Bir plan da ben hazırladım...

Kodla Büyü

yalanaşk

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Burdan indirdiğim planlardan yola çıkarak BT sınıfı olmayan okulum için bir plan düzenledim.. yorumlarınızı bekliyorum...

Kaba yorumlardan dolayı dosyamı sildim... olumsuz yorum kabul edilir tabi güzel konuşmaya canım feda...

Valla yapılır yapılırda bu kadar baştan savma plan yapılmaz arkadaş sadece bir öğrenme alanından yıllık plan hazırlanmış bari dersin adını Bilişim Okur Yazarlığı koysalarmış.

Lab yoksa yapacak birşey yok hocam.Çoğu okulda projeksiyon bile yok.Word exeli havayamı anlatsın.Başlangıç seviyesi yani 5 ler için lab olmayan okullarda biraz daha zenginleştirilip verilebilir.

kdoksan' Alıntı:
Lab yoksa yapacak birşey yok hocam.Çoğu okulda projeksiyon bile yok.Word exeli havayamı anlatsın.Başlangıç seviyesi yani 5 ler için lab olmayan okullarda biraz daha zenginleştirilip verilebilir.

Öğretim programını daha detaylı incelerseniz kavrama ve değerlendirme düzeylerinde uygulama beklenmiyor yani Word, Excel anlatmaya gerek yok sadece öğrenci dünyada sadece Word veya excel olmadığını bilsin yeter, cahil kalmasınlar bari...

Uygulamasız word diye yada benzeri bir pogramın varlığını anlatması en fazla bir ders sürer.Lab yoksa eğer teorik bilgilerin üzerine gitmek zorunda kalıyorsunuz.BEnce interneti işletim sitemini arama motoronu donanımı yazılımı hafıza birimlerini vs. üstüne dura dura anlatmalı ve pekiştirilmeli.diğer türlü 2.Dönem neredeyse ofice programları kazanımlarıyla dolu.Belki biraz vakit ayrılabilir.Ama havada kalacağı kesin.

azizerkut' Alıntı:
Valla yapılır yapılırda bu kadar baştan savma plan yapılmaz arkadaş sadece bir öğrenme alanından yıllık plan hazırlanmış bari dersin adını Bilişim Okur Yazarlığı koysalarmış.

teşekkürler sayın hocam bu kadar kibar konuşmanızdan dolayı... açıklama yapmak zornda değilim maalesef bu sitede böyle konuşmalar yapıldığı müddetce ben yine siteden soğuyorum...

Ben sadece gördüğümü ifade ettim ama tarzım tabiki tartışılır. Ne yapayım bende modaya uyup sırf mesajım artsın diye içeriğe bile bakmadan teşekkürler yazan zibidiler gibimi yapayım.

kdoksan' Alıntı:
Uygulamasız word diye yada benzeri bir pogramın varlığını anlatması en fazla bir ders sürer.Lab yoksa eğer teorik bilgilerin üzerine gitmek zorunda kalıyorsunuz.BEnce interneti işletim sitemini arama motoronu donanımı yazılımı hafıza birimlerini vs. üstüne dura dura anlatmalı ve pekiştirilmeli.diğer türlü 2.Dönem neredeyse ofice programları kazanımlarıyla dolu.Belki biraz vakit ayrılabilir.Ama havada kalacağı kesin.

Haklısınız hocam, çok sıkıntıya düştüm ne anlatacağım diye zaten plan basit kaldı pazartesiye de istendi nedense planlar.. ben de çıkartıp artık derslerde öğrencilerin durumuna göre ders işlemeyi düşünüyorum.. daha çocukları tanıyamadan plan yaptım. onlar anlarsa ben çok şey anlatırım, yok anlamazlarsa bunları bile oyuna haline getiririm, zaman da ancak yeter belki hiç bilmiyorum.. yaptığım şeyleri de yıllık plan üzerinde düzelteceğim.. başka fikirleriniz olursa da çok iyi olur benim için.

sayın azizerkut hocam ben size içeriğe bakmadan teşekkür yazın demedim, tavrınız kaba dedim, uygun dille şunu şöyle yapsanız daha iyi olur deseydiniz bana, benim için daha iyi olur asıl ben size teşekkür ederdim...

Geri