BÖTE'nin Mesleki ve Teknik Ortaöğretim Kurumlarına atanması

Kodla Büyü
öyle dediğiniz gibi değil sayın hocam, staj yerleştirmelerini kendimiz yapıyoruz yani koordinatör müdür yardımcımızın bu konuda kabahati yok öğrenciye neresi faydalı olabilecekse oraya görevlendiriyoruz dolayısı ile gidilmesi gereken mesafe 25 km ise de gidiyoruz. 45 km olan yerde okul yok ki meslek lisesi olsun fabrika var ve fabrikanın yazılımcısı çok iyi o yüzden biz gönderiyoruz öğrencinin iyiliği için(her ne kadar bize zahmet olsada).

hakancbn20' Alıntı:
öyle dediğiniz gibi değil sayın hocam, staj yerleştirmelerini kendimiz yapıyoruz yani koordinatör müdür yardımcımızın bu konuda kabahati yok öğrenciye neresi faydalı olabilecekse oraya görevlendiriyoruz dolayısı ile gidilmesi gereken mesafe 25 km ise de gidiyoruz. 45 km olan yerde okul yok ki meslek lisesi olsun fabrika var ve fabrikanın yazılımcısı çok iyi o yüzden biz gönderiyoruz öğrencinin iyiliği için(her ne kadar bize zahmet olsada).
:alkis: Hocam tebrik ediyorum bizim buradaki meslekçilerin sizinle hiç alakası yok; Çıraklık öğrencisine koordinatörlüğü vardı o yıl öğrenci az diye okulda ders açılmadı; Çocuk askere gidiyor dönüyor. Ben askerden geldim tekrar kaydımı yaptıracağım diye o zaman ortaya çıkıyor. Adam hiç gitmemiş bile kontrole yada kontrol edeceği öğrenciyi hiç görmeyi akıl etmeden iş yerine kaşeyi bastırıp bastırıp gelmiş...

egelim83' Alıntı:
mygold' Alıntı:
hocam koordinatörlük dediğin gibi değil. öyle yapmak ayrı görevin gerektirdiği şekilde ilgilenmek işleri yürütmek ayrı. işletmede kaşe bastırıp gitmek değil görev. işyeri yetkilisi ile görüşmek, öğrencinin çalışma ortamını yaptığı işleri kontrol etmek, dosyasını her gittiğinde incelemek, problem varsa ilgilenmek. Ayrıca biz öyle 4 tane kağıt imzalatmıyoruz. okuldan tarihli kağıtları alıp işletmeye gidip dediğim konuları halledip dönüyoruz. idare de 4 tane kağıt vermez tahmin edebileceğin gibi. ama sizin orada öyle uygulanıyorsa yanlış yaptıklarını söylemek zorundayım. ben olsam bu işin hakkaniyeti ve öbür dünyası da var. anlattığınız gibi yapmazdım.
Hocam ben zaten yapamıyorum ;) ama olayı öyle ballandıra ballandıra anlatıyorsunuz ki sizi tebrik ediyorum. Her zaman işini hakkıyla yapan insanları çok sevmişimdir. Helal olsun size bir araya gelirsek inşallah birbirimizi çok severiz çünkü bende sizin gibi düşünüyorum...
BÖTELİ' Alıntı:
Hocam bende meslek lisesinde çalışıyorum... Saydığınız kötü idareci kötü öğrenci aynı profil orta okullarda da var... Yazdığınız herşeye cevap veririm ama ne gerek var? BÖTE liler durumu anlamıyor. Yine kazanan sizsiniz!... Destek veren sayısı malum...
https://www.youtube.com/watch?v=mGewA63VPeI
Meslek liselerinde çalışan BÖTE cilerin durumu salatalık verilen maymun gibi... Aynı işi hem ortaokulda hemde Meslek lisesinde yapılıyoruz size üzüm bize salatalık!... Aramızda şeffaf bölme olduğundan herşeyi görüyoruz diğer BÖTEciler zaten başka yerde... Ne görüyorki ne bilecek gelip hakkını arayacak!..
hocam tüm samimiyetimle söyliyeyim asla ballandırma yok. neyse onu anlattım. inanmazsanız da başka bir şey diyemem.

