Dikkat atak kullananlar için tehlike!

Kodla Büyü

hastasıyız dede

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
Arkadaşlar usb yuvaları genişledi çok büyük problem olmaya başladı atak programını tahtalardan kaldırdım artık kullanmayıda düşünmüyorun atak programı yerine telefon ile açılan alternatif program kullanan, bilen, tavsiye edecek var mı

www.okulwebsistemleri.com diye bir site var. biz kullanıyoruz. tahta telefonla,flasla veya herhangi bir bilgisayardan açılabiliyor. sms hakkı,pano kullanımı (akıllı tahtalarda pano olbilyor) sınav programı v.s biz 250 tl ye aldık. şimdi zam gelmiş . kolay gelsin

shadow kullanıyorum okulda walla sıkıntı olmadı şimdiye kadar. atak matak kullanmam

hastasıyız dede' Alıntı:
Arkadaşlar usb yuvaları genişledi çok büyük problem olmaya başladı atak programını tahtalardan kaldırdım artık kullanmayıda düşünmüyorun atak programı yerine telefon ile açılan alternatif program kullanan, bilen, tavsiye edecek var mı
hocam flashı tak çıkardan dolayımı genişledi yuvalar..bi de ne zamandır kullanıyordunuz atak?

Her tahta için USB çoğaltıcı kullanarak sorun aşılabilir.
Bozulan USB Çoğaltıcı olur.

btnotlari' Alıntı:
shadow kullanıyorum okulda walla sıkıntı olmadı şimdiye kadar. atak matak kullanmam
Shadow nedir hocam, biraz bahsetsen de bizde bilsek . Ayrıca yuvaların genişleyeceğini tahmin ettiğimden dolayı Atak kurmamıştım sanırım doğru yapmışım.

hocam okulwebsistemleri.com var mobilden kullanılabiliyor yalnız googleplay den indirilmiyor uygulama, sadece yapımcının kendi sitesinden apk sını indirip kuruyorsun dolayısıyla güvenilmeyen kaynaktan kurulum secerek kurabiliyorsun bu bi eksi yön olarak söylenebilir

birde mercanyazilim.com sitesinde usbkey mobil anahtar var uygulaması googleplayde mevcut ister telefona istersen öğretmen tabletine kurabilirsin. artı yönü öğretmen tabletine kurulabildiği için daha tercih edilebilir, tek eksi yönü henüz mobilde ios desteği sunulmamış ollması.

Mobilden kullanılabilen bu ikisini biliyorum.

aracnida' Alıntı:
http://www.okulwebsistemleri.com diye bir site var. biz kullanıyoruz. tahta telefonla,flasla veya herhangi bir bilgisayardan açılabiliyor. sms hakkı,pano kullanımı (akıllı tahtalarda pano olbilyor) sınav programı v.s biz 250 tl ye aldık. şimdi zam gelmiş . kolay gelsin

Hocam iphone kullanan öğretmenler için nasıl bir yol izliyorsunuz?

Arkadaşlar bir ara ben arduino Leonardo ile RFID kart kullanarak yapmayı düşünmüştüm. Ancak mikrokontrolcü kopyalanabileceği için vazgeçmiştim. ATAK + arduino leonardo olabilir aslında. Muharrem Hoca ya sormak lazım.

yupo' Alıntı:
aracnida' Alıntı:
http://www.okulwebsistemleri.com diye bir site var. biz kullanıyoruz. tahta telefonla,flasla veya herhangi bir bilgisayardan açılabiliyor. sms hakkı,pano kullanımı (akıllı tahtalarda pano olbilyor) sınav programı v.s biz 250 tl ye aldık. şimdi zam gelmiş . kolay gelsin

Hocam iphone kullanan öğretmenler için nasıl bir yol izliyorsunuz?

Hocam iphone kullanan öğretmenlere alt kullanıcı oluşturuluyor. öğretmen tahta listesine internet sitesinden kendi şifresi ile ulaşıyor.

Selamlar çok daha gelişmiş bir kilit uygulamasını tamamen ücretsiz olarak geliştiriyoruz fakat şimdilik detay veremeyiz umarım işinize yarar. Yazılımla ilgi önerilerinize açığız

hastasıyız dede' Alıntı:

USBKey Akıllı Tahta Koruma Prog. v1.4.04(Mobil Anahtar Ek) bu başlığa bir bak hocam bir ara denk gelmiştim.

