Bt rehber öğretmenlerinede kar tatili var mı?

Kodla Büyü
hehe :) hafta sonları da tatil olduğu yazmıyo son yazıda onu da soruverin biyerlere bence eliniz değmişken.

formatör iken gitmek zorundaydık o yüzden soruyorum malum gene 8:00-16:30 arası okuldayız pekte bir değişiklik olmadı.

Ohh be bende nerde kaldı soru diyordum, korktum bir ara noluyor diye. :mrgreen:

Sayın hocam gitmezsiniz. Arayan olursa da bize de tatil diye biliyordum dersiniz. (Hani konu muallakta olsa bile diyorum...)

mustafa5885' Alıntı:
formatör iken gitmek zorundaydık o yüzden soruyorum malum gene 8:00-16:30 arası okuldayız pekte bir değişiklik olmadı.

Yok hocam, gitme, sadece ek dersin kesilir. Olacağı o. Ama kar tatili vs. lerinde ek ders kesilmez diye bir yazı da vardı. Onu da belirteyim. Zorunlu hallerde ek dersiniz kesilmez.

Neyse ben düzgünce cevap vereyim, herhalde arkadaşlara zor geldi aynı cevabı birkaç yüz kez yazmak.
TC MEB YEĞİTEK 28/09/2012 tarih ve 16791 sayılı BTR Görevi yazısı madde 8 :
BT Rehberliği görevi eğitim öğretimin yapıldığı saatlerde yapılacak ...

arkadaşlar malesef yarın kar tatili olmasına rağmen müdürümüz gelmediğimizde ek dersin kesileceğini söyledi.kendisine de mem'den söylemişler.Sizin net bir bilginiz var mı?Size bir şey söylenmediyse de sesinizi çıkarmamanızda fayda var :) :D

unknownrealmman' Alıntı:
Neyse ben düzgünce cevap vereyim, herhalde arkadaşlara zor geldi aynı cevabı birkaç yüz kez yazmak.
TC MEB YEĞİTEK 28/09/2012 tarih ve 16791 sayılı BTR Görevi yazısı madde 8 :
BT Rehberliği görevi eğitim öğretimin yapıldığı saatlerde yapılacak ...

doğru cevap..

ek olarak hakem kurulu kararına göre ek derslerin verilmesi gerekir..

şaka heralde :)

gidiyoruz hocam, kar kış dinlemez bt rehber öğretmeni...

Arkadaşlar ekdersimzi müdür yardımcısı gibi aldığımız ilin sizde almak istiyorsanız gitmeniz gerekir derim ben.
Çünkü ekdersimiz öğretmen gibi yazılmıyor bizim. Bir gün okula gelmezseniz tüm haftadan 6 saat düşülmüyor. O günün 4 veya 3 saat düşülüyor.

Biz anroid miyiz hocam :D Karda kıyamette karları yarıp okul yolu mu açacağız :D

anavarza_81' Alıntı:
Arkadaşlar ekdersimzi müdür yardımcısı gibi aldığımız ilin sizde almak istiyorsanız gitmeniz gerekir derim ben.
Çünkü ekdersimiz öğretmen gibi yazılmıyor bizim. Bir gün okula gelmezseniz tüm haftadan 6 saat düşülmüyor. O günün 4 veya 3 saat düşülüyor.

katiliyorum hocam, 1-2 saat gidip görünmekte fayda var

müdür beni çağırdı bahçedeki karları hizmetliler temizleyemiyormuş gel yardım et diye

yahu Kardeşim zeki müren radyoda şarkı söylerken sizi görüyor mu???(Şakamısınız siz nesiniz)

BTR öğretmeni de farklı bir mahluk değildir arkadaşlar tabiki BTR öğretmenlerine de tatil var.
Ayrıca Kar tatilinde tüm öğretmenler ek derslerini alırlar.
Toplu Görüşmelerde elde edilen ve resmi gazetede yayınlanan bir haktır bu.Lütfen biraz daha bilinçli olalım.

Kamu Görevlileri Hakem Kurulu Başkanlığından
KAMU GÖREVLİLERİ HAKEM KURULU KARARI
Karar Numarası: 2012/1
Karar Tarihi: 29.05.2012
Tarih:
Resmi Gazete Tarihi: 01.06.2012
Resmi Gazete Sayısı: 28310
KARAR TARİHİ : 29/5/2012
KARAR NO : 2012/1

Ders görevinin yapılmış sayılacağı haller
MADDE 24- (1) 1/9/2012 tarihinden geçerli olmak üzere, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı örgün ve yaygın eğitim kurumlarında ders yılı içerisindeki iş günlerinde genel idari izinli olmaları sebebiyle eğitim ve öğretim faaliyetlerini fiilen yerine getiremeyen yönetici ve öğretmenler ile öğrencilerin çeşitli nedenlerle sınıf veya okul bütünlüğünde izinli sayılmaları sebebiyle eğitim ve öğretim faaliyetlerini fiilen yerine getiremeyen yönetici ve öğretmenler, bu sürelerde üzerlerinde bulunan aylık karşılığı ders, varsa ek ders, ders niteliğinde yönetim, hazırlık ve planlama görevlerini yapmış sayılırlar.

Bu seneki kar tatilinde idari izinli sayılır ibaresi yer almadığı için ödemiyorlar

Geri