Derneğimiz-BTE -Bilişim Teknolojileri Eğitimcileri Derneği

Kodla Büyü
Re: Derneğimiz Kuruldu...BTE -Bilişim Teknolojileri Eğitimcileri

ya arkadaşlar bırakın şu derneğin ne yapması gerektiği konusunu da önce bir derneğin içini dolduralım. derneğe kayıtlı adam mı varki dernek iş yapsın hayretle izliyorum valla :eek:

üç maymun' Alıntı:
ya arkadaşlar bırakın şu derneğin ne yapması gerektiği konusunu da önce bir derneğin içini dolduralım. derneğe kayıtlı adam mı varki dernek iş yapsın hayretle izliyorum valla :eek:
:)

"şu yapılsın", "böyle olmalı" diye günde 10-15 telefon alıyoruz ama şunu yapayım, üye olayım, çalışayım, böyle yapalım diyen arkadaşları bekliyoruz... nereye koşturacağımızı şaşırdık

esenordelarthe' Alıntı:
üç maymun' Alıntı:
:)

"şu yapılsın", "böyle olmalı" diye günde 10-15 telefon alıyoruz ama şunu yapayım, üye olayım, çalışayım, böyle yapalım diyen arkadaşları bekliyoruz... nereye koşturacağımızı şaşırdık
:D

şu an derneğin üye sayısı kaç hocam bir de benim belgeler elinize ulaştımı acaba

Derneğiniz hayırlı olsun. Umarim bilişim emekçilerinin sesini duyurabilirsiniz. Özellikle bizi zavallı duruma düşüren hiç bir şekilde imza atma yetkimizi vermeyen tüm kurumlara duyurursunuz. KPSS engeli nedeni hata özelde çalışmaya devam ediyorum. Gecen günler şirket açalım dedik çıraklık eğitim merkezinden ustalık belgesi istediler nedense boş yere TEF de okuyup mezun olmuşuz.
Umarım dernek amacına ulaşır

Tüm öğretmen arkadaşlarımıza hayırlı olsun :alkis:

Sayın Buket AKKOYUNLUNUN bana gönderdiği mail.
Merhaba sorunlarınız defalarca Sayın Bakan'a iletildi. Ben de söz alarak sordum ve önerilerde bulundum, ancak Sayın Bakan bu sorularımızı yanıtlamadı. Öğretmen Yeiştirme Komitesi olarak randevu alıp gitmeyi planlıyoruz orada dile getireceğiz, sevgiler Buket Akkoyunlu

Dernek yönetimi Buket hanımla görüşse beraber de idilebilir mi

Değerli meslektaşım, dernek yönetiminin içerisinde ve kurucu üyeler arasında sayın hocamın ismi zaten var. Ayrıca Buket hocamız öğretmen yetiştirme komitesi olarak da gideceklerini söylemiş. Tekrar dernek yönetimi olarak yeniden bakana gidilmesi Buket hocamızı yormaktan başka bir çözüm arayışı olmayacaktır bana göre. Bakanımızın sessiz kalması da bizim hakkımızda henüz belirlenmiş bir yol haritasının olmadığını gösterir. Fatih projesi kapsamında milli eğitim yönetim teşkilatı ile görüşmeler gerçekleştiren öğretim üyesi arkadaşlarımdan ve hocalarımdan aldığım cevaplar da henüz kimsenin bizim ile ilgili verilebilecek bir cavaplarının olmadığı yönünde. 4+4+4 sistemi ne getirip ne götürecek belli değilken de bir yol aranacağı belirsiz. Bu karışıklık içinde bizim sorunlar ne ölçüde çözülür ve eğitim teknolojileri yetkililerinin bizim görev tanımlamamız ve çalışma koşullarımız hakkında üzerinde çalıştığı taslak metinin ne olduğu da tam olarak muamma iken bazı meslektaşlarımın çoğumuzu derinden etkileyen bu belirsizlik ile ilgili espiri durumunu aşan asparagaz haber ve söylentileri yaymamalarını rica ediyorum.

i.d.' Alıntı:
Merhaba sorunlarınız defalarca Sayın Bakan'a iletildi. Ben de söz alarak sordum ve önerilerde bulundum, ancak Sayın Bakan bu sorularımızı yanıtlamadı. Öğretmen Yeiştirme Komitesi olarak randevu alıp gitmeyi planlıyoruz orada dile getireceğiz, sevgiler Buket Akkoyunlu

