Akıllı Tahtalarda ilk gazimizi verdik ...

Kodla Büyü

uysal_rockci

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar , dün itibarıyla akıllı tahtalardan birisinin dokunmatiği sorun çıkarmaya başlamış. bugün de sorun bana iletildi , gittim baktım ekranın sağ tarafında sıkıntı var.
belki çocuklar Kalibrasyon ayarlarıyla oynamıştır dedim, sıfırladım tekrar kalibrasyon yapmaya çalıştım ama malesef. ekranın sağ tarafı iptal :)
yarısı çalışıyor yarısı çalışmıyor ekranın ortada çizgi varmış gibi.

Bu tahtalarda iki tane mi kamera var sorun onlardan mıdır acaba .
haftaya teknik servis gelsin de baksın , değiştirsin artık .

inşallah bu tek olur devamı gelmesz donanımsal sorunların

hocam o tür şeylerde servisi çağırın bence. aynı sorun bende de oldu aradık geldiler. yapıldı şu an için bir sorun yok. okul saatleri dışında geldikleri için ne yaptıklarını bilmiyorum

hocam çok ilginç, bendede sağ çalışmıyor sol çalışıyordu. kalibre ettim ama hedef simgesine tıklıyordum 10 cm yanına kalibre ediyordu, neyse ite kaka kalibre ettim, bilgisayarı kapattım açtım düzeldi :idea:

Hocam sağ ve sol üst köşedeki kameraların önünde bir cisim olmadığından ve bir de çerçevenin iç yüzeyinin temizliğinden emin olun, biriken toz bazen dokunmatiğin çalışmasına engel olabiliyor.

üst tarafta 2 tane kamera var hocam. kenarlarda flaşörler var. flaşörler ışığı yansıtarak dokunmatik özelliğini oluşturuyor. yani parmağınızı koyduğunuz yer ışık yansımasını kestiği için orayı algılıyor.
eğer yan kenarlar tozlanmışsa veya ekrana güneş ışığı geliyorsa dokunmatikte problem meydana geliyor. ama sanırım sizinki donanımsal bi hata. ben olsam bende servisi çağırırıdım.

Bizde iki tahta değişime gitti bile:)
Kafasına göre çizgi atıyordu kullanırken..
Normal kalibrasyon yapıldı.
Daha sonra serviste olan program ile çizgi kalibrasyon yapıldı.5 sütun..
Olmadı kameraya giden kablolar değişti..Olmadı..
En sonunda değişime gitti.
Bir tanesi de sabah soğukken çalışmıyor dokunmatiği..
Onun güç girişi değişecekmiş,olmaz ise o da değişime:)

kameralardan biri bozulmuş bizdede servisi aradım manisadan servis çağıralım onlar yapıyorlar onu dediler...

Arkadaşlar bugün bana da iletilen bir sorun sizinkilere benzer. Şöyle: Tahtalardan birinde starboard programında özellikle alt kısımlara yazı yazarken kendi kendine çizgi atıyor dokunur dokunmaz. Çözüm yok, çözüm servis mi diyorsunuz? Bir de kalibrasyon nasıl ayarlanır tam olarak lütfen söyler misiniz? Ben calibrasyon ayarı yapacağımda calibrasyon ekranından çıkamıyorum, tüm noktaları 100 yapmadıkça...

görevlendirildiğim okulda bir tahta flashdisk takınca kapanıyormuş.bakmaya gittim.artık sadece kırmızı ışık yanıyor ekrana hiçbirşey gelmiyor.Ayrıca açma düğmesine basında ekran çerçevesinden(artık sensorlerin olduğu yer midir nedir) tıkırtılar geliyor.her düğmeye bastığımızda tıkırtı geliyor ekrana birşey gelmiyor.

servisi aradık biz bakacağız dediler.bakalım neymiş derdi?

servisi çağırdık artık pazartesi gelecekler galiba,
bugün öğrenciler çıkınca son bir kez daha denerim , kamera etrafını iyice temizleyivereyim belki oralarda sıkıntı vardır.
ama bu sanki başlangıç gibi , devamı da gelecek gibi :)

izorya43' Alıntı:
Arkadaşlar bugün bana da iletilen bir sorun sizinkilere benzer. Şöyle: Tahtalardan birinde starboard programında özellikle alt kısımlara yazı yazarken kendi kendine çizgi atıyor dokunur dokunmaz. Çözüm yok, çözüm servis mi diyorsunuz? Bir de kalibrasyon nasıl ayarlanır tam olarak lütfen söyler misiniz? Ben calibrasyon ayarı yapacağımda calibrasyon ekranından çıkamıyorum, tüm noktaları 100 yapmadıkça...

hocam bizim de bi tahtada aynı problem var şu an. Starboard programında tahtanın alt kısımında. siz sorunu nasıl bi çözüme kavuşturdunuz? servislik mi?

bizim tahtalardan birini de öğrenciler sağolsun bozdular. servis geldi. akıllı tahtaların parçalarından biri bozulduğu zaman 1800 lira isteniyormuş. bu tahtaları öğrencilerin eline bıraktık yakında hepsi tek tek bozulacaklardır. bu iyi günlerimiz.

benim 26 da üç zayiat var. Dokunmatikler değişecek servis yapamadı.
15 gündür bekliyoruz.

Geri