Aydın BT Rehberliği Bilgi Paylaşımı

Kodla Büyü
dün yazı gelir gelmez saat 3te çantamı alıp çıktım kimsede birşey demedi neye göre diyecek.çıkıp gidebilirsiniz arkadaşlar.kapı gibi bakanlık yazısı var

bilgisayarmax' Alıntı:
dün yazı gelir gelmez saat 3te çantamı alıp çıktım kimsede birşey demedi neye göre diyecek.çıkıp gidebilirsiniz arkadaşlar.kapı gibi bakanlık yazısı var

hocam bakanlık yazısında belirtiyormu bizde yollayabilrmisizni

ders saatleri 30 demiyor bakanlıkta.eğitim öğretim yapıldığı saatler diyor ve haftalık ders programı verilir diyor.daha en desin hocam

bilgisayarmax' Alıntı:
ders saatleri 30 demiyor bakanlıkta.eğitim öğretim yapıldığı saatler diyor ve haftalık ders programı verilir diyor.daha en desin hocam

peki hocam benim okulum kademeli geçişte sabhatan benim girdiğim 6-7-8 sınıflara dersim var...

öğleden sonra 1-2-3-4 sınıflar var bu durumda ben
m der ssaatlerim sabahtanmı olucak yoksa öğleden sonrada duracakmıyım

serkanaytekin' Alıntı:
Hocam az önce ilçe MEM müdürü ile bizzat görüştüm yüz yüze, lami cimi yok, gidip direkt sorarım dedim. Ben anadolu lisesine görevlendirildiğim için 2 gün okulumda 3 günde anadolu lisesinde görev alacağım ve TOPLAMDA 30 SAAT gireceğim, lütfen bunu o çok akıllı müdürlerinize iletin.

hangi ilçe hocam?

taylanchess' Alıntı:
Hocam toplantılık bir durum yok, onay okula geldiği andan itibaren size 30 saat üzerinden ders programı verilecek durum bundan ibaret... Ona bakarsanız bakanlığı arayıp evet 30 saattir cevabı alanlar var, şunu aradım böyle dedilerle iş yürümez hocam bunlara bakmayın siz , bakanlığın yazısı ortada onayda yapılmış daha öte birşey beklemeyin top artık sizde ve idarenizde:) Hangi ilçe hocam sizin..

hocam, ben şimdi desem ki müdüre bana 30 saatlik program hazırlayın, neye göre dicek, açıklıcam anlamıcak, çünkü işine gelmiycek. Benim bu durumda söylemem gereken tek birşey olmalı. O da: atayın aydın mebi sorun müdür bey.. işte asıl ordan bir sonuç çıkmıyor zaten, çünkü aynı fikirdeler.. sonra da al sana soruşturma.. kime neye güvenip de diyebiliriz ki böyle bişi.

En sağlamı arıcaz arkadaşlar Ankara'yı. Şu yazıyı daha açık illere ulaştırır mısınız, yoruma gerek kalmadan, net bir ifade olarak. Ben aradım ama ulaşamadım ama devam edicem..

SIKINTI BİZİM MEB TE TRABZON DÜZCE GİBİ İLLER BU İŞLEMİ RAHTLIKLA YAPARKEN BİZ NEDEN BU DURUMU BAKANLIKTAN YAPABİLİYORUZ MERAK EDİYORUM.

arkadaşlar meb le görüştüm. SON KARAR: dediler ki "hocam hep beraber baktık inceledik, ifadede eğitim-öğretimin olduğu saatlerde dediği için derslerin bitimine kadar kalıcaz. 30 saatlik bir ifade yok, diğer iller yapmış evet ama onlar kafasına göre yapmış, ilerde problem yaşayabilirler."

Budurrrrrr......

queen983' Alıntı:
arkadaşlar meb le görüştüm. SON KARAR: dediler ki "hocam hep beraber baktık inceledik, ifadede eğitim-öğretimin olduğu saatlerde dediği için derslerin bitimine kadar kalıcaz. 30 saatlik bir ifade yok, diğer iller yapmış evet ama onlar kafasına göre yapmış, ilerde problem yaşayabilirler."

Budurrrrrr......

İŞTE FARKIMIZ BİZ DEVAM DESENİZE ... NE OLACAK BAKALIM DURUMLAR... İLÇE EĞİTİCİLERİ ARADINIZ DİMİ ONLARIN CEVABI

turkuaz09' Alıntı:
queen983' Alıntı:

Budurrrrrr......

