Böte nin sonu ne olacak

Kodla Büyü
olamayacaksın, yol yakınken git kurtar kendini bizi düşünme sen kaç kurtul

aman mühendisliğe geç, üniversitede kal akademisyen ol, ne olursan ol ama sakın bilgisayar öğretmeni!!!! olma. bunları okuyup gider bilgisayar öğretmeni olursanda sakın ola ağlama.

6 yıl önce taban puan 50 idi sanırım
vana atanan öğretmenlerde taban puan 88 sanırım var gerisini sen düşün.
şuan ki durum sınıfçılardan daha vahim. ama senin geleçek için umutlu isen yinede sen bilirsin.

Acı ve gerçek olan atanamayacaksın. İlerde neler olacağını göremeyeceksin çünkü alım yok. Görebilmek için atanman lazım. Şu an görebilecek olan biziz yani atananlar ama sonu da hayırlı değil pek. Unvan öğretmen ama asıl iş bilgisayar tamirciliği. Yaş ilerleyince kasa açıp kapatmak, kaldırmak, indirmek nasıl olacak onu da bilmiyorum. Yani yol yakınken bırak derim...

şu anda atanması en zor branşlardan biri. ya bölümü bırakıp başka bölümlere geçmeye bak ya da dua etmeye başka b.t rehber öğretmenliği bir birşeyle her okula bir bt öğretmeni versinler

Bağlanmayacaksın bir şeye, öyle körü körüne.
“O olmazsa yaşayamam.” demeyeceksin.
Demeyeceksin işte.
Yaşarsın çünkü.
Öyle beylik laflar etmeye gerek yok ki.
Çok sevmeyeceksin mesela. O daha az severse kırılırsın.. :idea:

Hocam hayallerin olmasın hedeflerin olsun hayaller hayal kırıklıkları yaşatır.Hedefler ise daha çok sonuca yaklaştır.Yani atanmadığın zman neler yapabileceğini düşün.Kendini geliştir.Sadece mebe güvenme.

ben format atmayı seviyorum, tamirat hastasıyım diyorsan okumaya devam et, sonu şimdilik karanlık , bütün aksaklıklardan hep sen sorumlu oluyorsun elektirk kesilir yine sen sorumlusun bilimumu abuksabuk işler seni hep bulur. okumaya devam edersen.

hemen aklını başına topla ve git bidaha gir sınava hukuk oku.en kötü olacağın şey avukatlıktır o da ezilemyeceğin tek meslektir kimse gak guk diyemez.İyi çalırsan da hakim savcı olursun yine kral bi meslek emir alan değil veren olursun.Bak halimize yazık ettik onca puana amele olduk.

böte 1 denn sonraa en iyisi tekrar sınava girmekk daha fazla vakit kaybetmee inan alan değişikliğine imkan verseler 1 tane bilg öğretmeni kalmaz herkes kaçar

Birşey olabilecek misin sorusunun tam yanıtını da veriyorum.
Öğretmen olamayacaksın atansan bile bunun garantisini veriyorum.Bunun haricinde ne mi olacaksın
---tamirci,hizmetli,ara sıra elektirikçi,...vs ne denk gelirse---

Böte mezunuyum, meslekte 7.yılım ve bu sene yeniden sınava girmeyi düşünüyorum...! artık var sen gerisini hesap et...!!

Böte mezunuyum, dördüncü yılım. Öğretmenlikten nefret ettirdiler, üniversteye falan geçmeyi düşüyom. En çok pişman olduğum o kadar puan alıp da bu bölümü tercih etmek oldu.

Başka öretmenlerin yanında kendimi öğretmen bile hissedemiyorum.

ben hakkımla kazanıp okuduğum bölümümden gurur duyuyorum ve okuldakı idareci,öğretmen,hizmetli hiç birini kendimle bir tutmuyorum .it ürür kervan yürür.
gün olur devran döner horoz çöker tavuk biner. diyorum

Gidin hıyar sattın.Bilişim öğretmeni olmaktan daha iyidir.en azından kafanız rahat olur.

bilgisayar öğretmeni olarak okulda nasıl değer kazanmayı bekliyorsunuz hocam? ya bilgisayar dersleri olur ders anlatılır. biraz da olsa değerin olur. ama yine diğer öğretmenler kadar değil. çocuklara temel bilgisayar dersleri dışında uzmanlık eğitimi verilmeyecek. yine oyun dersi gibi görülecek. formatör, bilişim rehberi vs.. gibi isimlerden birisi olursak da tamirci olarak görülecez içten içe. nerdeyse hiç değerimiz olmuyacak. emir altında gibi olacağız "bi gelirmisin, bi bakarmısın vs..". bunlar en kibarları. ben artık böyle bir yanlışa nasıl girdiğimi düşünmekten lise zamanlarımdaki yanlışlarımı hesabeder oldum. "ne yaptım ki böyle bir şeye maruz kaldım." gibi. "burnu havada gezenin mutlaka burnu sürtülür" gibi sözler vardır. "çok mu kibirliydim" gibi düşünmeye başladım. her neyse..

