Bölüm kapanır mı ?

Kodla Büyü

buzozgur

Aktif Üye
Merhaba arkadaşlar bir çok programlı lisede görev yapmaktayım. 2 senedir sınıf açılmadığı için şuan sadece 11. sınıflar var elimde. (12 de yok çünkü okul yeni.)

Ancak şöyle bir problem var, bölüm açılırken 12 kişiyle açılmış. 1 kişi ayrıldı 1 kişi kaldı. şuanda da 3 kişi kalmanın eşiğinde notları aşırı düşük. Şimdi bu sınıf 12 ye geçerken 7 kişi geçerse sınıfın kapanma olayı var mıdır? yoksa 12. sınıf ne olursa olsun açık kalıyor mu ?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Kapanmaz hocam o benim bildiğim 6 kişinin altına düşerse valilik onayı istenir o şekilde devam edilir

Kapanmaz hocam. 1 tane kaynaştırma öğrencisinin üstünden nemalanarak ek ders alan öğretmenler var bu ülkede kaldı ki 6 öğrenciden bahsediyosun.

10. sınıftan sonra sınıf kapanma durumu yok ama alttan sınıf tamamlayın hocam her sene 9. sınıftan 10 öğrencinin bölümünüz seçmesini sağlayın norm sıkıntısı yaşarsınız sonra.

Alttan sınıf açmıyolar malesef hocam. Bölüm kapanacak gibi. ben seneyi kurtarmanın peşindeyim :/

Kapanmaması gerek. En fazla aynı bölümden başka okulda var ise oraya aktarma yapabilirler. Bizim grafik foto bölümü 12. Sınıfı 9 öğrenciyle devam etti.

Xperia Z3

Bölümün öğrencisiz kalması farklıdır, kapanması farklıdır, herhangi bir alanın kapatılması için gerekçeli kapatma teklifinin idarece yapılması ve bakanlık oluru alınması gerekir

elinde 1 kişi bile kalsa bölüm devam eder hocam. benim şuan elimde 4 kişilik 11. sınıf öğrencileri var. ancak alttan yeni sınıf açılmazsa o zaman işler değişir. mesela bizi başka bir eml ile birleştiriyorlar gelecek sene için.

Alan açılması için 10, dal açılması için 8 öğrenci olması gerekir.
31. madde.

Sallamaya gerek yok :)

mutlu112' Alıntı:
31. madde.

Bu durum 9. sınıftan 10. sınıfa geçen öğrenciler için gerekli yani 10-11-12. sınıflarda bu durum uygulanmıyor 2-3 öğrenciyle alan bölüm dal devam ettirilebiliyor...

tarumoloji' Alıntı:
mutlu112' Alıntı:
31. madde.

Bu durum 9. sınıftan 10. sınıfa geçen öğrenciler için gerekli yani 10-11-12. sınıflarda bu durum uygulanmıyor 2-3 öğrenciyle alan bölüm dal devam ettirilebiliyor...
Hocalarımın da dediği gibi mühim olan 11 e geçerken 8 öğrenci bulunması. 12 ye geçerken bu sekiz kişinin 7 si de kalsa bir kişiyle devam edilir. Alan kapanması için de idarenin teklifi gerekir gerekçesiyle. Farklı şeyler.

Merhaba, bizim meslek lisesi yıkılıp yeniden yapılacak. Başka bir okula geçici olarak geçildi. Okulda sadece bilişim bölümü öğrenci ve öğretmenlerini ayrı olarak başka okula gönderdiler. Sonradan öğrendikki yıkılan okulumuzdaki bilişim bölümü kapanacakmış. Resmi yazı henüz gelmedi ama resmen kapandığında kadromuz son gittiğimiz yeremi alınır? Yoksa kapanan okuldamı kadromuz olur? Biraz tuhaf bir durumdayız.. :)

Bu bölüm kapatma iside moda oldu. Süreci geçirmiş biri olarak bilgimi paylaşıyorum. Bölümü bakanlık kapatır veya açar.
Kapanan bölümün öğretmeni başka okula gönderilmez atamalarda tercih yapar ve başka okula tayin ile gider.

Bu bölüm kapatma iside moda oldu. Süreci geçirmiş biri olarak bilgimi paylaşıyorum. Bölümü bakanlık kapatır veya açar.
Kapanan bölümün öğretmeni başka okula gönderilmez atamalarda tercih yapar ve başka okula tayin ile gider.
Cevabınız için teşekkürler hocam. Telefonla ilgili birimle görüşmüşler, kapatma onaylanmış, bakanlıktan gelecek yazıyı bekliyorlarmış. Ama yazı gelmesede bu haftaki çalışmaları bizi gönderdikleri yerde yapacakmışız. Tuhaf tuhaf işler.

Geçen yıl 12. Sınıfım 6 kişiydi. Bu yıl 11. Sınıfım 5 kişi 10. sınıfım 9 kişi eğitime devam edecek. Öğrenci sayısı az olsa da çevrede başka okul yoksa devam eder.

Okul binası yıkılıp başka binaya geçici geçildi, orası tüm öğrencilere yetmez diye bilişim bölümü kapandı. Bilişim öğrencileri ve öğretmenleri başka bir meslek lisesine gönderdiler. Kadromuz eski yerde ama gönderilen meslek lisesinde görevlendirme görünüyoruz. Bölümün kapandığı yerde kadromuz kaldığına göre norm fazlasımı oluyoruz acaba, sonuçta bölüm kapandığına göre bizim branşta norm olmaması lazım. İki okul arasında kaldık, yeni okulda bizden pek hoşnut değil. Tavırları niye geldiniz der gibiler, bir an önce buradan kaçmak lazım.. :))))

Son düzenleme:
Gittiğiniz okulda bil. Bölümü var ise 1 yıl görevlendirme sonunda insyatif kullanıp il MEM kadronuzu oraya alabilir fakat çok zor bir ihtimal. Öğrenci mezun ettikçe sıra ile norm fazlası olursunuz hocam büyük ihtimalle.

3 yıl üst üste öğrenci almayan bölüm için 4. yıl kapatma yazısı yazılabilir.
1 sene de bile kapatılır hocam. Ve hatta beldenin 4 imamı okula gelir burayı imam-hatip yapicaz der ve kapanir. Okul ismide vereyim tokat bozcali ç.p.l ben kadrosunda iken öğrenciler merkeze çekildi biz tayin istedik ve imam hatip lisesine çevrildi imam-hatip olunca öğrenci sayısı düştü ve komple kapatıldı.

2 senedir bizim bölüm de açılmıyor
bıktık usandık bu dertten
her sene acaba açılacak mı diye diye ömrümüz tükendi
2 senedir de öğrenci azlığından açılmayan alanlar arasındayız.
ne dertliyiz be tüm Türkiyede hem de

Geri