BTR nöbet görevi ile ilgi bir tereddüt?

Kodla Büyü

hastasıyız dede

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Arkadaşlar belki defalarca konuşuldu ama kesin çözüme kavuşmadığını düşünüyorum. başka okula btr görevi bulunan öğretmene kendi okulunda nöbet görevi verilebilirmi? bu konuda il formatörlerinin, il veya ilçelerin bir açıklaması varmı?

İlçe milli eğitim verilmez dedi bizde ama aslında rehberlik göreviyle alakalı olarak nöbet sınıf kulüp verilmeyeceği anlaşılıyor yazıda. Kendi okulunuzda normal öğretmensiniz eğer idareniz anlayışlı bir idare değilse verebilir itiraz edemeyebilirsiniz. Ama btr olarak gittiğiniz okulda kesinlikle veremezler.

azra' Alıntı:
İlçe milli eğitim verilmez dedi bizde ama aslında rehberlik göreviyle alakalı olarak nöbet sınıf kulüp verilmeyeceği anlaşılıyor yazıda. Kendi okulunuzda normal öğretmensiniz eğer idareniz anlayışlı bir idare değilse verebilir itiraz edemeyebilirsiniz. Ama btr olarak gittiğiniz okulda kesinlikle veremezler.
görev aldığımız okulda veremezler zaten onu herkes biliyor ben kendi okulumuzda verebilirlermi diye sormuştum. sizin ilçe hangisine veremez dedi kendi okulumuzda mı yoksa görev aldığımız okuldamı. ve hangi il ve ilçedesiniz.

azra' Alıntı:
Bana da kulüp verdiler bende yeni yönergede böyle birşey yok dedim ve çalışmaların hiçbirini yapmadım..

Ben bu konuyu Konya Selçuklu BTR toplantısında dile getirmiştim. Kesinlikle her iki okulda da nöbet dahil hiçbir görev verilemez demişlerdi.

Konya Selçuklu da herkes genelde başka bir okula görevlendirildi ve ilçe mem kendi okullarınızdaki sınıf kulüp nöbet görevlerinizi bırakacaksınız dedi. Şu an için sıkıntı yok, kulübü ve nöbeti ben söylemeden idare bıraktırdı. Ama benim söylemek istediğim şu, gelen yazıda Btr olanlara verilmeyecek deniliyor. Siz gittiğiniz okulda Btr siniz ama kendi okulunuzda normal öğretmen olarak gözüküyorsunuz. İdare illaki nöbet tutacaksın derse bişey diyemeyebilirsiniz onu anlatmaya çalışıyorum. Ama kendi okulunuzda btr yapıyorsanız o zaman zaten sıkıntı yok kesinlikle tutmayacaksınız. Zaten bu tür görevlerin verilmemesinin amacı btr görevinin aksamaması, tenefüslerde de çalışma durumu olmasından dolayıdır.

Arkadaşlar yazıda BTr olarak görevlendirilen öğretmene nöbet görevi de dahil başka görev veirlemez diyor. Siz hala öküz altında buzagı arıyorsunuz.

Eski formatörlük düzeninden hiç bi farkı yok, sizin görev tanımınız BTR olunca okulun başka olması ya da dersi başka okulda BTR yi başka okulda yapıyor olmanız bişey değiştirmez.

Formatörken kendi okulunda olan derslere girip formatörlüğü yaparken nöbet tutmuyorsan,i BTR olunca da derse nerde girdiğin, BTR yi nerde yaptıgın fark etmez, sonuçta mebbis e bile görevlendirmeyi işliyorlar, siz artık BT rehber öğretmenisiniz, yazıdan da anlaşılacağı gibi nöbet görevi de dahil başka görev verilemez.

