Antivirüslerinizi Test Eden Kod - Süper !

Kodla Büyü

KingSkrupellos

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Aşağıda yazılı bölümü kopyalayıp bir not defterine kaydet dediğinizde virüs programınız hemen devreye girip siliyorsa virüs programınız mükemmel,txt uzantısını com yapınca devreye giriyorsa idare eder,eğer hiç oralı olmuyorsa bir işe yaramaz demektir.Kolay gelsin.

Kod:
X5O!P%@AP[4\PZX54(P^)7CC)7}$EICAR-STANDARD-ANTIVIRUS-TEST-FILE!$H+H*

hocam binlerde çeşit virüs var, bir satırlık kod ile nasıl antivirus güvenirliği test edilir.

KingSkrupellos' Alıntı:
Aşağıda yazılı bölümü kopyalayıp bir not defterine kaydet dediğinizde virüs programınız hemen devreye girip siliyorsa virüs programınız mükemmel,txt uzantısını com yapınca devreye giriyorsa idare eder,eğer hiç oralı olmuyorsa bir işe yaramaz demektir.Kolay gelsin.

Kod:
X5O!P%@AP[4\PZX54(P^)7CC)7}$EICAR-STANDARD-ANTIVIRUS-TEST-FILE!$H+H*

deneyelim bakalım.

eicar deneme dosyasıymış :D masaüstüne kaydet diyom baktım dosya yok :D meger nod32 7 hiç uyarı vermeden silmiş atmıs karantinaya :D

eicar eski bir yöntem, doğal olarak tüm anti virüslerin bulması normal

böyle bir kod piyasada gezerken bunu veritabanına eklemeyen bir güvenlik yazılımı her türlü işe yaramazdır zaten :D

Windows 8 kullanıyorum ve sistemde ayrı bir virüs programı yüklü değil. Windows defender hemen algıladı ve sildi.

AVG free ile idare eder çıkmıştı, Dün ttnet'in limitsiz internet kullananlara lisanslı verdiği McAfee kurdum denedim mükemmel çıktı. TTnet sınırsız interneti olup ücretsiz antivirüs kullananlar McAfee kurabilir :)

gerçek zamanlı koruma nın kalitesini ölçer bu
ama kodun anlamı ne acep onu merak ettim ben :D

:verymad: Bu ne yaa. Kaspersky Anti Virüs 2013 var.

Hiç tınlamadı bile. txt iken de görmedi, com yaptım yine tık yok, hatta çift tıklayıp çalıştırmaya çalıştım yine tık yok.

Peki benim Anti Virüs hangi kategoride şimdi :verymad: Çok sinirlendim bak.

AKADEMİA' Alıntı:
:verymad: Bu ne yaa. Kaspersky Anti Virüs 2013 var.

Hiç tınlamadı bile. txt iken de görmedi, com yaptım yine tık yok, hatta çift tıklayıp çalıştırmaya çalıştım yine tık yok.

Peki benim Anti Virüs hangi kategoride şimdi :verymad: Çok sinirlendim bak.

Hocam buda demek oluyor ki bu kod zararsız bir kod parcası.Tespit edilip edilmemesi onemli degil :D

kaspersky kaydet dedıgım anda yakaladı ıcını sıldı hemn sonrada uyarıp dosyayı sıldı

:D
hocam bende kaspersky kullanıyorum bende kaydet dedim saniye geçmeden sildi ve uyarı verdi yani mükemmel bir antivirüs programımız var

Eğer antivirüsünüz bu dosya kaydedildiğinde hemen silmiyorsa derslerde öğrencilere virüslü dosyayı tarama silme v.b. işlemler için güvenli şekilde kullanabilirsiniz diye düşünüyorum. Mesela "bakın çocuklar virüsler bunu gibi kodlardan oluşur. Antivirüsler bu dosyaların içindeki zararlı kodları bulur ve siler" şeklinde anlatabilrsiniz. Taratma işlemi için de kullanabilirsiniz. Taratırsınız antivirüs uyarı verir, siler falan güzel olur. Aslında böyle bir şey arıyordum öğrencilere virüslü dosya, silme, taratma v.s. işlemleri için, güzel paylaşım oldu teşekkürler.

Bende Kaspersky Internet Security var hemen siliyor. Okuldaki PC'de öğrencilere gösterebilirim. Sizde aynı şeyi düşünüyorsanız txt dosyasının içine

"Zararlı Kod
.X5O!P%@AP[4\PZX54(P^)7CC)7}$EICAR-STANDARD-ANTIVIRUS-TEST-FILE!$H+H*
en baştaki . silinecek"

şeklinde yazıp kaydedin. Kaspersky bu şekilde olunca silmedi, uyarı vermedi.

Peki bu dosya ne içeriyor da antivirüsler siliyor. Silmeseydi PC'ye zarar verir miydi bilen var mı?

Geri