BT Sohbetleri (Seçmeli BT Dersinin Yaygınlaşması)

Kodla Büyü
bende izleyemiyorum, bağlanamadım bir türlü iki tane mail gönderdim, bakalım sorularımızı ciddiye alıp soracaklar mı?

Merhaba,
ben 2. yılını çalışmakta olan bir bilişim teknolojileri öğretmeniyim. Bu süre içinde başıma gelen olaylar yaptığım daha doğrusu yapamıyor olduğum meslekten soğumama neden oldu. En önemli sorunum atanır atanmaz norm fazlası oldum ve bir çok arkadaşım benimle aynı durumda. Şimdi haftanın bir günü kendi okulumda derse girerken ilçe milli eğitimin zorunlu seçtirmesiyle diğer dört gün başka bir okulda bt rehberliği görevini yürütüyorum. Bakalım ikinci dönem hangi okulda hangi şartlar altında çalışmak zorunda kalacağım, kim bilir.

Sizden cevabın öğrenmek istediğim soru, Bilişim Teknolojileri Öğretmenlerinin Geleceği Ne Olacak?

Merhaba,
ben 2. yılını çalışmakta olan bir bilişim teknolojileri öğretmeniyim. Bu süre içinde başıma gelen olaylar yaptığım daha doğrusu yapamıyor olduğum meslekten soğumama neden oldu. Atanır atanmaz norm fazlası oldum. Sonra bakanlığın yapmış olduğu görev tanımı belli olmayan geçici görevlendirmelerle okulumda bilgisayar tamircisi gibi kullanılmaya zorlandım zaman zaman. Okul idaresinin yapmakla yükümlü olduğu işleri yapmak istemediğim için psikolojik şiddete maruz kaldım. Okul idaresinin katılması gereken uzaktan eğitimlere katılıp yerine sınavları geçtim. Bunların ilk etapta aklıma geliverenler sadece.. Tüm bunların yanında sadece 6 saat bilişim teknolojileri dersim var ve okulun bodrum katında bulunan 5 bilgisayarla ders yapmaya çalışıyoruz. Artık hem okul idaresi hemde öğrenciler dersimize gereken önemi ve özeni göstermiyorlar. Şimdi haftanın bir günü kendi okulumda derse girerken ilçe milli eğitimin zorunlu seçtirmesiyle diğer dört gün başka bir okulda bt rehberliği görevini yürütüyorum. Bakalım ikinci dönem hangi okulda hangi şartlar altında çalışmak zorunda kalacağım, kim bilir.

ne konuşuluyor, izleyebilen arkadaşlar kısa bir özet yapabilirler mi?

Tekrar gönderdim..

Dersler 2 saatten 1 saate indirildi,
Dersler seçmeli oldu,
Dersler kaldırıldı,
Öğretmenler atanamaz, atananlar norm fazlası hale geldi..

Tüm bunlar olurken şu anda canlı yayındaki Profesör hocamız neredeydi acaba?

Ne konuşuluyor arkadaşlar dinliyo musunuz
yok eba yok bilişim vizyonu bu mu yani bizim sorunumuz

o arkada oturan sağ taraftaki kişi benim üniversite sınıf arkadaşım mı ne? :?: :eek: aha valla o konuşan sedat böte hacettepe . hadi bakalım aslanım Sedat döktür kardeşim.

Hala saçma sapan içerikler, dersin işleyişini tartışıyorlar..

Ders yok, ders... neyi tartışıyorsunuz...

Öbürü de Mehmet valla oda sınıf arkadaşımız. diğeride Ezgiyse tam olur. :puhaha:

sunucu da çocuklar herşeyi bilerek okula geliyorlar diyor ya :verymad:

Teknolojiyi kullanmak için öğretmene gerek yok diyor hanımefendi, bizim sadece doğru kullanmayı öğretmemiz gerekiyormuş. :!:

Burada saçmalık var başka birşey yok.
Kendilerini tatmin ediyorlar.
laf laf laf. Sanki biz rolümüzü bilmiyozda bunlardan öğreneceğiz.
Benim merak ettiğim 11 bölüm bunlar ne kadar bu konuyu lastik gibi uzatacaklar.

Ekli dosyalar

• sohbet.JPG
    sohbet.JPG
    27.8 KB · Görüntüleme: 533
Bilişimcilerin problemleri çözülmüş mü ki derslerinden bahsediliyor. Ders seçimi, dersin notla değerlendirilmemesi, en önemlisi çalışma saatleri ve norm olayı, bt rehberliği
Bu sorunlar çözülmeyince anlattıklarınız havada kalıyor.

yollamaya devam arkadaşlar.

Programın asıl hedef kitlesi olan BT öğretmenlerinin içinde bulunduğu sorunları anlamak, kısa da olsa çözüm yolları hakkında bilgilendirme yapmak emeklerinizin yerini bulması için büyük önem taşımaktadır.

Ders içeriği ne kadar dolu olursa olsun, onu etkili kullanmaktan mahrum edilmiş bir eğitimci zümresiyle çalışmalar başarıya ulaşmayacaktır.

Yeni sistemde seçmeli dersler tek güne ve 8 saate sığdırılıyor. Dersi seçmeli tek öğretmen BT öğretmeni. Bu yüzden çoğumuz norm fazlasıyız. Sınıf yetmezliğinden Bilgi Teknoloji Sınıfları kapatılıyor. Şartları uygun olmayan köşelere taşınıp düzenleri bozuluyor.

Eğer Bilgi Teknoloji Sınıfları kapatılmaya devam edilecek ve donanım yenilemesi yapılmayacaksa derslerin tabletlerle işlenebilir bir içeriğe göre zorunlu olarak verilmesi ülkemizin Bilişim Çağında hak ettiği yeri alması için büyük önem arz etmektedir.

Sunuyu hangi programla yapmışlar dedi? Anlayabilen var mı? Daha önceden de böyle bir sunu görmüştüm, çok hoş görünüyor geçişleri falan..

"Öğrencilerin artık bilgisayarı ve diğer teknolojik araçları kullanmayı bilerek geliyor diyorsunuz, neye dayanarak bunu söylediniz?
Öğrencilerin facebook vb. sitelere girip MSN açıp, internette oyun oynamaları bilmek demek mi oluyor? "

program sunucusu sanki taş taşımış yorgun argın bitkin bi şekilde hiç pozitiflik alamadım :puhaha:

Geri