Hala nöbet tutmak, kulüp, sınıf almak isteyen varsa devam etsin :-1:

Yazıda açıkça "nöbet görevi de dahil başka görev verilemez" diyor siz hala :sleep:

Her iki okulda da verlmemesi gerekir, aksi duruma okula dilekçe yazılıp itiraz edebilirsiniz.

mantıken bakalım; siz tam gün bir okulda öğretmensiniz ve başka bir okulda btrsiniz.Sizin nöbetiniz olsa kendi okulnuzda ve öğleden sonra da dersiniz olmadığı için diğer okulda btr göreviniz olsa öğleden sonraki nöbeti nasıl yürüteceksiniz?Ayrıca nöbet görevi dersiniz en az olduğu gün verilir diyor yönetmelikte siz ise btr görevinizden dolayı dersiniz olmadığı zamanları btr göreviniz olan okulda geçirmektesiniz bu ikisi çakışma yaşıyor o yüzden hakkınızı bilin ve nöbet görevi vermeye çalışırlarsa yok şöyle yok böyle diyerek yönetmelik dezenformasyonu yapan idarecilere bu açıklamayı yaparak susturabilirsiniz

arkadaşlar öküz altında buzağı aramak değil. 2 senedir idare ile zıtlaşıp duruyoruz e hali ile onlarda benimle ilgili ellerinden geleni ardlarına koymuyorlar. e bende onları tanıdığım ne yapacaklarını bildiğim için tedbir amaçlı araştırma yapıyorum. görevini ve sana verilebilecek görevleri bilmezsen hakkını arayamazsın.
ismailt arkadaşım ikili eğitim yapan bir okulda sabahçıyım, görevlendirmemde ikili eğitim yapan bir okula çıkacak, kendi okulumda ders ağırlığım sabah olduğu için diğer okuldaki btr görevlendirmemde sabahçı devreye yapılması gerekiyor(tereddüt edilen hususlar yazısı gereği). bu durumda kendi okulumda 2 gün öğretmenlik diğer okulda 3 gün btr görevi verilir ve ikiside sabah olur. kendi okulumda btr olmadığım varsayılarak bana nöbet yazmaya çalışacaklarını azçok tahmin ediyorum. elbette itiraz edeceğim ama hani bir söz vardır ya yiyemeyeceğin yemek için ağzını açma(aslı argodur da ben kibarca yazdım). bu yüzden arkadaşlar bu konu hakkında resmi bir bilgi varsa elinizde paylaşırsanız yararlı olur.

hastasıyız dede' Alıntı:
arkadaşlar öküz altında buzağı aramak değil. 2 senedir idare ile zıtlaşıp duruyoruz e hali ile onlarda benimle ilgili ellerinden geleni ardlarına koymuyorlar. e bende onları tanıdığım ne yapacaklarını bildiğim için tedbir amaçlı araştırma yapıyorum. görevini ve sana verilebilecek görevleri bilmezsen hakkını arayamazsın.
ismailt arkadaşım ikili eğitim yapan bir okulda sabahçıyım, görevlendirmemde ikili eğitim yapan bir okula çıkacak, kendi okulumda ders ağırlığım sabah olduğu için diğer okuldaki btr görevlendirmemde sabahçı devreye yapılması gerekiyor(tereddüt edilen hususlar yazısı gereği). bu durumda kendi okulumda 2 gün öğretmenlik diğer okulda 3 gün btr görevi verilir ve ikiside sabah olur. kendi okulumda btr olmadığım varsayılarak bana nöbet yazmaya çalışacaklarını azçok tahmin ediyorum. elbette itiraz edeceğim ama hani bir söz vardır ya yiyemeyeceğin yemek için ağzını açma(aslı argodur da ben kibarca yazdım). bu yüzden arkadaşlar bu konu hakkında resmi bir bilgi varsa elinizde paylaşırsanız yararlı olur.

kendi okulumda BTR değilim diye birşey yok hocam sen VALİ ONAYI İLE BTR öğretmenisin yazıyı dikkatli okursan eğer VAROLAN DERS görevini yerine getirdikten sonra diyor sadece ders diyor ders
nöbet dahil başka bir görev verilmez diyor
sana bunu söyleyen idareciler branş öğretmeniyse eğer haftada 6 saat derse giriyorlardır o zaman onlar da nöbet tutsun, kulüp alsın