İŞTE FARKIMIZ BİZ DEVAM DESENİZE ... NE OLACAK BAKALIM DURUMLAR... İLÇE EĞİTİCİLERİ ARADINIZ DİMİ ONLARIN CEVABI

Evet direkt onlarla görüştüm. Bizim tam gün okulumuz. haftanın 3 günü 7. ve 8. saatlerde seçmeli dersler var. Kısacası haftanın 2 günü 2:30'da, 3 günü de 04:10'da çıkıcam. Ama tabi bu bu senelik. İleriki senelerde her gün seçmeli olucak ve tabi ki durum daha da kötü olucak...

Şimdi durup dururken bizim görevlendirmeler neden iptal olup ta yeniden başvuru alınıp ta yeniden görevlendirme yapıldı anlayan beri gelsin. Birşeyler değişmediyse neden işlemler yenilendi. Herşey eskisi gibi olacaktıysa bu yapılanlara ne gerek vardı değilmi ?

queen983' Alıntı:
taylanchess' Alıntı:
Hocam toplantılık bir durum yok, onay okula geldiği andan itibaren size 30 saat üzerinden ders programı verilecek durum bundan ibaret... Ona bakarsanız bakanlığı arayıp evet 30 saattir cevabı alanlar var, şunu aradım böyle dedilerle iş yürümez hocam bunlara bakmayın siz , bakanlığın yazısı ortada onayda yapılmış daha öte birşey beklemeyin top artık sizde ve idarenizde:) Hangi ilçe hocam sizin..

hocam, ben şimdi desem ki müdüre bana 30 saatlik program hazırlayın, neye göre dicek, açıklıcam anlamıcak, çünkü işine gelmiycek. Benim bu durumda söylemem gereken tek birşey olmalı. O da: atayın aydın mebi sorun müdür bey.. işte asıl ordan bir sonuç çıkmıyor zaten, çünkü aynı fikirdeler.. sonra da al sana soruşturma.. kime neye güvenip de diyebiliriz ki böyle bişi.

En sağlamı arıcaz arkadaşlar Ankara'yı. Şu yazıyı daha açık illere ulaştırır mısınız, yoruma gerek kalmadan, net bir ifade olarak. Ben aradım ama ulaşamadım ama devam edicem..

Hocam haftalık ders programınızı istediniz ve aldınızmı?

queen983' Alıntı:

Budurrrrrr......

Yahu arkadaşlar, biz Didim'de bunu başardık, nasıl başardık... Bangır bangır bütün okul müdürlerine, müdür başyardımcılarına, müdür yardımcılarına anlattık, haftalık ders programı hazırlanması gerektiği ve bir öğretmenin (yönetmeliklerde bu net olarak geçer) 30 saatten fazla ders alamayacağı da aşikar olduğu için, 30 saatlik program hazırlanacak. Eğitim-öğretim saatleri içinde yapılır maddesinin ardından gelen madde 30 saati ifade ediyor. Eğitim-öğretim saatleri içerisinde yapılıyor olması, tamamında yapılacağı anlamını çıkarmaz. Diğer madde net zaten.

Bakanlığın yazısının altında ismi bulunan Erdoğan bey ile bizzat görüşüldü bu konu, 30 SAAT arkadaşlar. İlden ile değişebilecek bir şey yok burada. Haftalık ders programı yapılacak... Okul bunu yapmazsa, suç işlemiş olur, yazı ile yasal yoldan başvurursunuz, programınızı alırsınız. Bu saatlerin dışında da sizi tutamazlar, neye binaen tutacaklar. Çıkın gidin, ne yapabilecek.

Okul, ilçe, il resmen yazıdan anlam çıkartmaya çalışıyor. Bakanlık 30 saat diyor, il anlamıyorsa, bakanlığı arar ili bilgilendirir misiniz diye rica edersiniz Erdoğan beyden olur biter...

hala sorun yaşayan arkadaşlar; bakanlığın gönderdiği yazıda Ayrıntılı Bilgi İçin Erdoğan Petük 0312 296 94 00 yada 0312 296 95 47 arayıp bilgi ve yardım istenebilir...

Haftalık ders programı size 36 saat verilir ise 36 saat üzerinden çalıştığınız her hafta için fazla ek dersinizi itiraz ile istersiniz birkaç hafta sonra bu ek dersleri kazanan arkadaşlar olduğunda bu işin sorumlusu kim olacak kim kimin arkasında duracak sorumlu müdür olmuş olacak. kamuda işler telde böyle dediler, konuştum böyleymişle yürümez, iş bu noktaya geldiğinde ben gerekli yazılara okula gönderdim okul idaresi yanlış uygulamış diyecek.. Eğer sizi haftalık 36 saat tutacak iseler dilekçe ile gerekçesini sorun gelen cevaba göre gereğini yapın...

