Devleti katliamla suçlayan 1100 akademisyen

Kodla Büyü
1100 Kansız, 1100 serefsiz, 1100 hain ve onların yardakçıları. Yazıklar olsun sizlere.

marcel' Alıntı:
akil adamlarıda tutuklasınlar
:+1: :+1:
1100 haine bunlarda eklensin.
ha bu arada geçen sene çözü(l)m(e) sürecini destekleyenlerde vardı buralarda. onları da unutmayalım

Arkadaşlar!
Eğer HUKUKU bir devletin yönetiminde baş role koymazsanız; kim hain kim suçlu kim haklı kim haksız böyle tartışır durursunuz. Devletin birazcık da olsa eleştirilmesine dayanamayıp "devlete kafa tutan bütün memurların aklanması gerekir ve öyle de olacak" diyenler var. Eğer bir gün millet artık HUKUKUN üstünlüğüne gerçekten inanırsa; bu ülkede kim haklı kim haksız tartışmaya bile gerek kalmaz. Kusursuz HUKUK Allah'ındır. Bir ismi de HAKK'dır zaten. Ama biz de kendi içimizde bir HUKUK sistemi oluşturup onun en iyi şekilde işlemesi için çalışmalıyız.

selimaydin' Alıntı:
Arkadaşlar!
Eğer HUKUKU bir devletin yönetiminde baş role koymazsanız; kim hain kim suçlu kim haklı kim haksız böyle tartışır durursunuz. Devletin birazcık da olsa eleştirilmesine dayanamayıp "devlete kafa tutan bütün memurların aklanması gerekir ve öyle de olacak" diyenler var. Eğer bir gün millet artık HUKUKUN üstünlüğüne gerçekten inanırsa; bu ülkede kim haklı kim haksız tartışmaya bile gerek kalmaz. Kusursuz HUKUK Allah'ındır. Bir ismi de HAKK'dır zaten. Ama biz de kendi içimizde bir HUKUK sistemi oluşturup onun en iyi şekilde işlemesi için çalışmalıyız.
burada devlete kafa tutandan kasıt aslında hükümete muhalif herkes tutuklansın işten atılsın düşüncesidir.

semihcom' Alıntı:
Bazıları birlik beraberlik demiş, bakın ne yaparsanız yapın memnun olmayacak bir kesim var, işleri güçleri olumsuz eleştiri ve ihanet. Vatandaş %50 yı bunlarla uzlaşın diye vermedi, akp 2 yıla kadar yeni anayasa yapamazsa , ağzıyla kuş tutsa artık biter.

Vatandaş verilen sözlerin yerine getirilmesini istiyor ki hükümetin karnesi bu konuda fena sayılmaz. Sonrada yeni anayasa şart. Devlete kafa tutan ne kadar memur, işçi, bürokrat, M.v dahil hepsinin temizlenmesi lazım ve zaten oraya doğru gidiliyor.

çıkar ağzındaki baklayı, açık açık söyleki devlete değil hükümete karşı olan herkes tutuklansın iktidar partisinin koşulsuz desteklemeyen tüm işçi memur bürokratlar temizlensin gerekirse hepsi hapse atılsın. bu lafları söyle artık çekinme.

ha bir de çözüm süreççiler, akil adamlar, pkk ile masaya oturma, apo bildirisi okuma falan var rica edicem onlara da bi el atalım.

semihcom' Alıntı:
Bakla senin gibilerde bulunur, dediğim gayet açık ve net, bu devletin askerine-polisine terörist öldürüyor diye havlarsan defolup gideceksin,mesele parti meselesi değil, 2 dakika erkek olunda bizde destekliyoruz deyin.

evet ben de destekliyorum, terörist ve terörist destekçilerine en ağır yaptırımların uygulanmasını. bir insan terörü överse desteklerse anında cezasını almalı.

ama senin gibi yanar dönerler bunu yapamıyor, 2 sene önce akil adamların peşinde dolaşan, aponun bildirisi dolmabahçede okunurken sus pus olan, habudan teröristler girince sesini çıkarmayan tip gelmiş neler diyor ona şaşıyoruz.

