"Bilgi Penceresi" adını verdiğim projemi paylaşıyorum.

Kodla Büyü

alpaygunes

Süper Üye
Süper Üye
Merhaba ET lerdeki arkaplan resminin günün anlam ve önemine göre değişmesi fikrini uzun zamandır düşünüyordum.
Bende nodejs ile bir şeyler yaparken öğretmen arkadaşım gördü okulunun projesi olarak kullanmak istedi. Fakat öndeğerlendirmeyi geçemedi.

Windows ve Pardus (GNOME ve KDE) de çalışıyor
Merak edenler yada geliştirmek isteyenler için kodlar git linki
https://github.com/alpaygunes/Tarihte-Bugun-v2

Windwos ET imajlarında bir takım kütüphaneler eksik olduğu için sanırım çalışmıyor
Bunun kurulması gerekli. VC_redist.x64.exe

data dizinin altındaki data.xlsx dosyasını yada resimler dizinini değiştirerek istediğiniz bilgileri ekleyip çıkarta bilirsiniz.
data dizi altına ay/gun dizini oluşturarak belli tarihte gösterilmesini istediğiniz resimleri ekleye bilirsiniz

Ekli dosyalar

• Proje Sunumu adlı dosyanın kopyası.pdf
    1.6 MB · Görüntüleme: 97
Merhaba ET lerdeki arkaplan resminin günün anlam ve önemine göre değişmesi fikrini uzun zamandır düşünüyordum.
Bende nodejs ile bir şeyler yaparken öğretmen arkadaşım gördü okulunun projesi olarak kullanmak istedi. Fakat öndeğerlendirmeyi geçemedi.

Windows ve Pardus (GNOME ve KDE) de çalışıyor
Merak edenler yada geliştirmek isteyenler için kodlar git linki
https://github.com/alpaygunes/Tarihte-Bugun-v2

Windwos ET imajlarında bir takım kütüphaneler eksik olduğu için sanırım çalışmıyor
Bunun kurulması gerekli. VC_redist.x64.exe

data dizinin altındaki data.xlsx dosyasını yada resimler dizinini değiştirerek istediğiniz bilgileri ekleyip çıkarta bilirsiniz.
data dizi altına ay/gun dizini oluşturarak belli tarihte gösterilmesini istediğiniz resimleri ekleye bilirsiniz

Windows'ta nasıl kullanıyoruz bunu hocam?

resimleri github 'tan çekecek şekilde yapılamaz mı acaba?
Tabiki yapılır hocam. ilgilenen arkadaşlar istedikleri gibi değiştirir sanırım. MEB hattında git sorun olurmu bilmem. google drive da olabilir.
Resimleri tek tek değilde , ilk kullanımda hepsini zip olarak indirip ilgili dizine açan bir metotta yazılabilir.

Geri