arkadaşlar bu idareciler hem BT rehber öğretmenlerini kullanıyor hem de bize feci gıcıklar hatta bizi sürekli il mem lere şikayet ediyorlar, ankara mem üç sene önce formatörlerle ilgili idarecilerle toplantı yapmıştı müdürüm beraber gidelim demişti, o zamanlar en fazla 6 saat derse giriyorduk nöbet gene tutmuyorduk ama müdürler buna nasıl kızıyorlardı, itiraz ediyorlardı ki mem in toplantı yapma nedeni buydu ve bu nedenle kendilerini takdir ediyorum ve teşekkür ediyorum bizi korudukları için ve ilk defa o zaman kendimi değerli hisstemiştim arkamızda durdukları için...sayın idareciler bu böyle formatör öğretmene 6 saatten fazla ders vermeyeceksiniz, nöbet de tutmayacaklar diyerek bizi korudular idareciler bozuldu ve söylenerek gittiler...
ama idarecilerin bu rahatsızlığı ve şikayetleri tm türkiye genelinde devam ettiği için ve her milli eğitim de ankara gibi etkin olmadığı için 6 saat 10 saate, 10 saat maaş karşılığına çıktı, şimdi de varolan ders görevi oldu:( fatih projesine rağmen

bnm okulda nöbet görevim var. okul çok katlı olduğu için nöbet bölgesi çok. ben tutmasam bazıları haftada 2. kere tutması gerekiyor. o yuzden bende kamuda olduğum için bu da benden devletime artı hizmet olsun diye yapıyorum

muamma25' Alıntı:
bnm okulda nöbet görevim var. okul çok katlı olduğu için nöbet bölgesi çok. ben tutmasam bazıları haftada 2. kere tutması gerekiyor. o yuzden bende kamuda olduğum için bu da benden devletime artı hizmet olsun diye yapıyorum

sayın hocam sen doğru olanı yapmışsın, inşallah ilerleyen zamanlarda bencil ve nankör insanlarla karşılaşıp üzülmezsin çünkü öyle an geliyor ki bencil ve nankör insanlar senin iyi niyetini de hatırlamıyor, devleti, öğrenciyi, eğitimi de düşünmüyor yazık ki

hastasıyız dede' Alıntı:
Arkadaşlar belki defalarca konuşuldu ama kesin çözüme kavuşmadığını düşünüyorum. başka okula btr görevi bulunan öğretmene kendi okulunda nöbet görevi verilebilirmi? bu konuda il formatörlerinin, il veya ilçelerin bir açıklaması varmı?
hocam biz bunu Ankara' da bu yazıyı hazırlayan hocalarımıza sorduk. dedikleri dersin kendi okulunda görevlendirmen başka okuldaysa sana kendi okulunda nöbet verebilirler! ama görevlendirmenin olduğu okulda verilemez denildi.

Mecburiyetten, elde olmayan sebeplerden, imkansızlıktan BTR'ye nöbet görevi verilmek isteniyorsa Rehber Öğretmene'de verilecek, bunu şart koşun.

evrim0626' Alıntı:
hastasıyız dede' Alıntı:
hocam biz bunu Ankara' da bu yazıyı hazırlayan hocalarımıza sorduk. dedikleri dersin kendi okulunda görevlendirmen başka okuldaysa sana kendi okulunda nöbet verebilirler! ama görevlendirmenin olduğu okulda verilemez denildi.
bilgi için teşekkür ederim öğretmenim.

muamma25' Alıntı:
bunlarda bize su, elektrik yol vb gibi durumlarla geri dönüyor dimi. :puhaha:

Bu işin kendi okulu başka okulu yok. Diyelim ki 2 gun kendi okulundasin 3 gun başka okulda btr olarak çalışıyorsun. 2 gun kendi okulunda 12 saat dersin var. ekders kendi okulunda yapılırken maaş karşılığı mı gösteriliyor yoksa 4,3,4,3,4 seklinde mı? Nerede olduğunuzun bir önemi yok görevlendirme unvanı önemli. Siz btr ogretmenisiniz ama valilik sizi btr olarak başka bir kuruma göndermiş hepsi bu.

