Acronis ile gizli yedek..ÇOK ACİLL

Kodla Büyü

bahhele

Süper Üye
Süper Üye
sistem açılmıyor ama D sürücüsünde yedek mevcut. fakat D sürücüsünde klasör gizli olduğu için işlem yaptırmıyor.Klasörü görünür yapma şansımda yok dediğim gibi sistem açılmıyor.Bunun bilmediği bi yolu varmı ? çpk acillll..

Güvenli kipten açtım ekran siyah sadece fare konsolu var.işlem yapamıyorum ordanda

mini xp gibimi hocam? saolun işte o bende yok.ama hirent boot içinde olabilirmiki acaba?

tamam varmış hocam Allah razı olun Allah sizinde işlerinizi rast getirsin en acilinden.çok makbule geçti teşekkürler :)

hiren ile mini xp olmasına bile gerek yok
dos ortamından (komut satırı) bile halledebilirsiniz
..
önce d sürücüsüne geçin
d: ENTER
d sürücüsüne geçtikten sonra
attrib -h -s /s /d
diyerek sürücüdeki tüm dosyaların gizlilik özelliğini pasif etmiş olursunuz

geçebilsek yapacazda bu öyle bi virüski ne güvenli kipte ne komut işlemiyle güvenli mod ne başka bişey.hiç bi şekilde sisteme ulaşmayı başaramıyosun.siyah ekran virüsü die aratın anlarsınız.Teşekkürler kalelibilişim hocam

pardus çalışan cd ile virüsü hem temizlersin hemde dosyanı görünür yapabilirsin....

Siyah ekrandayken (Windows 7 kullanıyorsanız) Ctrl + Alt + Del tuşuna basıp, görev yöneticisini çalıştırabiliyorsanız, çalıştırın. Eğer işlemler sekmesinde explorer.exe varsa seçip, görevini sonlandırın, ardından internetten indirmiş olduğunuz combofix'i USB belleğiniz üzerinden, Dosya/Yeni Görev seçeneğiyle çalıştırın. Büyük ihtimalle combofix işi halledecektir. Birkaç haftadır, 3-4 virüslü bilgisayarı bu şekilde hallettim.

acronis senden dosya adını istediği zaman oraya adresi kendin yaz. D:\yedek\ogrenci01.tib gibi...

yakuphan' Alıntı:
Siyah ekrandayken (Windows 7 kullanıyorsanız) Ctrl + Alt + Del tuşuna basıp, görev yöneticisini çalıştırabiliyorsanız, çalıştırın. Eğer işlemler sekmesinde explorer.exe varsa seçip, görevini sonlandırın, ardından internetten indirmiş olduğunuz combofix'i USB belleğiniz üzerinden, Dosya/Yeni Görev seçeneğiyle çalıştırın. Büyük ihtimalle combofix işi halledecektir. Birkaç haftadır, 3-4 virüslü bilgisayarı bu şekilde hallettim.

hocam hiçbirşeyi çalıştırmıyordu

nemesis' Alıntı:
acronis senden dosya adını istediği zaman oraya adresi kendin yaz. D:\yedek\ogrenci01.tib gibi...

bunu denedinizmi? ilginç..yarın deniycem.

Acronis Bootable CD ile sisteminizi açtığınızda gizli dosyaları görünür hale getirir. Hiç başka bir şeyle uğraşmayın ;)

yataylimit' Alıntı:
Acronis Bootable CD ile sisteminizi açtığınızda gizli dosyaları görünür hale getirir. Hiç başka bir şeyle uğraşmayın ;)

Olay bu hocam. Acronis yedeğin var. Bunun nasıl yükleyeceksin ? Tabiki Acronis Resque CD ile.
Ben de mesajlara bakıyorum. Defalarca yaptım. Acronis Resque CD bütün dosyaları zaten gösteriyor. Herhalde başka bir sıkıntı var diyorum.

Acronis Resque CD yerine Hiren Boot CD, CD den çalışan XP, MiniXP, Pardus önerileri geldi ya...

myesil' Alıntı:
yataylimit' Alıntı:

Olay bu hocam. Acronis yedeğin var. Bunun nasıl yükleyeceksin ? Tabiki Acronis Resque CD ile.
Ben de mesajlara bakıyorum. Defalarca yaptım. Acronis Resque CD bütün dosyaları zaten gösteriyor. Herhalde başka bir sıkıntı var diyorum.

Acronis Resque CD yerine Hiren Boot CD, CD den çalışan XP, MiniXP, Pardus önerileri geldi ya...
Benim anladığım arkadaş acronis ile pc yi boot ediyor fakat yedek dosyası windowsta gizli dosya olduğu için acronis yedeği gördüğü halde yükleyemiyor.
Evet acronisin böyle bir huyu var. imaj dosyanızı windowsta gizli dosya olarak ayarldıysanız boot cd imajı görüyor fakat yükleyemiyor.
Eee sistem de çöktüğüne göre pc yi açıp imaj dosyasının gizlilik özelliğini kaldırmak mümkün değil.
Geri kalıyor en basitinden hiren boot cd deki gibi cd/usb den çalışan bir windows ile sistemi açıp imaj dosyasının gizlilik özelliğini kaldırmak.
Bu öneride ne var izah edebilirmisiniz.

