BES'TEN ÇIKABİLEN VARMI

Kodla Büyü

61>34

Seçkin Üye
Seçkin Üye
belirtilen yerlere mesaj atıp BES iptali isteğinde bulunmamıza rağmen bordroya baktık yine de kesinti yapılmış bu ay. nedir durum, bilgisi olan avrmı

hocam bizde de aynı durum var. bir sonraki ay kesinti olmaması için ilçe veya ile değişikliği bildirmeniz lazım. kesintiyi tekrar iade edecekler. bu şekilde bize söylediler...

aynı durumdayız. İptal ettik, geçen ay kesileni iade ettiler ama bu ay yine kesinti yapılıyormuş :verymad:

Arkadaşlar hangi kurumdan BES'e dahil olduysanız direk oraya başvuracaksınız. Bizimki Halk Emeklilik'ti. Halk Emekliliğin kendi İnternet sitesinden Online işlemlerden iptal ettirdim. 10 gün içinde kesinti yapılan tutarın tamamı geri iade edildi.

çıkanlardanda bu ay kesilecekmiş ve birşey yapmadan 3-5 günde iade edilecekmiş

arakdis' Alıntı:
Arkadaşlar hangi kurumdan BES'e dahil olduysanız direk oraya başvuracaksınız. Bizimki Halk Emeklilik'ti. Halk Emekliliğin kendi İnternet sitesinden Online işlemlerden iptal ettirdim. 10 gün içinde kesinti yapılan tutarın tamamı geri iade edildi.
Hocam site adresini yazarsanız sevinirim. Bu adrese girdiğimde şu msj alıyorum.

5912352b4c5ba.png

Telefonla ulaşmaya çalıştığımda ise bir türlü sağlam çalışmıyor. Bir sürü bahane uyduruyorlar. Yok meşgul, yok TC hatalı, yok sistemsel arıza vs.

Mal müdürlüğünden gelen yazıya göre, sil butonu aktif olmadığı için besten çıkaramıyolarmış kimseyi. Bu ay da kesilip geri iade edilecekmiş. Bence bunlar bu işi zorunluya dökecek gibi geliyo bana. Yok buton aktif değil, yok sistem kabul etmedi, yana yattı çamura battı gibi nedenlerle bi şekilde kitleyecekler bu işi.

61>34' Alıntı:
belirtilen yerlere mesaj atıp BES iptali isteğinde bulunmamıza rağmen bordroya baktık yine de kesinti yapılmış bu ay. nedir durum, bilgisi olan avrmı

Bu ay derken hocam? Mayıs ayının bordrosunu nereden buldunuz?

ben de çıkmıştım kesilen para yattı ama bu ay yine kesinti olmuş...bunlarla hersene uğraşmaktansa seneye çıkmayı düşünmüyorum :)

Okula dilekçe vermek, bankaya gitmek veya sistem üzerinden çıkış yapmak. Bunların hiçbirisi işe yaramıyor.
Maliye bakanlığı öyle bir sistem kurmuş ki ne MEB ne okul ne de banka müdahale edemiyor.
0850 800 44 00 burayı aramanız gerekiyor

halk emeklilikten çıkmak için halk emeklilik uygulamasını indirip tc ve tel numarasıyla sisteme giriş yapıyorsunuz.otomatik katılım menüsünden ayrılma talebi veriyorsunuz oluyor.

Halk Emekliliğe mesaj gönderdim. AYRILMA TC-KİMLİK-NO 2560'a mesaj gönderdim. 6-7 saat sonra mesaj geldi onaylıyorsanız EVET yazıp gönderin dedi. Gönderdikten 6 saat sonra talebiniz işleme alınmıştır diye tekrar cevap geldi. Bakalım son durum ne olacak.

volkantb' Alıntı:
halk emeklilikten çıkmak için halk emeklilik uygulamasını indirip tc ve tel numarasıyla sisteme giriş yapıyorsunuz.otomatik katılım menüsünden ayrılma talebi veriyorsunuz oluyor.

Hocam sorun ayrılmakta değil. Geçen ay ayrıldık paramız geri yattı. Sorun olan şu BU AY YİNE KESİNTİ YAPILDI.
(KBS idareci şifresi ile bakılıyor)

BES'ten çıkışı yapılmayan hocalarım
örnek olarak Halkbankası 444 44 00
nolu telefonu ısrarla aradığınızda telefon yanıt veriyor TC no girince yanlış derse devam edin tekrar girdiğinizde müşteri hizmetlerine bağlanıyor ondan sonra güvenlik sorularına doğru yanıt verdikten sonra çıkışınızı onaylıyor musunuz diyor onaylayınız.

NOT: SMS ile çıkışım yapılamamasının nedenini buldum telefon numaralarımız yanlış kaydedildiğinden dolayı olmuyor.Telefon numarasını düzelttince çıkış işlemi gerçekleşiyor.

Geri