Cimri komşuya internet vermek istemiyorum

Kodla Büyü

mc63

Site Gezgini
Merhabalar arkadaşlar. başlıktan anlaşılacağı gibi cimri mi cimri bi komşum var. Adam interneti beraber kullanalım dedi tamam dedim 3 aydır internet veriyorum ama bi ilk ay ödedi daha da unuttu parayı. kullandıkça kullanıyor ama para falan verdiği yok. Şimdi dostluk falan var aramız iyi ama insan bu kadar mı cimri olur anlayabilmiş değilim hele ki eğitimci bide bu vatandaş.

Şimdi soracağım şu. internetini kısabileceğim bi yöntem varmı. hani interneti var görünsün ama işkence olsun ona internet :lol: sınırlamak istiyorum internetini velhasıl. bilen var mı? :) hani faturalar gelince mecburen çatır çatır veriyoruz ama şimdi adama gidip kardeşim internet parasını vermiyorsun 2 aydır da diyemiyorum en iyi seçenek bu olsa gerek diyorum ama varmı bi yöntem tabii fikriniz?

Mac filtreleme yapsam direk interneti kesileceği için yapmak istemiyorum bu arada yazayım onu da. Selamlar

hocam ttnetten uyarı geldi çoklu kullandığımız tespit edilmiş. bir sonraki uyarıda ağır para cezası keseceklerini söylediler dersin. paylaşımı kesersin.

yemez o numarayı sanırım hocam :D hani aynı evde kullanmadığımızı nerden biliyorlar der şimdi

kablosuzla bağlanıyor hocam çocuk yok malesef :) kablolu deseniz evin ortasından kablo geçirmekte istemiyorum

yok hocam geçen bir komşu geldi ortak bağlanalım dedi. evde çocuk var bendede. kablosuz beyne zarar veriyor evdede küçük çocuk var açamam komşu dedim yolladım. sende çocuk olmayınca bu da pek tutmaz. işin zor hocam hayırlısı :)

Modem yandı deyin, siz kullanmaya devam edin ama komşunuz bilmesin. (Kablosuzu kapatıp kabloyla bağlanırsınız veya kablosuz adını ve şifresini değiştirirsiniz) Sorarsa da yarı yarıya alalım mı dersiniz, internet parası vermeyen adam modem parası hiç vermez, siz de kurtulursunuz. Verirse de 2 aylık internet parasını alır, ödemediği zaman tekrar aynısını yaparsınız :D

bt.ogretmeni' Alıntı:
Modem yandı deyin, siz kullanmaya devam edin ama komşunuz bilmesin. (Kablosuzu kapatıp kabloyla bağlanırsınız veya kablosuz adını ve şifresini değiştirirsiniz) Sorarsa da yarı yarıya alalım mı dersiniz, internet parası vermeyen adam modem parası hiç vermez, siz de kurtulursunuz. Verirse de 2 aylık internet parasını alır, ödemediği zaman tekrar aynısını yaparsınız :D

hocam internet fiber. bide verdikleri modemi eleman takınca kablosuz adını ve şifreyi değiştirsen bile elektrik gidip geldiğinde eski haline döner dedi markası tilgin. velhasıl o da olmuyor, kablosuz da kullanmak zorundayım.

arkadaş bide eğitimci olacak yani ne diyeyim

hocam modem arayüzünden kablolu bağlantı hızını düşür ve birde sinyal kuvvetini düşürdün mü yeter ama sen biraz kablolu bağlanman gerekiyor internet yavaşlayacak ondan;)

hocam şifreyi değiştir modemin sana sormaya gelmeye yüzü varsa parasını verir

şu forumun gözünü seveyim arkadaşlar çok sağolun gayet güzel öneriler geliyor inşallah biriyle bu işi çözerim bi deneme işine gireyim hele

önerileriniz için çok sağolun bu arada dediğim gibi Tilgin markalı fiber modem için varsa tavsiye onu da alayım çok sağolun