Açıkcası gün itibariyle ben aydın genelinde bu konuda muallak bir durum olduğunu düşünmüyorum, bu konuya yazan kişilerden ben sorun yaşıyorun diyenlerin sayısı 2 veya 3 ü geçmiyor.. Bilişim öğretmeni olup bu forumu takip etmeyen yoktur diye düşünüyorum helede şu günlerde o yüzden sorun yaşayan olsaydı burada bizimle paylaşırdı diye düşünüyorum, demekki aydın genelinde çok fazla sorun yok, eski cevaplarıda sürekli tekrar etmenin manası yok gibi...

taylanchess' Alıntı:
queen983' Alıntı:
taylanchess' Alıntı:

Hocam haftalık ders programınızı istediniz ve aldınızmı?

yok hocam hayır istemedim ve almadım..

turkuaz09 ve queen983 dışında sorun yaşayan yok heralde bu ilde, merkez mi ilçesi mi merak ettim aslında. bence il koordinatörünü arayın, ankarayı arayın, ankarayı müdüre aratın, pes etmeyin. haklı olan sizsiniz.

acer50' Alıntı:
turkuaz09 ve queen983 dışında sorun yaşayan yok heralde bu ilde, merkez mi ilçesi mi merak ettim aslında. bence il koordinatörünü arayın, ankarayı arayın, ankarayı müdüre aratın, pes etmeyin. haklı olan sizsiniz.

ben ilçesinde örev yapıyorm hocam benim ilçemde görev yapan bt rehber öğretmenleri branş farklılığı var zaten adam okulda durmaktan rahatsız değil o yüzden ses çıkartmıyor sadece iz çıakrtınca sorun oluyor onlarda bt rehber öğretmeni diyorlarsiz ne yapardınız.. edişe etmezmiydiniz.. ben sorunu hallettim dün konuştum müdürüm le çok şükür.

Arkadaşlar herkesin 30 saat üzerinden mi ders programı yapıldı. ve aralara boşluk koydu müdürünüz yoksa aralıksız dersiniz mi var görünüyor. yani 5. sınıflar baz alınıp 7. 8. saat sonunda mı çıkıyorsunuz okuldan. dün okulda değildim o yüzden bugün konuşucam.

dün il formatörü cengiz beyle görüştüm. hocam öğrencilerin okulda bulunduğu saatlerde okulda bulunacaksınız öğrenciler çıkınca sizinde mesai bitiyor dedi. müdüdürün 8-5 çalışacaksın demesinide söyleyince hocam tekrar konuşun eğer ikna olmaz ise bizimle irtibata geçmesini söyleyin biz izah edelim dedi.

İkili öğretim yapan okullarda durum ne acaba ? Tek başımayım okulumda. Öğrenciler 07:30 - 17:40 okulda. Ben buna mı uyacağım şimdi. Sabahtan 16 saat dersim var. Öğleden sonra hiç dersim yok.

turboaga' Alıntı:
İkili öğretim yapan okullarda durum ne acaba ? Tek başımayım okulumda. Öğrenciler 07:30 - 17:40 okulda. Ben buna mı uyacağım şimdi. Sabahtan 16 saat dersim var. Öğleden sonra hiç dersim yok.
Cengiz bey ile birde siz görüşün ve durumunuzu sorun hocam, cengiz bey durumu yanlış yorumluyor gibi haftalık ders çizelgesinde 30 üzeri gösterilir ise öğretmenin ek ders isteme hakkı doğar ki görevlendirmelerde 16. madde üzerinden yapıldığı için zaten 30 saat üzeri gösterilemez ders çizelgesinde... İkili eğitim yapan okullarda 2 öğretmen görevlendirilmesinin mantığıda budur biri sabahçı biri öğlenci olur, eğer tek öğretmen görevli ise ya sabahçı yada öğlenci olur ikisine birden girmez.

Arkadaşlar okuluna yazısı gelmeyen var mı hala yoksa bir tek ben miyim! Yazıyı bilerek göndermediklerini düşünmeye başlıcam yoksa!!!!

hocam kurum.net yok mu ilçenizde yazı hala nasıl gelmedi size.eldense eğer pazartesiye kadar gelir

Geri