Branş değişikliği için uğraşsak.

Kodla Büyü

branş değişikliği olursa hangisini seçersiniz.

• matematik

Oy: 74 59.7%
  • sınıf öğretmenliği

Oy: 5 4.0%
  • teknoloji tasarım

Oy: 10 8.1%
  • fen bilgisi

Oy: 1 0.8%
  • hiçbiri branş

Oy: 34 27.4%

• Kullanılan toplam oy
    124

only61

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Arkadaşlar son yıllarda bilgisayar dersine karşı yapılan asimile hareketlerden dolayı dersimiz bitmiş durumda.
bazı arkadaşlar dersimizin geri gelmesi için göbeğini çatlatırcasına uğraş veriyor ama benim düşüncem dersimizi geri vermeyecekler.
bu durumda formatörlük gibi bişey olacağız ama bunu da kimse istemiyor...işin garip tarafı formatörlük ve türevleri için bile yapılan bi çalışma yok.
ortada kalan yetim çocuklar gibiyiz anlayacağınız.benim fikrim milli eğitimin bütün birimlere branş değişikliği için başvuralım.mail yağmuryna tutalım.
eminim burada ki arkadaşların çoğu böyle bir şey olursa eğer daha mutlu olacaktır. benim düşüncem matematik öğretmeni olmak için bastıralım.sizin fikriniz nedir bilmem ama bence matematik öğretmenliği ideal bir branş....hem özel ders imkanı da var.bilgisayar gibi amelelik yapıp 5 kuruş kazanamamak durumu olmaz ;)...

branş değişikliği için başvurular oluyor ama bizim branş hiç yazılmıyor bile.. ben öss ye giriyorum hocam bu sene, mebden beklemek boş..

tamam işte biz de bastırılım diyorum...madem bizi ne yapacağınızı şaşırdınız branşımızı değiştirin diyelim

matematik olsa iyi olurdu da atanamayan bu kadar matematikçi varken bizim branş değişikliğimiz çok büyük tepkilere neden olur bence

matematik, fen, sınıf öğretmenliği dersi teknik olarak mümkün değil ama teknoloji tasarım dersi uygun olabilir

Türkoğlu' Alıntı:
matematik branşı biraz zor ama teknoloji ve tasarım dersi olabilir.
Hocamın dediği gibi en fazla Teknoloji Tasarım yaparlar branş değişkliğini. Geçen yıllarda meslek liselerinde normlar düşmeye bağlayınca bir çok teknik öğetmen
Teknoloji Tasarım branşına geçirmişlerdi.
Bilgisayar veya Elektrik -Elektronik mühendisliği mezunu olup teknik öğretmenlik yapanlar var bunlarda üniversitede canav gibi matematik görüyor ama matematik öğretmeni olarak atanmıyor.

Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü açılmış Açıköğretim Fakültesinde. Ben bir araştırıp geçiş mümkün olursa okumayı düşünüyorum.

Bir de şu var eğer ki norm kadro yönetmeliğinde bir değişiklik yapılmaz ise orada yeni bir hüküm gelmişti, bt sınıfı olan bir çok okula norm verilecek. ha ben öğretmenim ne işim var tamircilikte derseniz, o zaman 657 olmuyacaz :) Adam gidiyor üniversiteye öğretim görevlisi olarak rektör tutuyor yazı yazıyor 13/b ye göre bilgi işlemde yazılımcı görevlendirdim seni diyor adam itiraz edemiyor.
Fransızca öğretmenlerini (orta ve lisede fransızca okudum) bir günde türkçe öğretmeni yaptılar. 657 isen ben yok şunu okudum bunu okudum, yok teknologum yok öğretmenim sökmüyor.

:)
yazmayacam diyorum ama kendi kendime, dayanamıyorum.
ya arkadaşlar bırakın başka bölümleri filan kendi bölümünüze yoğunlaşın.
bu kadar mı sahip çıkıyosunuz kendi alanınıza, bölümünüze
Zaten bt rehberliği, branş değişikliği kafanızda olduğu için birlik olamıyoruz. Hep aklınızın bir köşesinde bunlar var.
Ama yok arkadaşlar olmayacak böyle bir durum. Siz nasıl inanıyorsunuz matematik öğretmenliği branşına geçebileceğimizi. Lütfen biraz gerçekçi düşünün.
Valla ne olursa olsun bu bölümü okudum , kendimi geliştirdim, geliştirmeye devam ediyorum.
Hemen pes edecek vazgeçecek değilim, sonuç ne olursa olsun umrumda değil.

Bölüm daha yeni olduğu için bu problemleri yaşıyoruz, yaşayacağız da.
Ama inanıyorum ben önümüz aydınlık.
Gidenlere de şimdiden güle güle...