egelim83' Alıntı:
hakancbn20' Alıntı:
Arkadaş olması gerekeni ve genelimizin de yaptığını yazmış (istisnalar ve işini eksik yapanlar muhakkak vardır) siz bence bu işletme işini gözünüzde fazla ballandırmışsınız :) bende 6 saat işletme alıyorum ve 6 farklı işletmem var yani gezeceğim her işletme için haftalık 1 saat ücret alıyorum, işletmelerimi 2 farklı guruba ayırır isem (farklı bölgedeler çünkü) iki gurup işletmem arasında 25 km mesafe var, yine benimle aynı okuldaki bir başka arkadaşımın gittiği işletmelerden biri bulunduğumuz yere 45 km ve herhangibir toplu ulaşım aracı ile gitme şansı yok yani kendi aracı ile gitmek zorunda..
Aralarında 25 km olan iki işyeri vermek Allah sizin koordinatör md yrd'na akıl fikir hidayet versin... Zalim Yönetici!.. 45 km olan yerde başka Meslek lisesi açılmıştır. Oraya hitaben bir resmi yazı yazılsa bu çocukları da siz kontrol edin diye iş o kadar kolay...
hocam problem orda zaten. asla o kadar kolay değil. uzaktan bakınca kolay gibi geliyor. öğrenciyi tanımayan öğretmenin koordinatörlüğü çok çok zor. bırakın başka okulu aynı okulun başka bölüm öğrencisine aynı işletmede oldukları için gittiğimizde neler çekiyoruz. ama dediğim gibi dışardan bakınca kolay gibi geliyor, bir de önündeki kötü örnekleri görünce yine kolay gibi görünüyor. ama o kötü örnekler çok az ve iş zor. inanıp inanmamak okuyan herkesin hakkı.

arkadaşlar artık yoruldum. çok zorunlu hissetmedikçe yorum yapmayacağım. bence böte ve tef mezunları birlikte
1.bilişim branşı dışından BTR görevlendirilmesine son verilmesi için
2. BTR'nin kadrolu hale getirilerek her okula belli kriterlere göre 1 yada birden fazla norm verilmesinin sağlanması konusunda çalışması gerekir. hem de acilen
böylelikle herkes en az 18 saat ücret alır ve daha mutlu olur.
Allah herkese kolaylık versin inşallah. ,herkese (böte+tef) hayırlı kandiller.

mygold' Alıntı:
Allah herkese kolaylık versin inşallah. ,herkese (böte+tef) hayırlı kandiller.
Hayırlı kandiller hocalarım.. Allah'ım şu mübarek gün hürmetine mazlumun yanında olsun açıkça haksızlık yapan yönetici zalimleri ıslah etsin...

Hocam son durum MEB bir katakulle daha yapıp bünyesinde bir komisyon kurmus ve siz yetersizsiniz kararı almış...
Tüm BÖTElileri desteği lazım... Birlik çok önemli zira; İlk başvuru aralık 2014te yapıldı hala dönüş yapılmadı. 3 hafta önce bilgisayarbilisim.net’ten destek alıp Bimer Kamu Denetleme Kuruluna 67 kişi ile yazdık. Kamu denetçiliğinden Milli Eğitim Bakanlığını denetleyen müfettiş tarafından arandık. MEB acil ve hatalı bir karar verdi. Verilen karar 2547 sayının 43/b maddesine aykırı bir kurul kurup bizi mağdur eden hak gaspı yapan bir karar. Daha yoğun bir başvuruyla hakkımızı almak istiyoruz. Bu durumda her BÖTElinin desteğine ihtiyacımız var. Hepimiz kazanacağız birer derece meslek lisesine atanma şansı. Trajikomik bir olay Tokat EML’de yaşandı; sınıf öğretmeni yan dal ile 1119 Bilişim Teknolojilerine geçti ve orada Meslek dersleri veriyor. Talim terbiyede sınıf öğretmenleri mezunları mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarına atanmaz diye bir dipnot olmadığından Tüm derslere girdiğini söyleyen BÖTEli arkadaşımız aynı okulda Bilgisayar öğretmeni olarak mezun olmasına rağmen mağdur ediliyor!.. Grubumuzdaki 2 dilekçeyi internet ortamında başvuru yapmak çok zaman almaz. Üye olanlar listesindeki BÖTE mezunlarını direkt gruba ekleyebiliyor.. Desteğinizi lütfen esirgemeyin… Hepimizin menfaati için…
https://www.facebook.com/groups/772675632848013/