2 gün sonra çözüm sürreci başlasa bu akademisyenlere ilk alkış tutacak olan sensin, ben ise aynı şekilde nefret edecem bu tiplerden

pointer' Alıntı:
semihcom' Alıntı:
Bakla senin gibilerde bulunur, dediğim gayet açık ve net, bu devletin askerine-polisine terörist öldürüyor diye havlarsan defolup gideceksin,mesele parti meselesi değil, 2 dakika erkek olunda bizde destekliyoruz deyin.

evet ben de destekliyorum, terörist ve terörist destekçilerine en ağır yaptırımların uygulanmasını. bir insan terörü överse desteklerse anında cezasını almalı.

ama senin gibi yanar dönerler bunu yapamıyor, 2 sene önce akil adamların peşinde dolaşan, aponun bildirisi dolmabahçede okunurken sus pus olan, habudan teröristler girince sesini çıkarmayan tip gelmiş neler diyor ona şaşıyoruz.

2 gün sonra çözüm sürreci başlasa bu akademisyenlere ilk alkış tutacak olan sensin, ben ise aynı şekilde nefret edecem bu tiplerden
+1

volkankey' Alıntı:
pointer' Alıntı:
semihcom' Alıntı:

+1

adam kapak yapmış :lol:

çözüm süreci dedikleri lanet olası şey buzdolabından çıksa yine değişirler

bunlar mevsimlik milliyetçi

.
.
.
Özellikler dini bir konu olduğunda "bak millet aya çıkıyo, şunu üretiyo vs. biz neyle ugraşıyoruz " diyen OKUMUŞ kesim..
Görüyorsunuz onlar dinle ugraşmıyorlar. çok zeki bildirilere imza atıyoryorlar. Dün gece hep beraber mars ta kadehlerini tokuşturup çok zekiii konuşmalarını yapımışlar.. ama sizin haberiniz yok tabi cahiller.. adamlar ışınlanmayı buldu ama biz buna hazır değiliz..

bu ülkede pkk ya karşı tutumunu ve tavrını hiç bir şartta değiştirmeyen tek kesim vardır oda ülkücülerdir. bir gün bu millet ülkücülere hak verecektir.

semihcom' Alıntı:
Aranızda erkek yokmuş, kıvırmadan bu bildiriye destek veriyoruz diyen bir tane adam çıkmadı. İşiniz gücünüz akp düşmanlığı, mecliste grubu olan partilerden oy verdiğiniz partiler (mhp hariç) pkk nın değirmenine su taşımıyor mu? Hemde alenen.

Terörün bitmesi en çok 1128 haini üzmeyecek anlaşılan.

cevap veremiyorsun yoksa yüzün mü yok?

mhplilere de 2 sene önce faşist, barış düşmanı asıl hain diye suçluyordunuz hey gidi hey. gerçi şaşmamak lazım koskoca devletin subayını kardeşi şehit olan subayı bile hainlikle suçladınız.

Akademisyen, üniversite ve benzeri yüksek öğrenim kurumlarında öğretimi gerçekleştiren, araştırma yapan ve özgün araştırmalarıyla alanına katkıda bulunan kişilere verilen genel mesleki unvandır. Wiki.

Bazen düşünüyorum bu akademisyenlerin fikirleri boş vakitten mi. ? Çok düşünmekten mi oluyor. ? Aynı şey farklı bir ülkede olsa soruşturmaya tabii tutulup kınama ve uzaklaştırma gibi cezalar verilmez miydi. :!:

Bu akademisyenler için üzülüyorum ki,yayınlarıyla,araştırmalarıyla hatırlanacaklarına bu şekilde hatırlanacaklar. Saygılar.

