Branş değişikliği için uğraşsak.

Kodla Büyü

branş değişikliği olursa hangisini seçersiniz.

• matematik

Oy: 74 59.7%
  • sınıf öğretmenliği

Oy: 5 4.0%
  • teknoloji tasarım

Oy: 10 8.1%
  • fen bilgisi

Oy: 1 0.8%
  • hiçbiri branş

Oy: 34 27.4%

• Kullanılan toplam oy
    124
yakında teknoloji ve tasarımında notu kalkıyor ...gene aynı sorunlar başlar

Elbet devran dönecek, hep böyle gitmeyecek, her şeye rağmen yaşanan tüm sıkıntılara ve basiretsiz açıklamalara rağmen ben hala inanıyorum.
Başka hiçbir branşa geçmek istemiyorum, hele tek.tas'ı hayal bile edemiyorum. Başımızdaki aklı geriler içinde teknoloji var diye geçen dönem atadılar alakasız bir şekilde, mutual bir durum oldu, hem oradan açık kapandı hem de bizdeki bekleyenler eridi.

Branş değişikliği isteği yerine gerekli eğitim alınıp böte mezunlarının da meslek liselerinde çalışması sağlansa önerisi veriliyor olsa daha anlamlı bir istek olurdu bence.

hiç moral bozmayın arkadaşlar. bu MEB, formatörlüğe devam ettirir. bu şekilde bizi susturabiliyorlar. branş değişikliği olmaz. Yeni mezunları düşünerek yapamazlar.

the_korsan' Alıntı:
Branş değişikliği isteği yerine gerekli eğitim alınıp böte mezunlarının da meslek liselerinde çalışması sağlansa önerisi veriliyor olsa daha anlamlı bir istek olurdu bence.

buda olabilir :+1: :+1:

the_korsan' Alıntı:
Cemal TANER' Alıntı:
BT Öğretmenlerine 180 saatlik kurs verip meslek liselerine atasınlar. Çözüm bu kadar basit.

ahh cemal hocam keşke...

Türkoğlu' Alıntı:
matematik branşı biraz zor ama teknoloji ve tasarım dersi olabilir.

Hocam sizin branş neydi acaba?Bizim için matematik tek.tas'tan onlarca defa kolay bence.

Tek.tas ataması yapıyorlar bt'cileri bu zekası geriler ama ne alaka bilişimle ? Elimiz tornavida tutuyor diye her sopaya sap olacak halimiz yok.

Şahsen isteyeceğim son şey tek.tas olurdu, ama bize soran yok, eden yok...
:+1:

ilknurboteci' Alıntı:
the_korsan' Alıntı:
Cemal TANER' Alıntı:
BT Öğretmenlerine 180 saatlik kurs verip meslek liselerine atasınlar. Çözüm bu kadar basit.

ahh cemal hocam keşke...

Türkoğlu' Alıntı:
matematik branşı biraz zor ama teknoloji ve tasarım dersi olabilir.

Hocam sizin branş neydi acaba?Bizim için matematik tek.tas'tan onlarca defa kolay bence.

Tek.tas ataması yapıyorlar bt'cileri bu zekası geriler ama ne alaka bilişimle ? Elimiz tornavida tutuyor diye her sopaya sap olacak halimiz yok.

Şahsen isteyeceğim son şey tek.tas olurdu, ama bize soran yok, eden yok...

karinca_52' Alıntı:
the_korsan' Alıntı:

buda olabilir :+1: :+1:
en iyisi aslında bu fikiir bence....eğitim fakültesinde tef kadar iyi eğitim almadık.hocalar siz bu dersi anlatmayacaksınız diye hepsi baştan savma anlattılar.hatta anlatmadılar. o yüzden bir kurs aldıktan sonra meslek lisesinde görev yapmak en iyisi.ama kurs almadan biraz sıkıntılı olur gibime geliyor...ya da derselere çalışarak kendi çabamızla kendimizi meslek lisesine alıştırırız.zaten 1 sene derslere girdikten sonra sonraki seneler kolay olur gibi....

