayı virüs olarak görmüyor. Zaten amacı da işlemciyi zorlamak hali ile sistemi donmalara götürmek
Virüsü kod ile sildiriyorum kod ile reg kayıtlarını da düzenliyorum yine yok yine yok. Cİhaza format atamıyorum çünkü 2 senedir kişisel olarak hazırlanmış bir cihaz ve he şeyin aynı olması koşuluyla format isteniyor. Bu da mümkün olmadığına göre çözüm önerilerine çok açık olduğunu belirtmek isterim :)

İyi çalışmalar...

daha önce windows 7 crackı bulup indirmiştim internetten. aynı virüs ben de göründü. kaldırdım bir şekilde dediğiniz gibi B.exe aktif oldu. baktım bana alfabeyi saydıracak bu virüs hemen format attım düzelmişti.

combofix , pc doctor, eset, dracula, kendim kod yazdım silmek için gene yok.

çalışma mantığına yönelik düzenleme yapıyorum. oda olmuyor. Format atmamam gerek, çünkü ayarları tekrar geri getirmek çok büyük sıkıntı olacak. Farklı bir fikri olan varsa ve paylaşırsa çok memnun olurum. Yardımcı olan ve olacak arkadaşlara teşekkür ederim.

Hocam formatlık bir durum yok. Her zararlı silinebilir.

Aşağıdaki işlemleri yaparmısınız ?

1- Güvenli mod'a ağ desteği ile girin.

Rkill yazılımını indirin.
http://www.bleepingcomputer.com/download/rkill/dl/10/
- Çift tıklatarak çalıştırın.
-5 dakika hiç bir işlem yapmayın.

Ardından aşağıdaki işlemi yapın.

- MalwareBytes-Antimalware yazılımını indirin.
http://www.malwarebytes.org/mbam-download.php
- Güncelleme yaptıktan sonra interneti kapatın.
- Derin tarama yaptırın.
- Tarama sonucunda bulunanları, seçilileri kaldır butonuna basarak silin.

2- İnternet explorer (özellikle) tarayıcısını açın.
Eset online scanner taraması yaptırın.

Kolay gelsin.

Merhaba;
Belirtmiş olduğunuz adımlarda ki gibi programları uyguladım ve sonuca ulaştım. Yardımınız için teşekkürler.

İyi çalışmalar.

Geri