Aidata bilgisayar BIOS'ta takılıp kalma sorunu

Kodla Büyü

izorya43

Aktif Üye
Arkadaşlar selamlar. Sınıfımda 15 adet Aidata All In One Pc var. 3 tanesinde BIOS otomatik olarak açılıyor ve Windows ekranına bazen geçebiliyor bazen geçemiyor. Sorunu nasıl çözebilirim?

Üzerindeki takılı aygıtların hepsini çıkarıp deneyin. Sorunsuz açılırsa taktığınız aygıtlardan birinde sorun vardır.

bir süre sonra hiç açılmayacak nvme diskleri yani ssd leri bozuluyor, servise göndereceksiniz.
3 hafta sonra gelir.

bendeki bir Aidata AIO PC açılışta BIOS'a giriyor,
Bios ekranını geçemiyorum,
uzun süreli kapatıp(elektrik kablosunu çekiyorum) ertesi gün açınca tekrar sorunsuz açılıyor,
ve bu olay maalesef 10 günde bir tekrar ediyor.

Diğer bazı makinelerdede açılışta bios ekranı gelme sorunu yaşamama rağmen kaydedip çıktıktan sonra windows düzgün açılıyor.

arkadaşlar benimde bir bilgisayar boyle idi harddiski görüp format atınca düzeliyordu bir süre idare etti sonra servise gönderdik m2 diski değiştirdiler şimdilerde harddiski hiç görmüyor tekrar gönderceğiz servis ile görüştüğümde kronik arıza dediler önce diski değiştiriyoruz sorun çözülmezse anakartı değştiyoruz dediler

Son düzenleme:
Bizde de bir tanesi güç düğmesine basınca açılmıyor, fişini çekip tekrar takıyorum öyle düzeliyor. Geçen yıl hdd problemi yüzünden iki tanesi servise gidip gelmişti.

esas problem garanti bittikten sonra olacak. kronik sorun olduğunu biliyorlar da neden ona göre çözüm üretmemişler acaba

Geri