hardeniz' Alıntı:
bende şunu anlamıyorum .bilişimciler neden teknoloji tasarıma sarılıyor. neden branş deişikliği olacaksa da neden teknoloji tasarım. içerisinde teknoloji kelimesi geçiyor diye mi? fen ve teknolojide de teknoloji kelimesi var. arkadaşlar teknoloji tasaımın geleceği belli değil. eğer branş değişikliği olacaksa daha farklı bir branş için uğraşmalıyız.(ben pek taraftar değilim ama bakan artık resmen açıkladı bilgisayar kullanımı öğretilmeyecek diye.) biz teknoloji tasarım diye zorlarsak ona yönlendirirler. zamanında fransızca öğretmenleri sınıf öğretmenliğinden ne anlıyorlardı ki. hepsi sınıf öğretmeni oldu. birkaç yıl zorlandılar ama yapıyorlar sonuçta.
BİZLERDE BİRAZ AKILLI OLALIM VE TEKNOLOJİ TASARIM İÇİN UĞRAŞMAYALIM.

:+1: bence de tek tasarım aklımızın ucundan bile geçmesin.şu anda derslerin önemsenmemesinden şikayetciyiz.tek tasarım çok mu önemseniyor sanki.geleceği olmayan bi branş için uğraşırsak çok dil bi kaç sene sonra şu ank, yaşadığımız sorunları yaşayacağız.birçoğumuz sayısal çıkışlıyız.matematik dersini çok rahatlıkla anlatabiliriz.össs de matematiği full çıkaran arkadaşlarımız biile olmuştur.şahsen benim atanmam matematik sayesinde oldu.2009 kpss de matematik zor sorulunca ben de matematiği yüksek yapınca çok iyi puan aldım...

Neden öyle diyorsunuz anlamadım?
Teknoloji tasarım için MEB çok üğraştı.Açıktan atama resim öğretmenlerini giyim hatta kapanan ticaret liselerinin daktilo öğretmenlerini hatta muhasebe öğretmenlerini dahi tek-tas öğretmeni yaptılar.
Ayrıca sınıf mevcudu sorunu yok.ÇÜNKÜ HER SINIF YARISI KADAR MEVCUDA BÖLÜNÜYOR:
Ders kaldırılsa bile bu öğretmenler görsel S. öğretmeni olurlar.Her yerde tayin ataması kolay ve genelde ücret bulabilen bir branş.

TEF mezunuyum ama istanbulda bu hizmet puanı ile meslek lisesine geçmem hayal. 2010 da bir çok meslek lisesinde açık vardı. il içi ve il dışını ortak yaptılar yazdığım okullara hep 70 ve üzeri puanlarla il dışından gelenler yerleşti. 3 yıl hizmetle 30 puanım olduğu için ilköğretime yerleştim. 2013 te tekrar tayin hakkım var puanım 80 olacak ama BT öğretmeni açığı olan meslek lisesi kalmadı. Olanı da eş özrü ya da ilk atamada açık gösteriyorlar. Yeni düzenlemeden sonra İstanbulda çoğu okulun yıllık hizmet puanı 18 oldu. BT branşı için 100 hizmet puanı önceden iyi bir rakamken şu an 150 ve üzerinde olması avantaj.

Matematik, Teknoloji Tasarım, Sınıf , Fen, ... ben başka branş öğretmenliği yapmak için bu bölümü okumadım.

easytr' Alıntı:
meslek liselerinde açık kalmadı diyebilirim, bulunduğum yerde norm fazlası olanları biliyorum. 10 bin bötecinin norm sorununu meslek liseleride çözmez. karşı çıkanlar olsada ben şartları belli, bilişim rehber öğretmenliğinden yanayım.

hoca bilişim rehber öğretmeni yapmazlar .... öyle bir kavramı biz çıkardık gene de öyle kalır bence .... rehber öğretmen yapsalar ona bile tav olur kaç kişide formatör bırakırlar