Hocam bu tokat eml deki sınıf öğretmenliğinden geçen şahıs kimdir? İsim verir misiniz?

Hocam bizim şahıslarla işimiz yok o nedenle kim olduğu önemli değil. Önemli olan MEB'in haksız tutumu.. Sınıfçı Meslek lisesine atanırken sorun yok 4 yıl bilgisayar öğretmenliği bölümü okuyan yetersiz... Yok artık...

egelim83' Alıntı:
Hocam son durum MEB bir katakulle daha yapıp bünyesinde bir komisyon kurmus ve siz yetersizsiniz kararı almış...
Tüm BÖTElileri desteği lazım... Birlik çok önemli zira; İlk başvuru aralık 2014te yapıldı hala dönüş yapılmadı. 3 hafta önce bilgisayarbilisim.net’ten destek alıp Bimer Kamu Denetleme Kuruluna 67 kişi ile yazdık. Kamu denetçiliğinden Milli Eğitim Bakanlığını denetleyen müfettiş tarafından arandık. MEB acil ve hatalı bir karar verdi. Verilen karar 2547 sayının 43/b maddesine aykırı bir kurul kurup bizi mağdur eden hak gaspı yapan bir karar. Daha yoğun bir başvuruyla hakkımızı almak istiyoruz. Bu durumda her BÖTElinin desteğine ihtiyacımız var. Hepimiz kazanacağız birer derece meslek lisesine atanma şansı. Trajikomik bir olay Tokat EML’de yaşandı; sınıf öğretmeni yan dal ile 1119 Bilişim Teknolojilerine geçti ve orada Meslek dersleri veriyor. Talim terbiyede sınıf öğretmenleri mezunları mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarına atanmaz diye bir dipnot olmadığından Tüm derslere girdiğini söyleyen BÖTEli arkadaşımız aynı okulda Bilgisayar öğretmeni olarak mezun olmasına rağmen mağdur ediliyor!.. Grubumuzdaki 2 dilekçeyi internet ortamında başvuru yapmak çok zaman almaz. Üye olanlar listesindeki BÖTE mezunlarını direkt gruba ekleyebiliyor.. Desteğinizi lütfen esirgemeyin… Hepimizin menfaati için…
https://www.facebook.com/groups/772675632848013/

Hocam Meslek Lisesinde çalıştığımı söylediğim için Tokat EML olduğunu düşünmüşsünüz sanırım. O yüzden düzeltme yapmam gerekiyor. Ben 12 yıldır Yeşilırmak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde (eski adı Ticaret Meslek Lisesi) görev yapıyorum. Sınıf öğretmenliğinden gelen arkadaş da 2 yıldır bu okulda görev yapıyor.