Görünen o ki zamanında PKK ile kolkola gezenler şimdi vatansever olmuşlar. Burada birilerini suçlayarak, iktidar yalakalığı yapanlar görüyoruz ki görevleri hariç her işi yapıyorlar. Bildiri tamamen ülke gündemini ve sığ beyinleri meşgül için yapılmış bir senaryodan ibaret.Bu tür teknikler psikolojik harp tekniği olarak geçer. merak edenler https://www.cia.gov/library/center-for- ... -apr09.pdf
buradaki datalardan okuyabilir.
Metin okunduğunda Terör çığırtkanlığı yapan Bildiricilerin devletten kastının, hükümet olmadığını ilerleyen satırlardan anlıyoruz. Sadece bir yerde hükümetten bahsederek, “Hükümetten müzakere şartlarını oluşturmasını, Kürt siyasi iradesinin taleplerini içeren bir yol haritasını oluşturmasını talep ediyoruz” diyorlar. Bu kadar! Hükümet ile devleti ayırmasa burada talebi devlete yapardı.
Suçlama Türkiye Cumhuriyetine, talep hükümete!
Neden talep Hükümete diye kimse sormuyor. Göreceksiniz ki 3 vakte kadar yine masada kolkola birilerini göreceksiniz,siz de anca burada ucuz vatanseverlik naraları atanlar olarak kalacaksınız.
Gerek yok böyle şeylere.

malesef....

olan aziz şehitlerimize oluyor, dün yine 6şehit verdik. bunlardan biri bilgisayar öğretmeni. yemin ederim çok zoruma gidiyor, lanet etmekten de bıktım usandım. zoruma gidiyor bu yaşananlar, hergün evlatlarımızı kaybediyoruz 6 şehidimiz var yaş ortalaması 25 çoğu yaşça bizden küçük gençler. Allah kimsenin başına vermesin bu acıyı.

umarım şehitlerin kanı yerde kalmaz 2009'da bu itler haburdan türkiyeye sokulunca gaziler protez bacaklarını yere atıp ağlıyorlardı, o noktaya dönmekten korkuyorum.

Bu ülkenin %10 aleni her şartta pkk ya destek veriyor, %50 si dün pkk ile pazarlık yaptığı gibi yarında yapmaya hazır. %25 ile pazarlık yapmanıza da gerek yok, pkk nın her şartını kabul ediyor. geriye kalan %12 lik kesimde vatan derdine düşmüş, memleket meselelerini menfaatlerine değişmemiş. adam gibi adamlar. Biz diğer kesimlerden oy almak için soytarılık yapacak halimiz yok, ilkelerimizden taviz verecek halimizde yok. birilerine menfaat dağıtacakta değiliz. Her gün 3-5 şehit verdiğimiz bugünlerde çoğunun umurunda bile değil. ateş sadece gariban aileleri yakıp gidiyor. Şehitlerimizin ruhu şad olsun. menfaat peşinde koşanlarda Allahından bulsun

Başganlığa giden yol...Kendini milliyetçi sanan insanların duyguları ile oynamak,onları gaza getirmek,savaş çığırtkanlığı yapmak bu ülkede her zaman prim yapmıştır.olan yine güzelim ülkemize ve insanlarına olmuştur

bu akademisyenler vatan hainidir...çok net ve kesin....pkk bildiri yapsa anca bu kadar olurdu... sapla samanı ayırt etmek gerekir...ben Atatürk milliyetçisi bir insan olarak, milli ve manevi değerlere önem veririm, cumhuriyeti savunurum, bilimselliği ve çağdaşlığı savunurum , adaleti savunurum ama kendi devletine terörist yerine koyan sözde akademisyenleri savunmam.. hümanizm adı altında terörü savunan bir zihniyet...çok açık...bölücü ve köhnemiş bir zihniyet....partilerle işim olmaz çünkü hiçbir parti benim dünya görüşü yansıtmıyor...malum muhalif partilere oy da kullandım ama bundan sonra bu zihniyetlere oy da yok..çünkü hepsi milli değerlerden uzak ya da milli değerleri çağdaşlıkla birleştiremeyen partiler...şöyle adam akıllı bir oluşum çıksa da oy versem ama malesef yok...bu konuda iktidar da dalalet içindeydi bir zamanlar, yok açılım yok barış süreci. al sana barış süreci....bu ülkeyi bölmeye çalışan sözde solcu hümanistlerle de işim olmaz...memleket kimlere kaldı....sığınacak bir yerimiz yok ama doğrudan yanlışa dönülmez artık...Bölücüler ve devlet düşmanların bu ülkede işi yok...nokta..