soruyu soran arkadaşım. yolun başındayken hemen "ygs - lys" sınavlarına çalışmaya başla adam akıllı bir bölüme yerleş. illa öğretmenlik istiyorsan başka branşa yerleş. teknik konular istiyorsan mühendislik, mimarlık vs.. yerleş. eğer devam diyorsan da arkadaşların dediği gibi ileride hiç ağlama. bak arkadaşlar kaçıncı yıllarında yeniden üniversite okumayı düşünüyorlar. ben 8. yılımdayım. bu sene 2. üniversitemi bitireceğim; "bilgisayar mühendisliğini". sonrası hayırlısı artık. bak herşeye rağmen hala bilgisayarı seviyorum :)

bravehard2010' Alıntı:
Bağlanmayacaksın bir şeye, öyle körü körüne.
“O olmazsa yaşayamam.” demeyeceksin.
Demeyeceksin işte.
Yaşarsın çünkü.
Öyle beylik laflar etmeye gerek yok ki.
Çok sevmeyeceksin mesela. O daha az severse kırılırsın.. :idea:

Hocam hayallerin olmasın hedeflerin olsun hayaller hayal kırıklıkları yaşatır.Hedefler ise daha çok sonuca yaklaştır.Yani atanmadığın zman neler yapabileceğini düşün.Kendini geliştir.Sadece mebe güvenme.

aynen

daha yenisin. bu kadar yüksek puanlı bir bölümü kazandıysan daha iyi bölümüde kazanırsın. hiç durma yeniden hazırlan. ve yerinde olsam kendi kendinin patronu olacağın bir bölümü seç. mesela avukat ol, mühendis ol ama bilgisayar öğretmeni OLMAAAAAAAAAAAA

ergun833' Alıntı:
6 yıl önce taban puan 50 idi sanırım
vana atanan öğretmenlerde taban puan 88 sanırım var gerisini sen düşün.
şuan ki durum sınıfçılardan daha vahim. ama senin geleçek için umutlu isen yinede sen bilirsin.

6 yıl önce de belliydi 2005 te atandım ben ilk atamada 75 lerde kaldı 400 kişi aldılar. şubatta düştü ama 50 lere kadar indi mi bilmyorum.
Meb e gireceksen her kazığa hazırlıklı olmalısın o kazık büyük, bu küçük demeyeceksin. Daha ilk atamada memleketten 500 km uzaga giderken ikinci atamada 70 le benim ilk tercihime yerleşenler oldu.

Biz deneyimli birer meslektasın olarak yada en azından ben, her kazıgı zevkle yiyorum. O büyük bu küçük demiyorum kazık kazıktır diyorum.

Mutluyum. Sende mutlu olmak ister misin?

Öğretmen ol. Ama bt öğretmeni. İşte o zaman mutlulugun doruklara cıkar.

gknerdogan' Alıntı:
daha yenisin. bu kadar yüksek puanlı bir bölümü kazandıysan daha iyi bölümüde kazanırsın. hiç durma yeniden hazırlan. ve yerinde olsam kendi kendinin patronu olacağın bir bölümü seç. mesela avukat ol, mühendis ol ama bilgisayar öğretmeni OLMAAAAAAAAAAAA
ne yükseği hocam, bötenin ygs giriş puanları dibe vurdu. ben 2004'te kazandığımda türkiyedeki en kötü böte bile 35000 civarı sıralamadaydı. şimdi 100.000'i geçkin sıralamaya böteler var... balıkesir böteyi kazanmıştım 2004'te, şimdi o sıralamaya boğaziçi ve odtu böte geliyor, gerisini sen düşün hocam...

Burası Türkiye, yarının nasıl bir gün olacağını önceden kestirmek çok zor. En tepeden en aşağıya günlük yaşıyoruz. Geçtim 50 yıllığı, 5 yıllık kalkınma planımız bile yok. Varsa da uygulandığını düşünmüyorum.

Demem o ki, an itibariyle BOTE mezunları adına zor günler geçiriyoruz. BOTE 1. sınıfta olan bir öğrencinin MEB kurumarında işe baaşlamasına en az 4 yıl varken atanamayacaksın, bölüm değiştir, yeniden sınava gir, vs. demek bence yanlış. Kesin atanırsın, işin garanti, 4 yıl sonra her şey çok güzel olacak demek de oldukça yanlış. Allah'a emanet gidiyoruz bakalım... Örnek vermek gerekirse bundan 2-3 yıl öncesine kadar imam hatip liseleri sinek avlıyordu tabiri yerindeyse; bugün ise sınıflar tıklım tıklım, ek bina ihtiyacı var hepsinin de.

