Akıllı tahta hatası

Kodla Büyü

hakanharuny

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Akıllı tahtaya format attım bu hatayı alıyorum nedenini anlamadım yardımcı olacak var mı acaba

Ekli dosyalar

• IMG20240223103807.jpg
    IMG20240223103807.jpg
    227.8 KB · Görüntüleme: 138
Tahta diski görmüyor . görüyorsa da boot seçeneğinin ilk sırasında harddisk yok. Ağ bağlantısından boot etmeye çalışıyor.

Son düzenleme:
Büyük ihtimalle bios pili bitmiş hocam değiştirip format atılırsa düzelir gibi.
Ben mi karşılaşmadım yoksa bazı tahtalarda mı var bu sorun. Benim de 3 tahtanın bios pili bitti değiştirdim. Formata gerek kalmadan direk çalıştı işletim sistemi. Çoğu yerde okudum bunu bios pilini değiştirip format atın diye. Gerçekten merak ettiğim için soruyorum yanlış anlamayın. Bu tahtalar garip çünkü. Birinin çözümü diğerine uymayabiliyor her şeyleri aynı olmasına rağmen.

Bios ayarlarını varsayılan yapıp deneyin hocam. Hdd den önce ağ ile başlatma ayarlı görünüyor

@acipinarli Hocam bios pili biten tahtalarda ön bellekte bulunan HDD - SSD bilgi siliniyor tahta HDD-SSD görmediği için açılmaz oluyor... Özellikle Pardus da başa bela... Bios pili değişimi yapılıp format atmadan düzelmiyor...

@hakanharuny Fişi söküp bir dakika bekleyince tekrar tahtaya açınca tahta açılıyorsa ne güzel hocam büyük sıkıntı yoktur:)

@acipinarli Hocam bios pili biten tahtalarda ön bellekte bulunan HDD - SSD bilgi siliniyor tahta HDD-SSD görmediği için açılmaz oluyor... Özellikle Pardus da başa bela... Bios pili değişimi yapılıp format atmadan düzelmiyor...

@hakanharuny Fişi söküp bir dakika bekleyince tekrar tahtaya açınca tahta açılıyorsa ne güzel hocam büyük sıkıntı yoktur:)
Doğrudur. Bende sorun olmadı şükür direk çalışmıştı.

Geri