semihcom' Alıntı:
kürşat geç bunları, bahçeli giderse partiniz paralelin arka bahçesi olacak, nimet abla şimdiden salvolar savurmaya başladı, neyse zaman her şeyin ilacıydı :)

işte günde 5 saat ülke tv ve a haber izlemenin beyinde bıraktığı hasarlar :)

only61' Alıntı:
bu akademisyenler vatan hainidir...çok net ve kesin....pkk bildiri yapsa anca bu kadar olurdu... sapla samanı ayırt etmek gerekir...ben Atatürk milliyetçisi bir insan olarak, milli ve manevi değerlere önem veririm, cumhuriyeti savunurum, bilimselliği ve çağdaşlığı savunurum , adaleti savunurum ama kendi devletine terörist yerine koyan sözde akademisyenleri savunmam.. hümanizm adı altında terörü savunan bir zihniyet...çok açık...bölücü ve köhnemiş bir zihniyet....partilerle işim olmaz çünkü hiçbir parti benim dünya görüşü yansıtmıyor...malum muhalif partilere oy da kullandım ama bundan sonra bu zihniyetlere oy da yok..çünkü hepsi milli değerlerden uzak ya da milli değerleri çağdaşlıkla birleştiremeyen partiler...şöyle adam akıllı bir oluşum çıksa da oy versem ama malesef yok...bu konuda iktidar da dalalet içindeydi bir zamanlar, yok açılım yok barış süreci. al sana barış süreci....bu ülkeyi bölmeye çalışan sözde solcu hümanistlerle de işim olmaz...memleket kimlere kaldı....sığınacak bir yerimiz yok ama doğrudan yanlışa dönülmez artık...Bölücüler ve devlet düşmanların bu ülkede işi yok...nokta..

+1

yazık kı en ust sevıyede ınsanların bunu yapması bu kısılerı gorevden alması egıtıme sıkıntı almaması vatanıma haınlık öyle bır duruma geldıkkı artık denızde dusmusler yılan mılan hıkaye ne bulsalar sarılıyorlar hukumet ıyı olmasa bıle kansızlarla aynı kalıba hatta daha altta tutulması yapılabılıcek en buyuk haınlıktır

semihcom' Alıntı:
ernestososa' Alıntı:
semihcom' Alıntı:
kürşat geç bunları, bahçeli giderse partiniz paralelin arka bahçesi olacak, nimet abla şimdiden salvolar savurmaya başladı, neyse zaman her şeyin ilacıydı :)

işte günde 5 saat ülke tv ve a haber izlemenin beyinde bıraktığı hasarlar :)

Değil 5 saat 15 dakika izlemem, tabi burada şunu anlamak lazım, sendeki hasar genetik olmalı, yanı doğuştan, fazla yapacak bir şey yok, yükümlülüğünde yok zaten, arafta sayılırsın :)

evet izlemediğin çok belli, yoksa böyle parlak fikirler senden çıkmaz zaten...

semihcom' Alıntı:
MHP ile paraleli aynı kefeye koyma. MHP hiç bir dönem paralel ile beraber hareket etmedi ya akp 11 yıl beraber ülkeyi parsel parsel bölüşürsen nerdeydin. MHP hiç bir cemaat veya siyasi lobilerle işi olmaz. ama ifitra atarken bile utanma duygunuzu kaybedebiliyorsunuz. biraz onurlu olun. varsa tabii... pkk ile pazarlık yapanlara ne diyeceksin.

