Anadolu Lisesi BTY Dersi Hakkında?

Kodla Büyü

sadbt

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar bir anadolu lisesinde BTR yim. Bilişim Sınıfım yok.
10.sınıflara 1 er saat, 11.sınıflara 1 er saat toplam 6 saat dersim var. 10lara eski kur-1 konularını gösteriyorum çünkü ilk defa bu dersi alıyorlar. Ama konular haftada 1 ders olduğu için yetişmedi. Algoritmalara hiç giremedim mesela daha. Boş derslere girmeye çalışıyorum sırf konular yetişsin diye ama çok zor. algoritmalara 2.dönem başlasam sıkıntın olur mu?
11lere de kur-2 robot programlama göstermeye çalışıyorum. arduino setini sınıfa götürüp bişeyler yapmaya çalışıyorum ama o da sıkıntı oluyor.
Bu sene her alandan 1 ders seçme sorunu yüzünden dersim 1 saat seçildi. sizler naptınız? ilerleme ypabiliyor musunuz?

yeni müfredatı uygulayabilirsiniz. bende bazı arkadaşlar gibi artık ders seçilmesin noktasına geldim. birinci sınav ortalamaları 25 civarı. öğrenci hiç oralı değil. derste uyuyan mı ararsın, muhabbet eden mi, başka bir dersten performans hazırlayan, sınava çalışan mı. artık uyarmıyorum öğrenciyi. her sınıfta dersi dinleyen, katılan 2-3 öğrenci var sadece onlara anlatıyorum. seneye yine aynı okulda olursam müdürümü dersin seçilmemesi konusunda ikna etmeye çalışacağım.

yeni müfredatı uygulayabilirsiniz. bende bazı arkadaşlar gibi artık ders seçilmesin noktasına geldim. birinci sınav ortalamaları 25 civarı. öğrenci hiç oralı değil. derste uyuyan mı ararsın, muhabbet eden mi, başka bir dersten performans hazırlayan, sınava çalışan mı. artık uyarmıyorum öğrenciyi. her sınıfta dersi dinleyen, katılan 2-3 öğrenci var sadece onlara anlatıyorum. seneye yine aynı okulda olursam müdürümü dersin seçilmemesi konusunda ikna etmeye çalışacağım.
aynı durum hocam. derste uyuyan öğrenci o kadar çok ki.. sabahlara kadar telefona bakıyorlar. diğer derslerde de durum aynıymış. ben bizim dersten mi sıkılıyolarlar acaba diyordum ama nitelikli okullar dışındaki öğrenci profili hep aynı artık

Geri