Aynı işlem dos tan attrib komutuyla da yapılabilir.
Hdd ı başka pc bağlayarak da imajın gizlilik özelliği kaldırılabilir.
Olmadı imaj dosyasının bulunduğu bölüme dokunmadan os kurup bu os ile sistemi açtıktan sonra da yapılabilir.

Ne var yani...

kalebilişim hocanın söylediği gibi tamda durum.acronis ile boot edebiliyorum sadece.sistem görünmüyordu.Acronis Resque CD olayını ilk defa duydum araştırıcam.bende yok
öğreniyoruz ayıp değil.atarlanmanın bilginin ukalalığını sergilemenin mantığı yok.teşekkürler her öneri için

kalelibilişim' Alıntı:
Evet acronisin böyle bir huyu var. imaj dosyanızı windowsta gizli dosya olarak ayarldıysanız boot cd imajı görüyor fakat yükleyemiyor.

Yanlış bilgi veriyorsunuz. :-1:
Acronis'in böyle bir huyu yok. Bootable medya ile açtığınızda gizli imaj dosyalarını görebilir, yükleyebilirsiniz.

bahhele' Alıntı:
kalebilişim hocanın söylediği gibi tamda durum.acronis ile boot edebiliyorum sadece.sistem görünmüyordu.Acronis Resque CD olayını ilk defa duydum araştırıcam.bende yok
öğreniyoruz ayıp değil.atarlanmanın bilginin ukalalığını sergilemenin mantığı yok.teşekkürler her öneri için
Hocam acronisle ne şekilde boot ediyorsunuz o zaman?
Cd/Dvd/Usb değilse F11 ile mi acronisi başlatıyorsunuz. Yoksa windowsta kurulu olan acronis ile mi imajı geri yüklemek istiyorsunuz.

yataylimit' Alıntı:
kalelibilişim' Alıntı:

Yanlış bilgi veriyorsunuz. :-1:
Acronis'in böyle bir huyu yok. Bootable medya ile açtığınızda gizli imaj dosyalarını görebilir, yükleyebilirsiniz.
Acronis true image home 2012 Build 6154 ve önceki sürümlerde Acronis boot cd/usb, windowstan gizli dosya özelliği verilen imaj dosyalarını görüyor fakat yükleyemiyor.
Sonraki sürümlerde durum nedir bilmiyorum. Ayrıca arkadaşın acronisin hangi sürümünü kullandığını da bilmiyoruz.
Konuyu açan arkadaş da imaj gizli olduğu için işlem yapamıyorum demiş zaten.

@bahhele
O siyah ekranda ctrl + alt + delete tuşlarına aynı anda basarak görev yöneticisini açabilirsiniz.
Görev yöneticisinden yeni görev deyin explorer.exe yazın Tamam a basın pc nin açılması lazım.

elimde acxronis 2013 var ve yedek dosyası gizli oldfuğu için dosyayı görsede yedekten imaj atmıyor.hata veriyor.kalebilişim hocanın söylediğinde bi yanlışlık yok.sorunumu doğru tespit etmiş.cd sürücüsünden bootable cd ile acronis açıyorum ve yedeğini yüklemeye çalışıyorum.Böyle bi huyu yok diyenler bootable medya ney yaa?
@kalebilisim hocam görev yöneticiside dahil hiç bir işlemi yapamıyosun klavyeyle.Simsiyah bir ekran ve sadece farenin imlecini düşün.Sistem yanıt vermiyor ne yaparsan yap.

ayrıca son olarak mini xp gibi sistemi açabiliyomuyuz biz bu acronis lle yapay bi sistemi varmı yani? böyle bi özelliği varsa bilmiyorum.Yoksa windows seçeneği zaten var fakat o pc nin sistemine yönlendirerek açıyor zaten windowsu.Gizli dosyaları açamama sorununu acronisle nasıl aşarım mini xp yok farzedelim elimizde?

Hocam bootable media denilen şey Acronis programını cd/dvd/usb gibi ortamlardan açılabilen acronis dir.
Sendeki acronis cd sine Botable media veya rescue cd deniliyor.
Acronis ile mini xp gibi sistemi açamazsınız.
Hiren boot cd herhangi bir sürüm indirin mini xp içinde var. En kolayı mini xp.

Bilgisayarı güvenli mod dan açın.
O siyah ekranda ctrl + alt + delete tuşlarına aynı anda basarak görev yöneticisini açabilirsiniz.
Görev yöneticisinden yeni görev deyin explorer.exe yazın Tamam a basın pc nin açılması lazım.

Aldığınız hata bumu?