geçmişte bu formda çözüm sürecinin ihanet süreci olduğunu söylediğimizde burdaki arkadaşlar 30 yıldır silahla çözebildiniz mi diyordunuz. analar yinemi ağlasın diyordunuz. nerde o dalkavuklar bir özür bekliyoruz. kandan beslenen kimmiş iyi öğrenin.

beberuhi82' Alıntı:
Başganlığa giden yol...Kendini milliyetçi sanan insanların duyguları ile oynamak,onları gaza getirmek,savaş çığırtkanlığı yapmak bu ülkede her zaman prim yapmıştır.olan yine güzelim ülkemize ve insanlarına olmuştur
Doğru tespit katılıyorum,milliyetçi akımlar bu ülkenin çocukları bir öz diğeri üvey.

mb1984' Alıntı:
beberuhi82' Alıntı:
Doğru tespit katılıyorum,milliyetçi akımlar bu ülkenin çocukları bir öz diğeri üvey.

bu ülkenin çilesini milliyetçiler çekmiş ama kaymağını diğerleri yemiştir. nasıl bir üvey anlayışsa. milli değerlere saldıran herkes bu ülkede vatan hayinidir.

Kürşat_58' Alıntı:
mb1984' Alıntı:
beberuhi82' Alıntı:

bu ülkenin çilesini milliyetçiler çekmiş ama kaymağını diğerleri yemiştir. nasıl bir üvey anlayışsa. milli değerlere saldıran herkes bu ülkede vatan hayinidir.
bu ülkede vatan severliği de vatan hainliğinide kof adamlar pay ettiği sürece insanların canı yanmaya devam edecek. Koltuk değneği olanda ne kadar yer bilmem ama bakan olup kabineye giren herhalde baya kaymak yer… :)

Asrın liderimiz “Mit müsteşarını Oslo’ya gönderen benim, İmralı’ya gönderen benim, sıkıntısı olan bana söylesin” dedi. Asrın liderimiz, fahri profesördür.

Ahmet Kiziroğlu “ulus devlet ayrıştırıcıdır, ulusçulukla hesaplaşma zamanı geldi, bana Serok Ahmet diyorlar” dedi. Serok Ahmet, profesördür.

Beşir Atalay “Öcalan’ın mesajları bizim de düşüncemizdir” dedi. Apo’nun düşüncelerine aynen imza atan Beşir Atalay, profesördür.*

Yalçın Akdoğan “Öcalan kendisi için bir şey istemiyor, Öcalan’ın farklı bir bakış açısı var, olayları okuma kabiliyeti var, tecrübesi var, Öcalan’ın mesajları hassasiyeti yansıtıyor” dedi. Apo’yu bu derece takdir eden, öve öve bitiremeyen Yalçın Akdoğan, doçenttir.*

Yasin Aktay “Türk yoktur” dedi, “Öcalan dünyanın geleceğini iyi okuyor” dedi. Akp milletvekili Yasin Aktay, profesördür.*

Etyen Mahçupyan “Öcalan nadir insanlardan birisi, çok geniş prestij alanı var, karizmatik, gerçekten bir rehber ve lider” dedi. Akp’nin akil adamı Mahçupyan, Ankara üniversitesinde araştırma görevlisiydi.*

Abdullah Öcalan “Anayasa’nın Kürt sorunuyla ilgili bölümlerini Numan Kurtulmuş ve Osman Can kaleme alsın” dedi. Başbakan yardımcısı Numan Kurtulmuş, profesördür. Osman Can, akp milletvekiliydi, profesördür.*

Nabi Avcı “konuşmamı güzel Kürtçemizle yapmak isterdim ama, bizim zamanımızda Kürtçe seçmeli ders yoktu, biz bu imkandan mahrum büyüdük, yoksa ben de muhabbetlerimi ifşa edecek kadar Kürtçe konuşabilmeyi arzu ederdim” dedi. Muhabbetlerini maalesef Kürtçe ifşa edemeyen milli eğitim bakanı Nabi Avcı, profesördür.*