Milli Komitede Eğitim Fakülteleri, YÖK ve Meb yetkilileri bir araya gelerek ciddi görevleri yerine getirmeye çalışırlar. http://www.yok.gov.tr/content/view/496/217/ Üye sayıları binleri geçen dernekler bir-yana sendika temsilcilerinin bile bu komitede yer alması söz konusu olmamıştır. AMA ne şanslıyız ki ülkenin en iyi Eğitim fakültelerinden ikisinin dekanlık görevini üstelenen bizim alanın değerli hocaları, sıkıntılarımızı bizlerden çok daha iyi bilerek bu komitede yer alıyor. Derneğimize bile verebileceği desteği esirgemeyen hocalarımızın dertlerimize her olanakda tercüman oldukları ve her fırsatta dile getirdikleri için canı-gönülden teşekkür ediyoruz.

esenordelarthe' Alıntı:
derneğe başvurduk, hatta genel sekreteri ile görüştük. iletişimimiz devam ediyor...

zamanında tbd ile çalıştım. ama bizimle ilgili bir konuda hiç bir çalışmaya rastlamamıştım. İlgilenirler umarım.

Teknoloji Tasarım öğretmenleri Dernek kurmuşlar ve bakanlık yetkilileri kendileri ile görüşüp fatih projesi için siz neler yapabilirsiniz. Sizinle nasıl çalışabiliriz diye sormuşlar. Onlar da dernek olarak rapor hazırlamış ve vermişler.

İşin kötüsü size, bize, yada bilişimle ilgili olanlara kimse birşey sordu mu? Ya bu nasıl bir mantık, olayı anlayamıyorum?

enestar' Alıntı:
Teknoloji Tasarım öğretmenleri Dernek kurmuşlar ve bakanlık yetkilileri kendileri ile görüşüp fatih projesi için siz neler yapabilirsiniz. Sizinle nasıl çalışabiliriz diye sormuşlar. Onlar da dernek olarak rapor hazırlamış ve vermişler.

İşin kötüsü size, bize, yada bilişimle ilgili olanlara kimse birşey sordu mu? Ya bu nasıl bir mantık, olayı anlayamıyorum?

üye sayısı ile alakalı bir durum hocam. Biz kimsenin bize sormasını beklemiyoruz, kapılarda yatıp kalkacağız ama anlatacağız tüm derdimizi.

dijitalyerli' Alıntı:
esenordelarthe' Alıntı:
derneğe başvurduk, hatta genel sekreteri ile görüştük. iletişimimiz devam ediyor...

zamanında tbd ile çalıştım. ama bizimle ilgili bir konuda hiç bir çalışmaya rastlamamıştım. İlgilenirler umarım.

çalıştığınızda yazılı olarak başvurdunuz mu bilemiyorum ama ben üyesi olarak başvurmuştum. şimdi de yayın kurulunun toplantısına katıldım ve durumu olabilecek en iyi şekilde açıkladım. inanın onlar da samimiyetle sıkıntımıza katılıyorlar

esenordelarthe' Alıntı:
enestar' Alıntı:

üye sayısı ile alakalı bir durum hocam. Biz kimsenin bize sormasını beklemiyoruz, kapılarda yatıp kalkacağız ama anlatacağız tüm derdimizi.

Hocam yanlış anlaşılmasın. Ben derneği suçlar ya da akıl verir bir mesaj yazmak istemedim. Ben sadece esas çözümün bizde olabileceği halde neden zoraki çözümlere bu kadar bağlanılıp bizi safdışı bırakmak istiyorlar bunu dile getirmeye çalıştım.

Ayrıca:
i.d.' Alıntı:

Buket Hocam Üniversiteden hocam olur. Gerçekten çok iyi niyetli bir öğretmenimizdir. En son Eğitim Fakültesine Dekan Olmuştu. Sanırım yine aynı görevindedir.

enestar' Alıntı:
esenordelarthe' Alıntı:
enestar' Alıntı:
Buket Hocam Üniversiteden hocam olur. Gerçekten çok iyi niyetli bir öğretmenimizdir. En son Eğitim Fakültesine Dekan Olmuştu. Sanırım yine aynı görevindedir.

Yanlış anlamadım hocam kusura bakmayın yoğunluktan kısa kısa mesajlar yazıyorum onlarda ifade eksikliğine sebep oluyor. :)

Evet esas çözüm gerçekten bizde ama çözümün bir parçası olabilecek arkadaşlar o kadar yılgın ve bezginler ki şimdilik sadece izlemekteler. Onların da en kısa zamanda bizlere destek olacağını taşın altına ellerine koyacaklarına inancımız büyük. o kadar çok yapılacak şey var ama o kadar az insan gücüne sahibiz ki bazen 10 yere bölünüyoruz. Buket Hanım Derneğimizin yönetim kurulu üyesi kendisi tüm desteğini veriyor ve yakından takip edebiliyor durumumuzu.

esenordelarthe' Alıntı:
dijitalyerli' Alıntı:

