comnet de sorun mu var?

Kodla Büyü

zodiac

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Süper Üye
comnet kullanıyorum, birden internet gitti, dsl ışığı turuncu yanıyor, böyle bir sorun yaşayan var mı?

hocam istanbuldayım, comnet sitesine giriş yaparken aşırı yavaş, destek talebi oluşturulamıyor yazıyor. İlk defa böyle bir sorun yaşıyorum

Veri satış merkezinden müşteri hizmetlerine ulaşmaya çalışıyorum. Ancak satış hizmetinde dahi müşteri hizmetlerine bağlanılamıyor.

Veri satış merkezinden müşteri hizmetlerine ulaşmaya çalışıyorum. Ancak satış hizmetinde dahi müşteri hizmetlerine bağlanılamıyor.
Duyurulara baktım hocam, duyurularda açılmıyor, acaba comnet sunucularına saldırı falan mı oldu?
45dk oldu internet gideli, veri satış merkezinin numarası nedir hocam?

Türktelekom'un alt yapı çalışmalarından kaynaklı olabilir. 2 hafta kadar önce gıbırnet'te de kesinti yaşadık. Hemen paniklemeyin. Düzelecektir. Bizimki birkaç saat sürdü düzeldi. Saat 16 civarıydı kesildi. 20-21 arasıydı düzeldi. Adsl sinyali vardı ama internet yoktu. Uygulama, internet sitesi hepsi çalışmaz olmuştu.

Türktelekom'un alt yapı çalışmalarından kaynaklı olabilir. 2 hafta kadar önce gıbırnet'te de kesinti yaşadık. Hemen paniklemeyin. Düzelecektir. Bizimki birkaç saat sürdü düzeldi. Saat 16 civarıydı kesildi. 20-21 arasıydı düzeldi. Adsl sinyali vardı ama internet yoktu.
Bilgi verdiğiniz için çok sağolun hocam, comnette hiç sorun yaşamamıştım, demek ki herşeyin ilki varmış :)
ADSL sinyali var ama TURUNCU yanıyor yani dediğiniz gibi internet yok, umarım çok uzun sürmez.

444678 genel telefon. Normalde internet hizmeti için dahili olarak 1-2 tuşlayıp müşteri hizmetlerine baglanmamız lazım. Ancak baktım ordan kimseye ulaşamıyorum. Veri merkezi satışı için dahili 2-1 tuşladım. Yinede ses yok. Bakalım sunucu güncelleme falan yapıyorlardır diye iyi niyetle düşünmek istiyorum.

Ben Aydın'dayım. @msygn hocamız Manisa'da. Siz İstanbul'da. Teknik destek ben oluşturdum ancak herhangi bir gelişme olmadı. Telefonla ulaşmaya çalışıyorum ancak açan yok :(
Hocam nasıl destek talebi oluşturdunuz, sürekli destek talebiniz oluşturulamamıştır diyor, hata mesajı çıkıyor, valla tebrik ederim, sesimizi duyurmuş oldunuz, teşekkürler.

Türktelekom'un alt yapı çalışmalarından kaynaklı olabilir. 2 hafta kadar önce gıbırnet'te de kesinti yaşadık. Hemen paniklemeyin. Düzelecektir. Bizimki birkaç saat sürdü düzeldi. Saat 16 civarıydı kesildi. 20-21 arasıydı düzeldi. Adsl sinyali vardı ama internet yoktu. Uygulama, internet sitesi hepsi çalışmaz olmuştu.
Altyapı olduğunu düşünmüyorum. Bölgesel bir durum değil çünkü. Belki sunucu taşıma olabilir. Ancak duyuru yapsalardı iyi olurdu.

Bilgi verdiğiniz için çok sağolun hocam, comnette hiç sorun yaşamamıştım, demek ki herşeyin ilki varmış :)
ADSL sinyali var ama TURUNCU yanıyor yani dediğiniz gibi internet yok, umarım çok uzun sürmez.
İnşallah. Türknet kullanırken de sık sık kesilme sorunu yaşamıştım bir seferinde. Yardım açtım saha dolabında port değiştirildi demişlerdi. Geçen sene de birkez böyle kesinti yaşadık gıbırnet üzerinde. Bu sene de oldu. Saldırı mı başka birşey mi bilmiyorum ama geçen sene telekom ile sunucularımız arasındaki omurga hatta yaşanam teknik arıza nedeniyle kesinti oldu demişlerdi.

Bu seferde teknik arıza demişlerdi. Düzeldi.

Altyapı olduğunu düşünmüyorum. Bölgesel bir durum değil çünkü. Belki sunucu taşıma olabilir. Ancak duyuru yapsalardı iyi olurdu.
Bizde de iller arası oldu. Ben Aksaray'dayım kesildi. Konya'dakilere sordum 45 dakika falan oldu kesileli dediler. Bizde sonra kesildi ama fiber abonelerinde kesinti olmadı buradakilerde. Ben vdsl kullanıyorum. Sonra il il düzelmeye başladı. Konyadaki tanıdıklarda internet geldi bizde 1 saat kadar sonra geldi.

Comnet'e bir özür borçluyum. Haklarında kötü düşündüm. Ancak kamuoyuna önden bir duyuru yapsalardı iyi olurdu.

Comnet'e bir özür borçluyum. Haklarında kötü düşündüm. Ancak kamuoyuna önden bir duyuru yapsalardı iyi olurdu.
Arıza olduysa önce duruyu yapamazlar ama planlı birşey ise bizde aynını düşündük. Hatta instagram sayfasında kaçtılar, bir daha kullanmam diyenler vardı mesajlarda. Açıklama yapmak her durumda zor olmamalı özellikle içinde bulunduğumuz iletişimin hızlı olduğu şu çağda.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Geri