Altın(Ons) - Anket

Kodla Büyü
halen ALtın'a bel mi bağlıyorsunuz arkadaşlar..forumda altınla ilgili 100'ü geçti 120 olacak diyenler falanda vardı...Altın için geçici yükselişler dışında umut yok hocam...geçiniz..

altın dönemlik olarak artar ve seviyesini korur hocam. bu hep böyledir

altın yaktı beni 80 ken birikmiş parama altın yapaymışım 2-3 bin kar daydım şimdi:D

Altın Piyasasını "MERKEZ BANKALARI" yönetir.
http://haber.stargazete.com/ekonomi/obama-120-merkel-50-milyar-dolar-kaybetti/haber-825966
070120140251154841238_2.jpg

Altın hakkında lüzumsuz bilgiler

Bakmayın lüzumsuz dediğime, hepsi olmasa da bir kısmı önemli bilgiler aslında.
Geneli aslında teferruat bilgiler olduğu için ‘lüzumsuz’ başlığı altında, notlarımdan derlediğim bazı bilgiler..

Altın alan ve almayı düşünen arkadaşlar için;

19 Aralık 2013 günü yapılan bir analizi paylaşmak istiyorum.

Bu analiz hâlâ geçerlidir. çünkü kırılım veya dönüş yaşanmamıştır.

"Fosforlu sarı" hattı kırılım yeridir. "1207" bu değer altında 3 günlük kapanış kırılımın teyididir.

kırılım halinde minumum 150 dolarlık bir düşüş yaşanacaktır.

19 aralıktan itibaren "eflatun kesik çizgi"nin üstüne çıkamadı, bu dirençten dönüş yaptı.

şu halde kısa vade işlem yapanlar için: 1207-1350 aralığı trade yani al-sat yapılacak bölge.

Uzun vade düşünenler için 1207 altına kırılım olursa; 900 - 1000 dolar seviyelerinden alım yapılabilir.

1207 den dönüş olursa, 1350 üstünde 3 günlük kapanış beklenir ve 4. gün alım yapılabilir. en az risk alarak işlem yapmak isteyenler bu sabrı gösterebilmelidir.

Yukarıda bir anket var. onu da analiz edelim:

%67 artacak, %33 düşecek demiş.

Küçük yatırımcı her zaman ters yöndedir.

%67 ataracak dediğine göre; Altın galiba düşüşecek. :)

"Yatırım tavsiyesi değildir. Kendi kararınızı kendiniz veriniz."

Cebiniz parayla, gönlünüz sevgiyle dolsun.

Bol kazaçlar hepinize...:)

gold.png

Grafikle olacak iş değil bu :)
olmuşun grafiği cizersinde, olacağınkini cizemezsin, siyasi gelişmeler ,dünya siyaseti, krizler çok önemli.Bu olaylardan önce 79-80 tl idi, şimdi 86 tl %9 yapmış.
Bence 2014 altının yılı olacak 115 e vurur geri döner 105 tl kalır, 2015 yılı başlarında. :) yatırım tavsiyesi değildir.

ons:1,259
altının tl bazıında 1912 dolar iken kırdıgı rekoru yeniden kırması için sadce 1500 doları bulması yeterli.. :++:

kapanisa yakin yuzde 3 sicrama yapmis.. yain ne olur sizce

ons: 1.271 $ da güçlü bir direnç var. yükseliş başladı diyebilmek için 1.271 üzerinde günlük ve haftalık kapanış olması gerekir diyor uzmanlar.

denizlerb' Alıntı:
ons: 1.271 $ da güçlü bir direnç var. yükseliş başladı diyebilmek için 1.271 üzerinde günlük ve haftalık kapanış olması gerekir diyor uzmanlar.

hayır diyenlerden biri bendim, herhalde anketi ilk oylayanlar arasındaydım. teknik falan derken bu kadarını beklemiyordum. özellikle tahminimi yazdığımı söyleyip, o uzmanlar daha geçen hafta düşmanıma 1200 dolardan aldırmam diyordu. galiba borsada herkesin bildiği tüyo değildir tezi gerçekleşti. kısa vadede birilerinin yüzü gülsün de ister yükselsin ister düşsün.
Bence doları durdurmaları gerek yoksa altın/dolar hikayesinden çok dramlar çıkacak, çok kişinin canı çok yanacak.. şu an 1261 dolarda.

patari' Alıntı:
denizlerb' Alıntı:

hayır diyenlerden biri bendim, herhalde anketi ilk oylayanlar arasındaydım. teknik falan derken bu kadarını beklemiyordum. özellikle tahminimi yazdığımı söyleyip, o uzmanlar daha geçen hafta düşmanıma 1200 dolardan aldırmam diyordu. galiba borsada herkesin bildiği tüyo değildir tezi gerçekleşti. kısa vadede birilerinin yüzü gülsün de ister yükselsin ister düşsün.
Bence doları durdurmaları gerek yoksa altın/dolar hikayesinden çok dramlar çıkacak, çok kişinin canı çok yanacak.. şu an 1261 dolarda.
yanlış anlaşılmasın 1271 de direnç var demek istedim. ons bugün en fazla 1265 i gördü. uzmanlara gelince; ben 3 yıldır sıkı takip ediyorum, her zaman söylenenin aksi oldu. yoksa paranın patronları küçük yatırımcıyı nasıl ezecek değil mi? dolar ve Euro aldı başını gitti. seçim yaklaştığından etkisini fazla görmüyoruz ancak büyük zamlar kapıda gibi.

ons:1,266.99
arkadaşa katılıyorum uzmanlar bu işi bilseydi halkı yönleendiren uzmanlar herkez zengin olur du.Hep tersi oldu.Birde altın nezaman yükselseertesi hafata -0,5 geri geldiğinde balüm yatırım şirketleri altın çöktü bitti gibi reklamlar verip duruyorlar...çok dikkatli olun bu gibi yatırım danışman şirketlerin gazına gelmeyin.Hedef ons da 1500$ bu fiyatlar iyi fiyatlar, altın hiç acımıyor :++:

Geri