çalıştığınızda yazılı olarak başvurdunuz mu bilemiyorum ama ben üyesi olarak başvurmuştum. şimdi de yayın kurulunun toplantısına katıldım ve durumu olabilecek en iyi şekilde açıkladım. inanın onlar da samimiyetle sıkıntımıza katılıyorlar

yok hocam başvurmadım, o zamanlar öğrenciydim üniversitede. pek bu konulardan bilgim yoktu.

lütfen fikirlerimizi bildirelim
yeniden-kitlesel-eylem-f272/eylem-icin-oneri-t85703.html

derneğin milli eğitimden yetkililerle görüşme şansı hiç yok mu?en azından belirsizliğin sonunu görsek iyi ya da kötü.sürekli kafamızda senaryo oluşturmaktan bıktık artıkç

sevdalimhayat' Alıntı:
derneğin milli eğitimden yetkililerle görüşme şansı hiç yok mu?en azından belirsizliğin sonunu görsek iyi ya da kötü.sürekli kafamızda senaryo oluşturmaktan bıktık artıkç
Ben de son günlerde bu görüşme meselesini araştırıyorum, dernek yetkililerine de bu konuyu açmıştım görüşme imkanı olup olmadığı ile ilgili ancak randevu almanın zor olduğunu söylediler. Sendika ile görüştüm randevu meselesini. Yardımcı olmaya çalışıyorlar. 2-3 kez arayıp hangi aşamada olduklarını bildirdiler. İnşallah işe yarar. Aramızdan seçeceğimiz birkaç temsili arkadaşın bu şekilde görüşmeye katılması fayda sağlayabilir. Bazılarınız bunlar hayal diyebilir ancak denemekte fayda var. Sonuçta hiçbirşey yapmazsak hiçbir değişiklik olmayacağı kesin ancak birşeyler yaparsak ufak ufak yaptığımız herşey çözümün parçalarını oluşturur.

marbled' Alıntı:
sevdalimhayat' Alıntı:
Ben de son günlerde bu görüşme meselesini araştırıyorum, dernek yetkililerine de bu konuyu açmıştım görüşme imkanı olup olmadığı ile ilgili ancak randevu almanın zor olduğunu söylediler. .

Zor ama olması da bir o kadar gerekli. Bakan Bey şu an ülke dışında. Biz yetkililerle görüşme taleplerimizi her fırsatta dile getiriyoruz. Aynı ortamlara girme, yazılı, sözlü, yüz-yüze görüşme taleplerimizi iletmekteyiz.

Emeği geçen herkese teşekkürler.
En kısa sürede ücretimi yatırıp evraklarımı göndereceğim.
İyi çalışmalar.

haber için teşekkür ederim. Gündemin daha sakin olduğu şu ZAM çığırışmalarının bittiği zaman daha etkili olabilir. Tekrar yinelemek lazım o zaman

Dernek yetkililerini ve emeği geçen herkesi tebrik ederim. Buna benzer haberler gündem oluşturacaktır eminim.

Biz Bt öğretmenleri olarak eğer bir Derneğimiz varsa ise bence en güzel ve güncel bir web sayfasına sahip olmalıyız ki örnek olalım.Bana göre bilemiyorum Derneğimimizin web sayfası içeriği ve görsel olarak zenginleştirilmeli.Bence dernekler arasında en güzel web sayfasına sahip olmalıyız.Dernekteki arkadaşlar bence böyle çalışma başlatsalar web programlamadan anlayan arkadaşlar bu işe el atarlar ve kısa sürede çok daha güzel bir web sayfasına sahip oluruz.Burcu Hocam belki herşeye yetişmeyebilir,dernektir tüzüktür şudur budur bence hepimiz destek verip çok iyi bir dernek web sayfasına sahip olabiliriz.Müfettişlerin dernek web sayfasına baktım çok daha güncel ve aktif.Dernek web sayfamıza belki yazarlar eklenmeli günlük yazılar yazılmalı.

:++:
dream81' Alıntı:
Biz Bt öğretmenleri olarak eğer bir Derneğimiz varsa ise bence en güzel ve güncel bir web sayfasına sahip olmalıyız ki örnek olalım.Bana göre bilemiyorum Derneğimimizin web sayfası içeriği ve görsel olarak zenginleştirilmeli.Bence dernekler arasında en güzel web sayfasına sahip olmalıyız.Dernekteki arkadaşlar bence böyle çalışma başlatsalar web programlamadan anlayan arkadaşlar bu işe el atarlar ve kısa sürede çok daha güzel bir web sayfasına sahip oluruz.Burcu Hocam belki herşeye yetişmeyebilir,dernektir tüzüktür şudur budur bence hepimiz destek verip çok iyi bir dernek web sayfasına sahip olabiliriz.Müfettişlerin dernek web sayfasına baktım çok daha güncel ve aktif.Dernek web sayfamıza belki yazarlar eklenmeli günlük yazılar yazılmalı.
:++:

Geri