BT Sınıfını nasıl kullandırtıyorsunuz

Kodla Büyü

fernandito

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar bt sınıfını nasıl kullandırtıyorsunuz, bizim okulda öğretmenler çocuklara araştırma ödevi veriyormuş, çocuklar illaki bt sınıfını kullanmak istiyorlar, açıyorum bu sefer hepsi birden girmek istiyor, sınıfta kavga gürültü hepsiyle birden ben uğraşmak zorunda kalıyorum, bu seferde hepsini çıkarmak zorunda kalıyorum siz nasıl kullandırtıyosunuz bt sınıflarını...

önce alıyorsun hocam. sonra uyarıyorsun konuşanı ve araştırmasından başka şeye bakanı çıkartırım dışarı diyorsun. sonra zaten gelen 50 çocuksa 1-2 haftaya 10-15 çocuğa düşer. genelde ödev bahanesiyle internette takılmaya gelirler. onlarıda postalayınca gerçekten araştırmak isteyen çocuklar sınıfa rahatlıkla sığarlar.

daha önce mesai 17:00 a kadarken ders dışı saatler için kullanım çizelgesi hazırlamıştım. her sınıfın belli günleri ve saatleri vardı. araştırma ödevi haricinde hiçbir işleme izin vermiyordum. oyun vs. eğer bir öğrenci kendi sınıfının kullanım saati dışında geldiyse ve sınıfta boş yer varsa alıyordum. bu şekiilde bir kullanım çizelgesi ayarlayabilirsiniz. Şimdi 14:30 da cıkınca ders dışı pek kalmaz oldum.

aydansiii' Alıntı:
daha önce mesai 17:00 a kadarken ders dışı saatler için kullanım çizelgesi hazırlamıştım. her sınıfın belli günleri ve saatleri vardı. araştırma ödevi haricinde hiçbir işleme izin vermiyordum. oyun vs. eğer bir öğrenci kendi sınıfının kullanım saati dışında geldiyse ve sınıfta boş yer varsa alıyordum. bu şekiilde bir kullanım çizelgesi ayarlayabilirsiniz. Şimdi 14:30 da cıkınca ders dışı pek kalmaz oldum.
bende böyle yapıyordum

Oyun oynayanı çıkartıyorsun ve ismini not edip 1 ay boyunca almıyorsun.

pazartesi 2,3,4
salı 5
çarşamba 6
perşembe 7
cuma 8. sınıflar bt sınıfını teneffüs ve öğle aralarında kullanıyorlar.

Arada bir kontrole geliyorum counter gibi oyun oynayanları sorgusuz sualsiz dışarı çıkartıyorum. Eğer abartıyorlarsa tüm öğrenciler dışarı çıkartıp kapıyı kitliyorum, hatta gelecek hafta yaramazlık yapılan günde kapıya bir yazı yazıyorum " bilgisayar sınıfı düzensiz kullanılmasında dolayı kapalıdır" diye.

Öğrencilere de uyarı yapıyorum 2-3 kişi yüzünden sizde kullanamıyorsunuz, yaramazlık yapanları uyarın diyorum. Arada bir problemler olsada çok büyük sıkıntılar yaşamadım çok şükür.

tenefüslerde ilkokul öğrencileri, okul çıkışı kaldığım günlerde de 15.30 ya da 16ya kadar ortaokul öğrencileri kullanıyor..buna rağmen yer kapma savaşı , kavga gürültü çok oluyor özellikle küçükler sorun oluyor ama yapıcak bişiy yok..

benim ikili öğretim. ben sabahçıyım. çarşamba ve perşembe gönüllü olarak 1 saat geç çıkıyorum. Bu zaman diliminde araştırmalarını yapıyorlar. Arkadaşların dediği gibi oyun oynatmıyorum . zaten belli bir süre sonra sayıları azalmaya başlıyor.

benim okulda,ortaokullar sabahçı,ilkokullar öğleci....ben btr olduktan sonra günlük 6 saat okulda olacağımı belirttim ve sabah 8.30 -13.30 arası okulda bulunuyorum,12.00 ile 13.30 arası çalışma saati olarak ayarladık geliyolar bilişim kütüphanesi gibi kullanacakları bilincine kavuştular,sınıfta çıt çıkmıyor,yazcıcıdan ücretli çıktı alıyoruz sağladığımız gelirle yazıcı gideri,mouse falan aldık ve almaya devam ediyoruz,gayet etkili bir uygulama....

