C:\WİN\10.EXE BELASI

Kodla Büyü
tek seferde halletmiştim sene başında

Ekli dosyalar

• HijackThis REGEDİT AYARLARINI ONARMA.rar
    294.1 KB · Görüntüleme: 63
szeko' Alıntı:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\WOW\cmdline kaydını silin gidiyor.

evt keşke bunu daha önce öğrenseydim. ama okulda başka bir bilgisayarda verdi aynı hatayı. bu yöntemle hallettim. ama bazı arkadaşlar win klasörünü sil dediler de gizlileri göstere tıklıyom tamam diyom fakat göstermiyor tekrar giriyom gizlilileri göster tıklanmamış olarak açılıyor tekrar tıklıyom gene aynı tıklamayı kabul etmiyor :DD

dün anasınıfı öğretmeni çağırdı bilgisayara bakmam için 400 küsür tane pencere açılmıştı, aldım kasayı, zaten çok yavaştı sistem format attım kurtuldum :D

Arkadaşlar yanlız ben kayıt defterine ulaşamıyorum.Çalıştıra basıp regedit dediğim anda kayıt defteri engellenmiştir uyarısı geliyor

rkill ve combofix bu dertten kesin kurartırır daha dün çözüldü bu problem

ozlem22' Alıntı:
dün anasınıfı öğretmeni çağırdı bilgisayara bakmam için 400 küsür tane pencere açılmıştı, aldım kasayı, zaten çok yavaştı sistem format attım kurtuldum :D
Aynen. Ben de genelde sorarım önemli veriler var mı diye. Eğer yoksa genelde formatla kısa yoldan kurtulurum.

Bu virüsün programsız en kısa çözümü:

1-Bilgisayarı yeniden başlat
2-Güvenli modda başlat
3-msconfig ile başlangıçtan sil
4-Herhangi bir rar dosyasının içerisinde C: ye geç. WIN klasörünü sil.
5-Bilgisayarı yeniden başlat
6-İşine devam et...

iiiffffff, dönem başında aynı sorun bende de vardı 60 küsür tane pencere açılıyordu. hiç birşey işe yaramadı bende labdaki bütün pclere format attım. inşallah tekrar olmaz....

Aynı sorunlar uğraştım geçenlerde. Ben de güvenli modda açılıştan kaldırayım dedim Iseassı, açılışta mavi ekran çıktı. Badsector vardı herhalde. Yeni hdd takıp format attım yine aynı virüs çıktı. Güvenli modda açılıştan bu sefer silince kurtulduk. C nin içindeki Win klasörünü de güvenli modda sildik.

hbalta' Alıntı:
bende de aynı sorun var. döneme bununla başladım. 4 bilgisayarda aynı sorun var. ama bendekilerde sayılar sürekli artıyor. sizdede aynımı ?

EVET HOCAM BEN DED AYNISI OLUYOR...

Geri