hastasıyız dede' Alıntı:
muamma25' Alıntı:
bunlarda bize su, elektrik yol vb gibi durumlarla geri dönüyor dimi. :puhaha:

aynen öyle. üstümüze kalıyor :puhaha:

tencere' Alıntı:
muamma25' Alıntı:

sayın hocam sen doğru olanı yapmışsın, inşallah ilerleyen zamanlarda bencil ve nankör insanlarla karşılaşıp üzülmezsin çünkü öyle an geliyor ki bencil ve nankör insanlar senin iyi niyetini de hatırlamıyor, devleti, öğrenciyi, eğitimi de düşünmüyor yazık ki
hatırlamıyorlar zaten. bi ara sınıfta almıstım ama baktım üstüme geliyorlar nöbet yeter dedim

Benimde formatörlük varken nöbet olayım vardı, sırf insanlık olsun , 2 nöbet tutulmasın bazı günler diye ama baktım 1-2 mal ( cidden hakediyorlar) ağzından çıkanı bilmedi bende silin nöbetten dedim ve hala tutmuyorum....

konunun açılmasının üzerinden 6 ay geçti, ve konuyu açtıktan sonra norm fazlasından başka bir okula görevlendirilmiştim ve 30 saat dersim vardı o yüzden btr almadım ve bu konuya uzak kaldım bu senede il içi ile küçük bir okula geçtim ve bana btr yolu göründü, bu konuda herkes yaşadıklarını anlatabilir mi, başka okulda btr olanlar kendi okulunda nöbet tuttu mu, bu sefer konu biraz daha netleşmiştir herhalde.

Ne kurcaladın be arkadaş. Şunu anlamıyormusun sen 6 ay boyunca BTR öğretmenisin. Kendi okulunda öğretmen diğer okulda BTR değil. Nereye gidersen git işte her durumda busun. Nobet görevi dahil hiçbir görev verilemez yazdığı halde nedir bu tırtıklayıp durmak?

harbiden hocam çok kurcalıyorsun ilk konuyu açtığındada ortada birşey yoktu şimdide ortada bir şey yok . daha okulun açılmasına bir aydan fazla var rahat ol herşeyi kafana takma

muratci' Alıntı:
Mecburiyetten, elde olmayan sebeplerden, imkansızlıktan BTR'ye nöbet görevi verilmek isteniyorsa Rehber Öğretmene'de verilecek, bunu şart koşun.
Adamlar odalarında akşama kadar yatıyor ama bizim öğretmenler ancak kendi aralarında ülke kursun, hiç ses çıksın diye, adalet diye yetkili yerlere ses yapmasin... Haktır hepsi...

kakababa' Alıntı:
Ne kurcaladın be arkadaş. Şunu anlamıyormusun sen 6 ay boyunca BTR öğretmenisin. Kendi okulunda öğretmen diğer okulda BTR değil. Nereye gidersen git işte her durumda busun. Nobet görevi dahil hiçbir görev verilemez yazdığı halde nedir bu tırtıklayıp durmak?
öncelikle adabını takın, tayin döneminde de tayin hakkınız yok deyip duruyordun ne olduğunu gördük, bu yazdıklarından mebi ve okul idarelerinin yönetim tarzını bilmediğin ve ne kadar boş bir adam olduğun anlaşılıyor zaten, yazıda ne yazdığını gayet iyi biliyorum ama idarecilerin okulları nasıl yönettiğini, okul müdürlerinin yazıları istediği gibi yorumladığını ve birçok konuda bazı kişilerin sefa sürerken bazılarının mağdur olduğunuda gördüm.
ve daha sonrasına gelince okullarda uygulamanın nasıl olduğunu sormuştum cevap gelmedi bende bilgi edinmeye yazdım, birdaha tereddüt ettiğim bir husus olursa idareme kakababayı arayın danışın bana inanmıyorsanız derim gerekeni yaparsın.

beyazgolge' Alıntı:
harbiden hocam çok kurcalıyorsun ilk konuyu açtığındada ortada birşey yoktu şimdide ortada bir şey yok . daha okulun açılmasına bir aydan fazla var rahat ol herşeyi kafana takma
kafana takmazsan sana takıyorlar kardeş, ben kafama takıyorum sen takma, aman rahat ol, hiç bozma rahatını, rahatına bak.

Geri