Meslek lisesine geçme fikrini söyledim ama ??? Meslek liselerindeki bilişim bölümleri de patladı. Bir ilçede kız meslek var end meslek var ticaret meslek var hepsinde de bilişim alanı var. Ama mobilya ama metal ama elektrik bir tane. İşte plansızlığın bir sonucu daha. BT öğretmenleri nerede olursa olsun sıkıntı çekecek gibi. Sonuçta devletin memurusun atacak hali yok ya.
Kod:
Temelin Dursuna borcu varmış. Bir oyana bir bu yana dönüyormuş uyuyamıyormuş sıkıntıdan. hanımı ne oldi Temel uyumaysun? Dursuna borcim var yarun ödemem lazum. Evleri karşı karşıya imiş . Açmış pencereyi bağırmış Temelin hanımı. Ula Dursun Temel sana borcunu vermi. Sonrada dönmüş Temele yat ula o düşinsun artık.
MEB düşünsün ne yapcağını :)

Cemal TANER' Alıntı:
Meslek lisesine geçme fikrini söyledim ama ??? Meslek liselerindeki bilişim bölümleri de patladı. Bir ilçede kız meslek var end meslek var ticaret meslek var hepsinde de bilişim alanı var. Ama mobilya ama metal ama elektrik bir tane. İşte plansızlığın bir sonucu daha. BT öğretmenleri nerede olursa olsun sıkıntı çekecek gibi. Sonuçta devletin memurusun atacak hali yok ya.
Kod:
Temelin Dursuna borcu varmış. Bir oyana bir bu yana dönüyormuş uyuyamıyormuş sıkıntıdan. hanımı ne oldi Temel uyumaysun? Dursuna borcim var yarun ödemem lazum. Evleri karşı karşıya imiş . Açmış pencereyi bağırmış Temelin hanımı. Ula Dursun Temel sana borcunu vermi. Sonrada dönmüş Temele yat ula o düşinsun artık.
MEB düşünsün ne yapcağını :)
:++: meb düşünsün de inş düşünürken bizi de madur etmezler hocam...

kız meslekletym
ayda 1100 tl ekders
17800 maaş var(7/1
17800+1100=2880

alan değikliiği olsa dahii naapimm ayda 300-400 ekdersi o da olursa tabii.
bidaha alan okusam bilgisayar öğretmenliği okrdum çünkü elektronik mezunuyum 2.öncelikli cuk diye otrudukk bilgisayara hehehe:)))

doganksk' Alıntı:
kız meslekletym
ayda 1100 tl ekders
17800 maaş var(7/1
17800+1100=2880

bidaha alan okusam bilgisayar öğretmenliği okrdum çünkü elektronik mezunuyum 2.öncelikli cuk diye otrudukk bilgisayara hehehe:)))
alan değişikliğini zaten biz bote mezunları düşünüyoruz.tef mezunları neden alan değişikliği yapsın ki.dediniz gibi o kadar ek dersi hiçbir ilköğretimde alamaz.ancak özel dersle alabilirler o kadar parayı....

Teknoloji Tasarım öğretmenliğine geçelim diyen öğretmenlere gerçekten şaşkınlıkla izliyorum, Teknoloji tasarım dersine 1,5 senedir giriyorum bu dönem sondu çok şükür iki dersin arasında hiç bir benzerlik yok tek benzerlik ikisinin de içinde "teknoloji" kelimesinin geçmesi.. Bu bakan hakkında gerçekten şüphelerim var.

branş değişikliği için değil de ev araba varsa para sorun değilse sivil savunmayı önerebilirim.Aylık 1700tl maaş akşama kadar otur vatandaş yok öğrenci yok
1 gece nöbet tut ta 3 gün evdesin işe gitmek yok

doganksk' Alıntı:
kız meslekletym
ayda 1100 tl ekders
17800 maaş var(7/1
17800+1100=2880

matematik ve fizik gibi bazı branşların geliri gayet iyi hocam ve her okulda en geçerli branşlar. sizin gidebileceğiniz okul sınırlı, gelir de sınırlı.... ek ders dediğiniz en fazla sizin aldığınız kadar. o da her meslek lisesinde yok. bizim okuldaki fizik öğretmeni nerden baksan 4000-5000 tl kazanıyordur ayda...
bu arada, şansınız da yaver gitmiş...

doganksk' Alıntı:
kız meslekletym
ayda 1100 tl ekders
17800 maaş var(7/1
17800+1100=2880

Ben de Bilgisayar Öğretmeniyim ve 1600 TL maaş ve 0 TL ek ders alıyorum, ilköğretimdeyim. Bir daha okusam Elektronik Öğretmenliği okurdum belki de...

Geri