C:\WİN\10.EXE BELASI

Kodla Büyü

KARÇİÇEĞİ

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
Seçkin Üye
C:\WİN\10.EXE BELASI INDAN NASIL KURTULABİLİRİM... KAPAT DİYORUM OLMUYOR YAOKSAY DİYORUM OLMUYOR

komut isteminden klasoru silmeye calıs
10.exe kullanılıyor gibi bir uyarı verirse adını 1o.txt yap silemezsen bile uygulama dosyası olmadığı için çalışmaz
tecrübe ile sabittir
:)

bende de aynı sorun var. döneme bununla başladım. 4 bilgisayarda aynı sorun var. ama bendekilerde sayılar sürekli artıyor. sizdede aynımı ?

benim gibi linux kullanıcıları mutlaka tebessüm ediyordur :)

güvenli modda combofix çalıştırın hocam

hbalta' Alıntı:
bende de aynı sorun var. döneme bununla başladım. 4 bilgisayarda aynı sorun var. ama bendekilerde sayılar sürekli artıyor. sizdede aynımı ?

evet aynen mantar gibi türüyor...

Hocam Combofixe gerek kalmadan yapayım dersen sırayla aşağıdaki adımları uygula.
(Windows 7 olduğunu varsayarak anlatıyorum.)
1- Bilgisayarı Güvenli Modda Aç (Açılırken F8 tuşuna basarak açabilirsin.)
2- Bilgisayarım a gir.
3- Sol üst köşede Düzenleye Tıkla oradan Klasör ve arama seçeneklerine tıkla
4- Açılan pencerede ( Klasör Seçenekleri ) Genel Görünüm Ara var Görünüme tıkla
5- Gizli Dosya, Klasörleri ve Sürücüleri Göster i işaretle
6- Listeyi aşağı kaydır orada Korunan İşletim Sistemi Dosyaları Gizle (Önerilen) nin yanındaki işareti kaldır UYGULA ya tıkla
7- Bilgisayarım a gir oradan C sürüsüne gir orada Soluk renkli olarak Win Klasörü var onu Shift + Delete tuşuyla sil.
8- Bilgisayarı Yeniden Başlat. Sorun halledildi :D
9- GÜLE GÜLE KULLAN

(İstersen Resim olarakta gönderebilirim.)

byramdan' Alıntı:
Hocam Combofixe gerek kalmadan yapayım dersen sırayla aşağıdaki adımları uygula.
2- Bilgisayarım a gir.
6- Listeyi aşağı kaydır orada Korunan İşletim Sistemi Dosyaları Gizle (Önerilen) nin yanındaki işareti kaldır UYGULA ya tıkla
7- Bilgisayarım a gir oradan C sürüsüne gir orada Soluk renkli olarak Win Klasörü var onu Shift + Delete tuşuyla sil.
9- GÜLE GÜLE KULLAN

Bir de başlangıçtan kaldırılması gerekiyor hocam. Bilgisayar her açılışta win klasörünün altındaki bu exeleri açmaya çalışıp hata verecek. çalıştır'a msconfig yazıp başlangıçtan kaldırmalısınız.

snotra' Alıntı:
byramdan' Alıntı:
2- Bilgisayarım a gir.
9- GÜLE GÜLE KULLAN

Bir de başlangıçtan kaldırılması gerekiyor hocam. Bilgisayar her açılışta win klasörünün altındaki bu exeleri açmaya çalışıp hata verecek. çalıştır'a msconfig yazıp başlangıçtan kaldırmalısınız.

Yok Hocam Yok vermiyor :D denesin arkadaş yazsın kaç defa böyle yaptım. :D

11 şubat :D virüsümü ne bu. tatilden önce sorun yoktu. deepfreze olmasına rağmen kendine yer edinmiş hardiskde.

bende oldu nedir bu ya çözemedim :verymad:

Ekli dosyalar

• asd.jpg
    asd.jpg
    187.3 KB · Görüntüleme: 6,433
aynı sorunla karşılaştım. aşağıdaki şekilde kurtuldum. bilgisayar çok yavaşlamışsa güvenli modda da açıp aynı işlemi yapabilirisn.

Başlat'a Girin /Çalıştır'a Tıklayın / Regedit yazın HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Contro l\WOW\cmdline kaydını sil

malwarebytes kurup pc yi taratın arkadaşlar . daha önce aynı bende de oldu işe yarıyor.

Bende de 4 bilgisayarda oldu hem de deep freeze olmasına rağmen. Güvenli modda klasörü silip kurtuldum ama merak ediyorum bu neyin nesi, nerden geldi? Açıklayabilecek var mı?

Win klasörü içersinde Isass.exe diye bir virüs neden oluyor bugün temizlemekten gına geldi

1-gizli klasörleri açtım korunan işletim sistemi klasörlerinide açtım
2- klasörü bitdefenderle tarattım isass.exe siliyor sonra uyarı gelmiyor zaten
3-win klasörünüde shift +delete siliyorum
4-nerden yayıldı bu anlamadım ama oyun42 diye bir site var bundan olabilir belki

şu an bende aynı bela ile uğraşoyorum..combofixle taratmaya başladım, o halleder diye düşünüorum :)

Eslivya' Alıntı:
szeko' Alıntı:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\WOW\cmdline kaydını silin gidiyor.
Sorunu çözüyor, teşekkürler :+1:

Keşke daha önce yazsaydınız gecen bir okulun müdürü pc sini getirdi virüs var bakar mısın dedi ?
Bakmasaydım keşke ağdaki tüm pc lere bulaştı ben sonra dosyayı ms dosta sildim ve avast ile taratıp kurtuldum ama epey uğraştırdı. bu yol daha kısaymış aklmız da kalsın. kolay gelsin teşekkürler.

Sömestir virüsü diyebiliriz, bizim bilgisayarlarda da tatilden sonra başladı. Çocuklara girdiğiniz sitelere dikkat edin dedim kesin onların girdiği sitelerle alakalı bence.

Geri