İsmet Yılmaz “eskiden anneler babalar, evlatlarını askere gönderiyordu ama, tezkere alıp gelecek mi kafasında soru işareti oluyordu, şükürler olsun çözüm sürecini başlatarak ana babaların kafasındaki soru işaretlerini kaldırdık, Ak parti varsa barış var, çözüm süreciyle Türkiye’nin önü parlak” dedi. Tbmm başkanlığı da yapan milli savunma bakanı İsmet Yılmaz, doktora derecelidir.*

Orman bakanı Veysel Eroğlu, 25 şehit morgta yatarken “Hindistan’da Pakistan’da olur böyle şeyler” dedi. Kendisi profesördür.

*

Ayşenur İslam “Ortadoğu’yu biz planlarız, sadece oyuncu değiliz, baş aktörüz, 2002 yılında satranç masasının başına oturduk, şah mat dedik, çözüm sürecini bu amaçla başlattık” dedi. Aileden sorumlu eski bakan Ayşenur İslam, doçenttir.*

Yücel Sayman “en büyük hayalim Dicle ile Botan’ın birleştiği yere deniz feneri kurmaktır, ışık verir, yol gösterir, oraya deniz feneri yapmayı ben üstleniyorum” dedi. Akp’nin deniz fenerci akil adamı Yücel Sayman, profesördür.*

Can Paker “bakın ben garanti veriyorum, ülke bölünmeyecek, bölünme olduğu zaman gelin benim yakama yapışın” dedi. Faturasız beyaz eşya satıyormuş gibi kendi dükkanı adına garanti belgesi veren Akp’nin akil adamı, sorosçu Can Paker’in doktora derecesi vardır.*

Baskın Oran “ulus devlet bizim başımızda Allah’ın belasıdır, Türk üst kimliği bölücüdür, Öcalan’ın eli rahatlatılmalı, yoksa metro istasyonları patlar, alışveriş merkezleri patlar, ortalığa ceset parçaları dağılır, korkudan alışverişe gidemezsiniz, alışverişinizi internetten yaparsınız, yiğidin hakkı yiğide verilmeli, sayın Tayyip Erdoğan gibi cesur bir politikacı olmasaydı, biz hâlâ birbirimizi yemeye devam edecektik” dedi. Akp’nin akil adamı Baskın Oran, profesördür.*

Doğu Ergil “1985’te doğu raporu hazırladım, annem telefon etti, senden utanıyorum dedi, akil insanlar heyetine katıldım, kayınvalidem beni vatana ihanetle suçladı, kayınvalidem Kadir İnanır’ı çok beğenirdi, Dolmabahçe toplantısından sonra Kadir İnanır’dan rica ettim, kayınvalideyle aram pek iyi değil, arayalım da konuşuver, iyi bir şey yapıyoruz yenge filan deyiver, ikna et dedim, sağolsun kabul etti, repliği de hazırdı, aradık ama, kayınvalidem telefona çıkmadı” dedi. Akp’nin akil adamı Doğu Ergil, profesördür.

Murat Belge “Tayyip Erdoğan’ın yaptığı barışmak değildi, Abdullah Öcalan’la pazarlık yapmaktı, Tayyip Erdoğan’ın kişiliğinde barışmak gibi bir fiilin yeri yoktur, bizim destekleğimiz adam uydurma Tayyip Erdoğanmış, adımız akildi ama akil falan değildik, aklımızı kullanmıyorduk, bize verilmiş bir şey yok, sadece defter kalem verildi, lüzumsuz adamlardık, akil insanlar konu mankeniydi” dedi. Akp’nin aklını kullanmayan akil adamı Murat Belge, doçenttir.

Netice itibariyle…

Barış bildirisi ayağına yatıp, Pkk’yla yeniden masaya oturmamızı isteyen 1128 akademisyene gelene kadar… Onlara beş basan akademisyenlerimiz vardır!

Geri