Bende de kavga gürültü kıyamet kopuyodu.Özellikle Bt sınıfıyla aynı katta olan sınıflar zil çalar çalmaz sınıfa hücum ediyorlardı.İlk önce sınıfları teneffüslere böldüm, ama aynı sınıflarda yine problem çıktı.Benim kattaki sınıflara bir ay ceza verdim ve bt sınıfına sokmadım.Şimdi yeni bi çizelge yaptım.Sorunlu sınıfları dağıttım.Bakalım nolacak...Üstelik gelenlerin çoğu oyun yasak olduğu için öyle takılıyolar.

çıktı olayını nasıl yapıorsunuz? yani ücret almak iyi güzel de internet kafe gibi oluyor?
Almasan zaten olmaz :?: ben hiç almıyorum. öğretemenlerede çktı gerektiren ödevleri ellerinden geldiğince vermemelerini söylüyorum. :!:

Aliyorsun
Nss ile baslatip izliyorsun
Amac disi kullananin pc kitleyip atiyorsun bekleyeni aliyorsun.
Yarim saat sonra yeniler haric tumunu kapatip cikariyorsun bekleyenleri aliyorsun bekleyen yoksa devam

çıktıyı 25 kuruşa veriyorum. araştırma yapacağım ama boş bilgisayar yok diyen bi öğrenci olmazsa bırakıyorum. isteyen oyun oynuyor, isteyen filtre ölçüsünde istediği yere giriyor. bakandan başlamak üzere herkes çocukların bilgisayar ve interneti bildiğini düşünüyor. öyleyse niye karışayım ki ?

mr3555' Alıntı:
çıktı olayını nasıl yapıorsunuz? yani ücret almak iyi güzel de internet kafe gibi oluyor?
Almasan zaten olmaz :?: ben hiç almıyorum. öğretemenlerede çktı gerektiren ödevleri ellerinden geldiğince vermemelerini söylüyorum. :!:
hocam özellikle ikinci kademe öğrencileri,word u açıp çıkaracakları dökümanı kendileri düzenliyolar ,en azından bişeyler öğreniyolar bu vesile ile,ben de öğretmen bilgisayarından çıkarıyorum,idare de onayladı,okul kasasına 200tl bıraktım bugün sınfıma hoparlör alıcam,en az 10 tane usb mouse da almışımdır,idarenin nazını çekeceğime kendi sınıfımın geliriyle halledebiliyorum böyle şeyleri,internet kafe demişsiniz,sırf çocuklar internet kafeye gitmesin diye bu uygulamayı yapıyoruz ki...

Her sınıfa belirli gün ayarladım, gününde gelmeyenleri içeriye almıyorum.Tenefüslerde açmıyorum, oyun oynamalarına kesinlikle izin vermiyorum. Sabah 7:20 de derse gidiyorum akşam 15:00 da kapatıyorum. Şu ana kadar bir sorun yaşamadım

ozlem22' Alıntı:
tenefüslerde ilkokul öğrencileri, okul çıkışı kaldığım günlerde de 15.30 ya da 16ya kadar ortaokul öğrencileri kullanıyor..buna rağmen yer kapma savaşı , kavga gürültü çok oluyor özellikle küçükler sorun oluyor ama yapıcak bişiy yok..
Hocam Tüm sınıfları ayrı günlerde öğle arası ve teneffüslerde alıyorum ben.
Mesela 20 dklık teneffüste 5A öğle arası7A8A gibi:)

ben çıkışta gönüllü yarım saat bekliyorum. sadece ödev için. oyun oynatmıyorum.
pek gelen olmuyor. her gün en fazla 6-7 öğrenci..
çıktının da sayfasını 25 krş yaptım. 20 tl oldu daha biriken para

Geri