Ekli dosyalar

• AcronisHideImageFile.PNG
    AcronisHideImageFile.PNG
    18.7 KB · Görüntüleme: 900
kalelibilişim' Alıntı:
Aldığınız hata bumu?

evet o..ve söylemiştim ama tekrar söylüyorum gvenli moddanda açtırmıyor komut satırlı güvenli moddanda..hiç bir şekilde sisteme ulaşamıyosun . yoksa denemediğim yol kalmadı.Bende arkadaşların söylediği terimler acronis in farklı versyonları sanıyorum :lol: yapamıyosa uzatmaya gerek yok.szin söylediğiniz gün ben hirens boot ile mini xp den zaten işimi görmüş 10 dk sorada sistemimi yenilemiştim zaten.Sadece amacım tekrar karşılaştığımda acronis ile çözebilirmiyim bu sorunu onu bulmaktı.madem bu mümkün değil hirens boot cd mi ze gözümüz gibi bakacağız :D

teşekkürler

kalelibilişim' Alıntı:
Acronis true image home 2012 Build 6154 ve önceki sürümlerde Acronis boot cd/usb, windowstan gizli dosya özelliği verilen imaj dosyalarını görüyor fakat yükleyemiyor.

Yine yanlış bilgi :-1: Sırf dediğinizi test etmek için öğlen okulda denemiştim. Acronis 2011 Bootable CD kullandım. Bahsettiğiniz gibi bir sorun yaşamadım. 8 versiyonundan beri True Image kullanırım, hiç de denk gelmedim böyle bir şeye...

@ yataylimit
Bu arkadaşın yazdıklarınını başka neyle izah edebilirsiniz?
bahhele' Alıntı:
elimde acxronis 2013 var ve yedek dosyası gizli oldfuğu için dosyayı görsede yedekten imaj atmıyor.hata veriyor.kalebilişim hocanın söylediğinde bi yanlışlık yok.sorunumu doğru tespit etmiş.cd sürücüsünden bootable cd ile acronis açıyorum ve yedeğini yüklemeye çalışıyorum.Böyle bi huyu yok diyenler bootable medya ney yaa?

bahhele' Alıntı:
kalelibilişim' Alıntı:
Aldığınız hata bumu?

evet o..söylediğiniz gün ben hirens boot ile mini xp den zaten işimi görmüş 10 dk sorada sistemimi yenilemiştim zaten.Sadece amacım tekrar karşılaştığımda acronis ile çözebilirmiyim bu sorunu onu bulmaktı.madem bu mümkün değil hirens boot cd mi ze gözümüz gibi bakacağız :D

teşekkürler
Sırf tekrar denemek için acronis 2012 boot cd ile yedek aldım.
Sonra windowsu açtım yedek dosyasını gizli dosya yaptım.
Tekrar acronis 2012 boot cd ile sistemi boot ettim ve yedeği geri yüklemek için image dosyasını seçip tamam dediğimde aldığım hata altta.
file.php

Yedeğin gizli dosya özelliğini kaldırdığımda sorunsuz yükleniyor.

@yataylimit hocam dosyalarını gizleyerek yedek yükle.karşılaşırsın merak etme :)

bahhele' Alıntı:
@yataylimit hocam dosyalarını gizleyerek yedek yükle.karşılaşırsın merak etme :)

Zaten ben de bu öğlen imaj dosyasını gizleyerek yüklemeyi denedim ve hiçbir sorun olmadı. Acronis 2011 Bootable CD kullandım.
Sorunu 2012 build ve öncesi diye genellememek lazım.

myesil' Alıntı:
:+1:

yataylimit' Alıntı:
Sorunu 2012 build ve öncesi diye genellememek lazım.
Asıl doğrudan doğruya "Yanlış bilgi veriyorsunuz" dememek lazım. Gelinen noktada siz Yanlış bilgi veriyorsunuz. :-1:
Evet acronisin bazı sürümlerinin böyle bir huyu var. Yanlış bilgi vermiyorum.
Arkadaşın acronisin hangi sürümünü kullandığını bilmeden ancak bu kadar yardımcı olabiliyorum.
Konuyu açan arkadaş 2013 sürümünde bu sorunu yaşadığından bahsetti.
Acronis forumlarında 2010, 2011 ve 2012 sürümünde de bu sorunun yaşandığı yazılmış.
Konunun başındaki ilk mesajımdaki tek cümle sorunu çözmüş ancak gel gör ki bunu anlatana kadar bir yığın yazı yazmak zorunda kaldık.
Bir cümle sorunun çözümü. Bir yığın cümle çözümün bu olduğunu anlatma. Yazık değilmi...
Neyse konu çözüldü kalın sağlıcakla...

Acronis True Image Home 2011, Update 3 (build6942) ile bootable media oluşturdum.
Yedek aldım. Bu yedği windows ta gizli dosya yaptım. yedeği geri yüklemek istediğimde aldığım hata.

Hocam bunlardan sonra sizdeki acronis boot mediayı ve sürümünü merak ettim.

Ekli dosyalar

• Acronis2011HideImageFile.PNG.PNG
    Acronis2011HideImageFile.PNG.PNG
    17.5 KB · Görüntüleme: 858
Geri