Bisikletten Anlayan Arkadaşlar Yardım

Kodla Büyü

jumper34

Aktif Üye
Zümrelerim malum yaz geldi ve kendimce spor olsun, aktivite olsun diye amatörce kullanmak için bir bisiklet alayım dedim. İkinci ellere bakıyorum. 2 seçenek arasında kaldım, fiyatları uygun geldi bana. Sizce bisiklet sürmeyi bilen ara vermiş yeni başlayan amatörler için uygun mudur bunlar. Sizce hangisini alayım ve alırken nelere dikkat ederek alayım. Bütçe 300 400 tl ayırabiliyorum.

Şimdiden teşekkürler.

Ekli dosyalar

• 1.jpeg
    1.jpeg
    370.1 KB · Görüntüleme: 299
  • 2.jpg
    2.jpg
    174 KB · Görüntüleme: 299
Hocam lastijlerin durumu önemli
Viteslerin markası nedir.
Deneyeceksenizde boş yolda iki elinizi burakın sağa sola çekiyor mu kontrol edin

Pek bilmem ama çamurluk iyi bence. Yoksa az bir suda üstünüzü mahveder.

etab5 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

bidene' Alıntı:
Hocam lastijlerin durumu önemli
Viteslerin markası nedir.
Deneyeceksenizde boş yolda iki elinizi burakın sağa sola çekiyor mu kontrol edin

tamam hocam denerken dikkat ederim. lastikler iyi gibi vitesler de shimano tourney tx35

carreffourda falan 320 e sıfır da satıyorlar aslında ama bunlar daha iyi sanırım o yüzden ikince el bianchi ye yöneldim

Hocam markette satılanlar aşırı derecede ağır oluyor. Bu durumda bisiklet sizi değil siz bisikleti taşırsınız. Resimdekiler şehir bisikleti anladığım kadarıyla.
Şehiriçi kullanımda dağ bisikletleri yanlıi tercih.
Şehir içinde hiç işinize yaramayacağı için amortisör gereksiz.
Eğer ikinci ellerin kadroları sağlamsa çatlamamışsa düşmeden dolayı yamulmadıysa alınabilir.
Aslında iyi bir bisikletçiye baktırmak lazım almadan.
Hatta bazen tekerler bile yamulabiliyor darbelerden bunların iyi kontrol edilmesi gerek.
İkinci el risktir ancak sağlam bulursanız tadından yenmez

Kullanacağınız yer önemli öğretmenim. eğer şehir içi ağırlıklı kullanacaksanız Şehir bisikletlerinden almanızı tavsiye ederim. Daha az yoruyor. Ama yol olmayan yerlerde çokça dolaşacağım derseniz dağ bisikleti almanız gerekli. Sizin gönderdiğiniz resimdekiler dağ bisikleti kategorisinde.
bu arada ikinci el konusuna arkadaşların dediği gibi iyi bir tamirciye göstermek gerekir. Kadroda çatlak falan varsa sıkıntı yaşayabilirsiniz.

bidene' Alıntı:
Hocam markette satılanlar aşırı derecede ağır oluyor. Bu durumda bisiklet sizi değil siz bisikleti taşırsınız. Resimdekiler şehir bisikleti anladığım kadarıyla.
Şehiriçi kullanımda dağ bisikletleri yanlıi tercih.
Şehir içinde hiç işinize yaramayacağı için amortisör gereksiz.
Eğer ikinci ellerin kadroları sağlamsa çatlamamışsa düşmeden dolayı yamulmadıysa alınabilir.
Aslında iyi bir bisikletçiye baktırmak lazım almadan.
Hatta bazen tekerler bile yamulabiliyor darbelerden bunların iyi kontrol edilmesi gerek.
İkinci el risktir ancak sağlam bulursanız tadından yenmez

haklısınız hocam bir bisikletçiye baktırıp almak lazım teşekkür ederim tavsiyeler için

wes' Alıntı:
Kullanacağınız yer önemli öğretmenim. eğer şehir içi ağırlıklı kullanacaksanız Şehir bisikletlerinden almanızı tavsiye ederim. Daha az yoruyor. Ama yol olmayan yerlerde çokça dolaşacağım derseniz dağ bisikleti almanız gerekli. Sizin gönderdiğiniz resimdekiler dağ bisikleti kategorisinde.
bu arada ikinci el konusuna arkadaşların dediği gibi iyi bir tamirciye göstermek gerekir. Kadroda çatlak falan varsa sıkıntı yaşayabilirsiniz.

teşekkür ederim hocam tavsiyeler için

Geri