bt sınıfı internet problemi

Kodla Büyü
bt sınıfında 2 haftadır internet sorunu yaşıyorum. tüm bilgisayarları tek tek veya birkaç tanesini aynı anda açınca internette problem yok, fakat bütün bilgisayarlar açılınca bt sınıfı içerisinde internet sıfıra yakın hızda çalışıyor ve aynı anda okulun diğer bilgisayarlarının hızı normal sadece bt sınıfındaki switch e bağlı bilgisayarlarda internet yavaşlıyor hatta kopuyor, bu anda netsupporttan tüm bilgisayarları izleyebiliyorum sıkıntı yok sınıf içerisinde herhangi bir bilgisayara bağlantı sağlayabiliyorum fakat 2 switch ilerdeki modeme bile erişimin çok yavaş oluyor. tüm prizler ve kabloları switche kadar kontrol ettim hiç birinde sorun yok, bilgisayarlar herhangi bir güncelleme yapmıyorlar. bugün bilgisayarların bir kısmının switch ile olan bağlantısını kopardım kalan bilgisayarlar 1-2 saat sorunsuz internete bağlandılar fakat daha sonra iyice yavaşladı bağlantı. sizin önerileriniz neler?

Yanlış takılan bir kablo var mı?Switche bir bakın

farklı bir switch denemeyi yada switch i kapatıp açmayı denediniz mi? sorun switch gibi görünüyor. geçenlerde benimde başıma geldi. bütün okulda net varken sadece bt sınıfında yoktu. bt sınıfına gelen switch (hub) ı kapatıp açınca düzeldi.

arkadaşlar yanlış takılan bir kablo yok. tüm bilgisayarları açınca ağ çalışıyor fakat internet bağlantısı yok. bilgisayarları kapattıktan sonra elektirk bağlantılarını kapatıyorum ve switch kapatıp açıyorum ki tekrar bağlantıya kavuşmak için

Buna benzer problemler bende de vardı hocam..denemediğim şey kalmadı..switchleri söktüm..modemi değiştirdim..değiştirmediğim kablo kalmadı..ama sorun çzülmedi..son olarak bütün bilgisayarları ağdan söküp tek tek format attım..normalde imaj cd si ile atıyordum ama bu kez xp cd si ile attım bütün bölümleri biçimlendirerek.. ve sonra avg free yi kurdum(kesinlikle tavsiye ederim.) hiç bir sorun kalmadı.. şimdi 50 ye yakın bilgisayar hiç sorunsuz nete giriyor...böyle bir deneyin hocam kablolarda switchlerde problem yok diyorsanız.biraz yorucu oluyor ama sunuç pozitif..

hocam bana da aynısı oldu bir tür ağ virüsüne benziyor hocamın dediklerini yapın format ve avg iyi çözüm

sorun switchte gibi gözüküyor hocam. bence siz yeni bir switc alın. emin olmak için okulunuza yakın bir okula gidin varsa switchi alıp bir test edin bakalım herşey normalmi diye. büyük ihtimal düzelecektir.

Aynı problem biz de de oldu. ben de sorun switchtedir diye düşünüyodum, baktılar onda bi sorun yokmuş bilgisayarlardaki virüslerden kaynaklanıyomuş, formatlayınca bütün bilgisayarları sorun kalmıyo..

aynı sorun bendede var. pc lerde de anormallikler olmaya başladı.

agahyildiz' Alıntı:
sorun switchte gibi gözüküyor hocam. bence siz yeni bir switc alın. emin olmak için okulunuza yakın bir okula gidin varsa switchi alıp bir test edin bakalım herşey normalmi diye. büyük ihtimal düzelecektir.
Senin okul yakın ama illede vermem switchimi diyorsun:)

sorun çözüldü arkadaşlar toplamda switchin 8-9 portu çalışmıyor. ilginç birşey ise kontrollerde sağlam gözüken bir ağ prizi switche bağlandığında tüm interneti yerle bir ediyor. şimdi yeni bir 24 lük switch mi alsam yoksa switche ek 8 portluk bir switch mi. bana toplamda 18 port lazım

tüm bilgisayarlar açıldığında swichdeki ışıklarda yanıp sönme oluyor mu? tüm ışıklar yanıp sönüyorsa kısa devre yapan bir durum var. kabloları tek tek deneyerek bulabilirsin bunuda.

herkese teşekkür ederim(agah yıldız hariç :D ) yeni bir switch aldık. eski switchin de 13-14 portu çalışıyor mutlaka biryerde işe yarar.

ataymurat001' Alıntı:
herkese teşekkür ederim(agah yıldız hariç :D ) yeni bir switch aldık. eski switchin de 13-14 portu çalışıyor mutlaka biryerde işe yarar.

teşekkürü haketmesekte sorunun hallolduğuna canı gönülden sevindim. :p

arkadaşlar uygun bir başlık bulmuşken bende problemimi size sormak istiyorum....

benim labda ağ sorunsuz çalışıyor ancak diğer bilgisayarları açtıgım zaman internet yok denecek kadar azalıyor... tek yada birkaç bilgisayar açıkken sorun yok... tabi birde modem okulun diğer köşesinde internet 100 m. den geliyor ne yapabilir ???

:? arkadaşlar acil yardım lütfen ben mahrumiyet bölgesi bir yerdeyim ve buraya eş durumundan geldm diğer bt hocamız laba bir tane switch getirdi ona göre switch bozuk internet bir geliyor bir gelmiyor ha adam haklı çünkü gün içinde defalarca elektriğimiz kesiliyor labtaki bilgisayrlarda ağ simesinin üzerinde sarı ünlem işareti oluyor bu işaret bazen gidiyor ama labtaki 16 bilgisayarından sadece 4 5 tanesinde internetten oluyo oda cok yavaş su an yazdığım bilgisayrda dahil.. misal bu bilgisayrda az önce ünlem işareti yoktu yine gelmiş ben onar tanıla falan dedğimida şöle bir uyarı ile karşılaştım 'YEREL AĞ BAĞLANTISI GEÇERLİ IP YAPILANDIRMASINA BAĞLI DEĞİL' netten araştırdım herkes birşey sölemiş bu elektrikle de ilgili olabilir diyenler var veya IP adresi atanamıyor diyenlerde lütfen bana yardım edin ne yapabilirim ağ konusundan pek anlamadığım için baya problem yaşıyorum bu sorun mebin hattından mı kaynaklanıyo ne yapabilirim nereyi arayabilirim ne olur bu konuda bilgisi olan varsa yardım etsinnn :cry:

Geri