Hocam çok kolay bir yöntem söyleyeceğim. Modeminizin IP dağıtım ayarlarını değiştirin. DHCP'yi kapatın, kendinize (telefon, tablet, bilgisayar) elle IP verin girin, bunun dışındaki bilgisayar, telefon ne varsa otomatik IP alamaz, adam da elle IP girmeyi beceremez ve bağlantı kuramaz. Adam DHCP olmadan bağlanmaya kalkar ise de modeminizin modem IP'sini (192.168.1.1 veya 192.168.2.1) bunu 10.0.0.1 gibi birşey yapın ki tahmin edemesin. GARANTİ ÇÖZÜM!
Ağınızı görür ama yüz bulup da hocam bağlanamıyorum der mi bilmiyorum.

Hocam fatura geldi nasıl yapalım de yarın sabah. Bakalım ne diyor.

mc63' Alıntı:
patari' Alıntı:
hocam şu tarz birşey araştır istersen, hiç kullanmadım belki kullanan biri vardır da yardımcı olur, belki işe yarıyordur :wink:

http://forum.donanimhaber.com/m_34155868/tm.htm

tilgin modem için de bu yapılırmı acaba bi bakayım hocam başlık güzel hakikaten ama inşallah olur. 1Kb'a indirecem olursa :puhaha:

sayın hocam aşk olsun...ben komşunuzum...ayıp oluyor...istediniz de vermedim mi paranızı...?(şaka olduğunu söylememe gerek yok sanırım :puhaha: )

Bence en iyisi açık sözlü olmak
Hocam interneti beraber kullanıyoruz degil mi diyin evet dediginde de
Faturayi da beraber odeyelim deyin

Hocam bir ay komsun bir ay sen odeyecegin sekilde yillik odeme tablosu hazirla eline ver. 7 kisi kullananlar var bu sekilde yapiyolar hic bir sorun yok. Yoksa her ay para vercek diye bekle olcak is degil canin sıkılır.

Arkasından konuşma.

Azıcık cesaretini topla, usulünce yüzüne söyle.
Komşu para almaya geldim de olmadı.

hocam vermediği ilk iki ayın faturasını 3. ay ile birleştir ve
"hocam toplamda şu kadar internet borcumuz var yarısı sizin yarısı benim" deyin...

Komşunun eşine deki: Telekomdan bana söylenene göre size ait MAC adresinden uygunsuz yerlere girilmiş de. :puhaha:

hocam adam apartman aidatını vermiyor o denli yani. hatta geçende bide diyorki apartmana dış cephe yalıtımı yapalım kişi başı 1 milyar verelim :puhaha: :puhaha: :puhaha:

bu arada hala uğraşıyorum bişeyler buldum ama birazda karıştırdım çözmeye çalışıyorum :D

bilisimcomu' Alıntı:
mc63' Alıntı:
patari' Alıntı:
hocam şu tarz birşey araştır istersen, hiç kullanmadım belki kullanan biri vardır da yardımcı olur, belki işe yarıyordur :wink:

http://forum.donanimhaber.com/m_34155868/tm.htm

tilgin modem için de bu yapılırmı acaba bi bakayım hocam başlık güzel hakikaten ama inşallah olur. 1Kb'a indirecem olursa :puhaha:

sayın hocam aşk olsun...ben komşunuzum...ayıp oluyor...istediniz de vermedim mi paranızı...?(şaka olduğunu söylememe gerek yok sanırım :puhaha: )

napim hocam sende bi ay ver şu parayı da bari şu bahsettiğin beraber kullanalım konusu gerçek olsun :lol:

Hocam burada http://www.youtube.com/watch?v=EaEdUMAskMc anlatılan netcut isimli küçük program ile aynı modem üzerinden bağlandığınız diğer pclerin internetini kesebiliyorsunuz.
Kendi bilgisayarınızı kapatsanız bile modemi tekrar kapatıp açmadığınız sürece engellediğiniz diğer bilgisayar internete giremiyordu. Bazen lazım olabiliyor :)

Geri