Bu sınıf öğretmeni nasıl gelmiş hiç sorguladınız mı? Gerçekten çok merak ettim nasıl geldiğini

OZOGUL' Alıntı:
Bu sınıf öğretmeni nasıl gelmiş hiç sorguladınız mı? Gerçekten çok merak ettim nasıl geldiğini

Evet sorguladık ve elimizden geldiğince İlköğretim kurumlarından birine gönderilmesi için (bence o bile yanlış ama...) çaba harcadık hocam. Ben doğrudan İl Milli Eğitim Müdürlüğüne TTKB çizelgesinde Sınıf Öğretmenliğinden mezun bir öğretmene bizim okulumuzda maaş karşılığı ders bile verilemeyeceğini yazdım. Ancak sendika kanalıyla Milli Eğitim Müdürlüğüne yapıldığını düşündüğüm baskı sonucunda girişimlerimiz sonuçsuz kaldı. Olan da maalesef öğrencilerimize oldu ve olmaya devam ediyor.

kozlu' Alıntı:
OZOGUL' Alıntı:

Evet sorguladık ve elimizden geldiğince İlköğretim kurumlarından birine gönderilmesi için (bence o bile yanlış ama...) çaba harcadık hocam. Ben doğrudan İl Milli Eğitim Müdürlüğüne TTKB çizelgesinde Sınıf Öğretmenliğinden mezun bir öğretmene bizim okulumuzda maaş karşılığı ders bile verilemeyeceğini yazdım. Ancak sendika kanalıyla Milli Eğitim Müdürlüğüne yapıldığını düşündüğüm baskı sonucunda girişimlerimiz sonuçsuz kaldı. Olan da maalesef öğrencilerimize oldu ve olmaya devam ediyor.
hocam çok güzel bir şey söylemişsin, bireysel bir durum ve oradaki yöneticilerin yaptığı bir yanlış. bunun gibi durumlar o alan değişikliği döneminde oldu. sonra da pek çok yerde o okullarda görevli tefli öğretmenlerin itirazları sonucu sınıf öğretmenliği mezunları bu okullardan çekildi. sizin orada olmadıysa yöneticilerin hatası. bunu her yere genelleyemeyiz. şu anda meslek lisesinde çalışan sınıf öğretmeni olmadığını biliyorum, sizin oradaki gibi olumsuz istisnalar dışında. o dönemde bu forumda da tepkiler dile getirilmiş ve gerekli başvurular yapılmıştı. ek olarak sizin gibi benim de tanıdığım bazı böteli arkadaşlar var meslek liselerinde çalışan. o veya bu şekilde atanmış. ama biz asla dilekçe verip böteli arkadaşlar buralardan alınsın demedik, ama sınıf öğretmenliğinden gelenler için dedik. sizin de dilekçe vermeniz çok doğru bir olay. bunu da dikkate almanızı isterim. sevgiler ve saygılar sunarım.

mygold' Alıntı:
kozlu' Alıntı:
OZOGUL' Alıntı:

hocam çok güzel bir şey söylemişsin, bireysel bir durum ve oradaki yöneticilerin yaptığı bir yanlış. bunun gibi durumlar o alan değişikliği döneminde oldu. sonra da pek çok yerde o okullarda görevli tefli öğretmenlerin itirazları sonucu sınıf öğretmenliği mezunları bu okullardan çekildi. sizin orada olmadıysa yöneticilerin hatası. bunu her yere genelleyemeyiz. şu anda meslek lisesinde çalışan sınıf öğretmeni olmadığını biliyorum, sizin oradaki gibi olumsuz istisnalar dışında. o dönemde bu forumda da tepkiler dile getirilmiş ve gerekli başvurular yapılmıştı. ek olarak sizin gibi benim de tanıdığım bazı böteli arkadaşlar var meslek liselerinde çalışan. o veya bu şekilde atanmış. ama biz asla dilekçe verip böteli arkadaşlar buralardan alınsın demedik, ama sınıf öğretmenliğinden gelenler için dedik. sizin de dilekçe vermeniz çok doğru bir olay. bunu da dikkate almanızı isterim. sevgiler ve saygılar sunarım.