İlköğretim okulunda çalışmaktayım ve kimi zaman özellikle 8. sınıf öğrenci velilerinden "Hocam hangi liseye gönderelim, sağlık meslek liselerinin önü açık deniyor, imam hatip liseleri mezunkları açıkta kalmıyormuş doğru mu, meslek lisesine gideceğine okumasın daha iyi" gibi sorular alıyoruz. İnanın bu sorulara cevap veremiyorum. Zira, 4 yıl lise ve 4 yıl üniversite düşünürsek 8 yıl sonra kimin neyin iyi olacağı ile ilgili görüş bildirmek bence Türkiye şartlarında imkansız. Anlayabilen velilerime böyle söylüyorum. İnsanlara şuraya gidin bu bölümün önü açık demek, 4 yıl sonra şans eseri çok iyi veya çok kötü öğretmen konumuna düşme rizikosudur bence.

Bütün öğrencilerimizin yolu açık, şansı bol olsun diyorum.

Merhaba ben de böte 1.sınıfım ama tum bunları okudukca moralim o kadar bozuldu ki..
hiç mi iyi bi yanı yok bt öğretmenliginin..hic kimse mutlu değil mi bu meslekten gercekten merak ediyorum.
bu bolumu secerken bi cok meslek grubuyla konustum annem babam muhendis beni muhendislige gondermek istemediler puanım yettigi halde bazı yerlere.fizik tedavi uzmanıyla konustum o onermedi meslegini cok zor diyerek..
yanı mesleginden hemen hemen kimse cok mutlu değil.bu meslek hakkında gercekten bu yorumlar tarafsız yorumlar mı yoksa sadece kisisel mutsuzluklar mı..yani 1.sınıf ögrencisine kolayca bolumunu degistir demek kadar kotu mu her sey ?

Hocam Bilişim Teknolojileri Öğretmeni olacak isen Meslek Lsiesinde olacaksın.Geri kalan okullarda bu yazdığımız sorunların daha fazlasını yaşayacağına emin ol.Böte mezunu olarakta Meslek Lisesine gitmen zor.Bu durumda söylenenlere inan.Tarafsız yorumlar...

Damla.' Alıntı:
Merhaba ben de böte 1.sınıfım ama tum bunları okudukca moralim o kadar bozuldu ki..
hiç mi iyi bi yanı yok bt öğretmenliginin..hic kimse mutlu değil mi bu meslekten gercekten merak ediyorum.
bu bolumu secerken bi cok meslek grubuyla konustum annem babam muhendis beni muhendislige gondermek istemediler puanım yettigi halde bazı yerlere.fizik tedavi uzmanıyla konustum o onermedi meslegini cok zor diyerek..
yanı mesleginden hemen hemen kimse cok mutlu değil.bu meslek hakkında gercekten bu yorumlar tarafsız yorumlar mı yoksa sadece kisisel mutsuzluklar mı..yani 1.sınıf ögrencisine kolayca bolumunu degistir demek kadar kotu mu her sey ?

damla mesleğinden kimse memnun değil nedense zaten :) aile hekimine sorsan 7 bin tl maaş alır, uzman falan değildir hayati müdahalelerde bulunmaz oturur ama memnun değilim der. insanoğlu doyumsuz yani. fizik tedavici mesleğim zor diyebilir doğrudur da ama hiç mesleksiz olmaktan iyidir sanırım ki aldıkları ücretler ve iş bulma olanakları da bildiğim kadarıyla çok iyi.
bunun dışında bizim alana gelecek olursak. enseyi karartmayalım diyeceğim ama enseyi kararttılar hala da karartıyorlar. bölümümüz aslında güzel bir alanda ama türkiye de herşey siyasi ve genelde birkaç kişiye bağlı. nasıl ki nimet ç. geldi anasınıfı öğretmeni atayacam dedi başka bişey demedi yarın öbür gün ne olur bilinmez. bugünkü bakan da işte ne düşünüyorsa onun etkileri yansıyor bize.
alanımız ancak teknoloji destekli eğitiminin önemi meb tarafından kavranınca ve siyasi düşüncelerden uzak bir şekilde akademik çerçevede düşünülürse hak ettiği yere kavuşacaktır. mevcut durumda zor görünüyor.3 yıl sonra ne olur bilemiyorum.

Beden Eğitimi, İngizlice,Din Kültürü, rehber Öğretmenlik ,Coğrafya dersleri revaşta bir daha düşün derim.

Geri