Cemal TANER' Alıntı:
Bir de şu var eğer ki norm kadro yönetmeliğinde bir değişiklik yapılmaz ise orada yeni bir hüküm gelmişti, bt sınıfı olan bir çok okula norm verilecek. ha ben öğretmenim ne işim var tamircilikte derseniz, o zaman 657 olmuyacaz :) Adam gidiyor üniversiteye öğretim görevlisi olarak rektör tutuyor yazı yazıyor 13/b ye göre bilgi işlemde yazılımcı görevlendirdim seni diyor adam itiraz edemiyor.
Fransızca öğretmenlerini (orta ve lisede fransızca okudum) bir günde türkçe öğretmeni yaptılar. 657 isen ben yok şunu okudum bunu okudum, yok teknologum yok öğretmenim sökmüyor.
fransızca öğretmenlerinin bir kısmı da sınıf öğretmeni olmuştu.

omd' Alıntı:
Cemal TANER' Alıntı:
Ben de kendimi dede sanırdım :)
O zaman çok sınıfçı açığı vardır.
Bir de geçen atama döneminde felsefe mezunu olup rehberliğe atananlar oldu, mevzut felsefeciler biz de isteruk dediler mebde sodyum hidrür dedi :)

Cemal TANER' Alıntı:
omd' Alıntı:
Cemal TANER' Alıntı:
Ben de kendimi dede sanırdım :)
O zaman çok sınıfçı açığı vardır.
Bir de geçen atama döneminde felsefe mezunu olup rehberliğe atananlar oldu, mevzut felsefeciler biz de isteruk dediler mebde sodyum hidrür dedi :)
açıköğretim fakültesinden felsefe okuyup rehber öğretmen mi olsak ne yapsak :D

fen ve teknoloji...bilgisayar derslerinden daha fazla fizik kimya matematik biyolojiyle uğraşmıştık sanırım samsunda...

yagmur61' Alıntı:
fen ve teknoloji...bilgisayar derslerinden daha fazla fizik kimya matematik biyolojiyle uğraşmıştık sanırım samsunda...
BÖTE yi kuranlardan biri biyolojici olduğundan olmasın sakın :)

her branşı 180 saatlik kurs sonunda yapabilecek kapasitemiz, açılsın kurslar isteyen istediğine gitsin, sıfatımızı bilelim biz de

Ben kendimi hiçbir alana yakın falan görmüyorum. Zorunluluk olmadıkça bilişim öğretmeni olmaktan vazgeçmem. Önceliğimi öğretmenlikten ziyade bilgisayarda görüyorum.

Ayrıca meslek lisesinde aynı branşın öğretmeni olmak matematik öğretmeni olmaktan daha yakın değil mi?

BT Öğretmenlerine 180 saatlik kurs verip meslek liselerine atasınlar. Çözüm bu kadar basit.

Cemal TANER' Alıntı:
BT Öğretmenlerine 180 saatlik kurs verip meslek liselerine atasınlar. Çözüm bu kadar basit.

Sonra teknik mezunu arkadaşlar kızar hocam savaş mı çıkarıcan yine :D

arkadaşlar bu branş değişikliği talebinizi anlayamıyorum , ben derslerimi geri istiyorum aslında hepimizin bunun için bastırması gerek, ben başka branştaki formatörleri bile hoş görmezken , bunca matematik öğretmeni , fen teknoloji öğretmeni açıkta ve beklerken onların normlarına yerleşmek nasıl makul bir istek anlamıyorum , keser gibi herşeyi kendimize yontmayalım :!:

Derslerin geri geleceğine inanmıyorum. bilgisayar dersine karşı hiç ilgim kalmadı, branş değişikliğini şiddetle istiyorum. ama oda hayalden öte değil matematik çi olmak için yeniden oku atan vs.

kendi sorunlarımızı çok dile getirdik. yetkililere ulaştık, uğraştık çalıştık çabaladık da olumsuz cevap aldık da, bir de branş değişikliğini deneyelim dedik sanki.

yapmayın ya. bir dernek bile kuramayan bir zümreyiz. aynı ortamda toplanamayan bir zümreyiz. önce bunları gerçekleştirelim de olumsuz cevap alırsak, branşımızı değiştirin deme hakkımız olsun.

dijitalyerli' Alıntı:
kendi sorunlarımızı çok dile getirdik. yetkililere ulaştık, uğraştık çalıştık çabaladık da olumsuz cevap aldık da, bir de branş değişikliğini deneyelim dedik sanki.

yapmayın ya. bir dernek bile kuramayan bir zümreyiz. aynı ortamda toplanamayan bir zümreyiz. önce bunları gerçekleştirelim de olumsuz cevap alırsak, branşımızı değiştirin deme hakkımız olsun.
:+1:

biz branş bile değiştiremeyiz :)

Geri