Hocam daha önce de söylediğim gibi kendi okulumda 12 yılımı doldurdum, 13. yılımı çalışıyorum. Şu ana kadar TEF ya da ESEF mezunu bir çok arkadaşla hiç problem yaşamadan çalıştık. Çoğu zaman birbirimizden karşılıklı destek aldık. Sonuçta herkesin bu okullarda bulunma amacı öğrencilere katkı sağlamak, onlara bir şeyler verebilmek. BÖTE mezunu olarak bu konuda hiç eksiklik hissetmedim ya da arkadaşlarım tarafından eksik görülmedim ve vicdanım çok rahat. Ancak bizler gibi bu alanın lisans düzeyinde eğitimini almamış bir kişinin bunu sağlayabilmesi çok zor, hatta imkansız. O yüzden sınıf öğretmenliğinden geçiş yaparak gelen bu arkadaşla şahsi hiç bir problemim olmadığı durumda öğrencilerimizi düşünerek bu dilekçeyi verdim. Bu arkadaşın bir Meslek Lisesinde çalışmasına sebep olan idarecileri ise varsa vicdanlarıyla baş başa bırakıyorum...

kozlu' Alıntı:
mygold' Alıntı:
kozlu' Alıntı:
OZOGUL' Alıntı:

Hocam daha önce de söylediğim gibi kendi okulumda 12 yılımı doldurdum, 13. yılımı çalışıyorum. Şu ana kadar TEF ya da ESEF mezunu bir çok arkadaşla hiç problem yaşamadan çalıştık. Çoğu zaman birbirimizden karşılıklı destek aldık. Sonuçta herkesin bu okullarda bulunma amacı öğrencilere katkı sağlamak, onlara bir şeyler verebilmek. BÖTE mezunu olarak bu konuda hiç eksiklik hissetmedim ya da arkadaşlarım tarafından eksik görülmedim ve vicdanım çok rahat. Ancak bizler gibi bu alanın lisans düzeyinde eğitimini almamış bir kişinin bunu sağlayabilmesi çok zor, hatta imkansız. O yüzden sınıf öğretmenliğinden geçiş yaparak gelen bu arkadaşla şahsi hiç bir problemim olmadığı durumda öğrencilerimizi düşünerek bu dilekçeyi verdim. Bu arkadaşın bir Meslek Lisesinde çalışmasına sebep olan idarecileri ise varsa vicdanlarıyla baş başa bırakıyorum...
tebrik ederim hocam. çok doğru. Allah razı olsun.

https://edilekce.tbmm.gov.tr/VatandasKayit.aspx
TBMM e-dilekçe uygulamasına destek topluyoruz;
Sisteme üye olduktan sonra giriş yapılıp “Dilekçe komisyonu” butonuna tıklayıp, üst menüden “İmzalayabileceğim Dilekçeler” e tıklayıp.
Şu an 3. sayfasında Ömer Gündoğan,Ali Çimen ve Tahir KOĞU adına açılmış konuların İmzala olan kısmına tıklamanız yeterli, yapılacak tek işlem sadece bu kadar…

mygold' Alıntı:
http://www.bilgisayarbilisim.net/okul-formator-ve-bilgisayar-ogretmeni-f28/eylem-yapiyoruz-kurs-yoksa-btr-olmuyoruz-t142725.html
hocam bu başlıktaki sorun için de birlikte girişim yapmaya ne dersiniz? veya bu kurs konusu ile ilgili samimi olan tüm tef ve böte mezunları gerekli çalışmaları yapmalı. herşey meslek lisesine atanma atanmama sorunu değil bence. buradaki arkadaşları o başlıkta göremedim de.
..
hocam olay zaten BÖTE lilerin meslek lisesine atanma sorunu değil. Arkadaşın Rotasyon olursa tekrar Meslek Lisesine atanamama sorunu.

o yüzden ilköğretimde zorunlu yazılım dersi imiş
ilkokullarda BT kursları açılması imiş umurlarında değil....

Geri