Re: Ynt: Dikkat atak kullananlar için tehlike!

Neticede öğretmenlerde flash bellek yuvasını mutlaka kullanacak.
Bu kaçınılmaz sondan kurtulmak için USB çoklayıcısı akıllı Tahtalara mutlaka şart.

sorun olan flaş lar değil aslında flaşlara takılan anahtar ve usb çoğaltıcının ağırlığından dolayı problem oluyor zaten, yuvalar genişlemiş zaten bu saatten sonra çoaltıcıda yaramaz. mobil anahtar program ve site tavsiye eden arkadaşlara teşekkür ediyorum bi bakalım.

muthis projede teknik sartnameyi hazirlayanlar acaba neden anakarta lehimli usb yuvasini tercih ettiler? panelin herhangi bir kosesine uzatilabilecek, anakarta soketle bagli usb yuvasi koymak bu kadar mi zordu.
aklimda deli sorular...

Yuva kismi degisemiyor mu sadece.flash takilamayacak duruma geldiginde nasil bir cozum olacak

gunerkartalova' Alıntı:
Yuva kismi degisemiyor mu sadece.flash takilamayacak duruma geldiginde nasil bir cozum olacak

degisiyor ama zor, usb port anakarttan sokulup yeni port lehimlenmesi lazim. tabi karttaki yollarin kirilmadigini varsayiyoruz. servis gelince komple karti degistiriyor, muhtemelen tamirini bahsettigim sekilde yapiyordur onlarda.

degisiyor ama zor, usb port anakarttan sokulup yeni port lehimlenmesi lazim. tabi karttaki yollarin kirilmadigini varsayiyoruz. servis gelince komple karti degistiriyor, muhtemelen tamirini bahsettigim sekilde yapiyordur onlarda.[/quote]
maliyeti nedir biliyormusunuz

gunerkartalova' Alıntı:
degisiyor ama zor, usb port anakarttan sokulup yeni port lehimlenmesi lazim. tabi karttaki yollarin kirilmadigini varsayiyoruz. servis gelince komple karti degistiriyor, muhtemelen tamirini bahsettigim sekilde yapiyordur onlarda.
maliyeti nedir biliyormusunuz[/quote]

bir kere servis cagirdim 1750 lira dediler tahta basina, daha sonra fatih hattina 1 seferlik ucretsiz tamir edilmesi gerektigini belirterek sikayet ettim ucretsiz gelip degistirdiler. bunun disinda kendine guvenen, elimden gelir diyenler icin eski/arizali bir anakarttan sokulecek usb portu ile degisim yapilabilir. parca maliyeti yok denecek kadar az. bi tamirciye falan yaptirilsa iscilik ne alir bilmem ama bana gelse 100 liradan asagi elimi dokundurmam :)

Degistirmedim ama degistiricem zaten garanti disi ve 1000 tl masraf çıkardılar.

Eski ve çalışmayan pcnin birinden on usb grislerinden soktum. Piyasada lapto usb soketi çifti diye arayabilirsiniz

Ekli dosyalar

• eta1.jpg
    eta1.jpg
    48.9 KB · Görüntüleme: 252
  • eta2.jpg
    eta2.jpg
    108.5 KB · Görüntüleme: 249
  • eta3.jpg
    eta3.jpg
    93.7 KB · Görüntüleme: 249
  • eta4.jpg
    eta4.jpg
    119.5 KB · Görüntüleme: 249
  • eta5.jpg
    eta5.jpg
    89.7 KB · Görüntüleme: 252
  • eta6.jpg
    eta6.jpg
    89.5 KB · Görüntüleme: 170
  • eta7.jpg
    eta7.jpg
    103.5 KB · Görüntüleme: 167
hastasıyız dede' Alıntı:
sorun olan flaş lar değil aslında flaşlara takılan anahtar ve usb çoğaltıcının ağırlığından dolayı problem oluyor zaten.
Usb çoğaltıcıyı çift taraflı bant ile duvara sabitledim ben. Bu durumda anahtarlık falan da ağırlık yapmıyor.

aracnida' Alıntı:

Peki bu sistem ağ üzerinden mi çalışıyor internet kablosunu çekince iptal olmuyor değil mi?

tahres48' Alıntı:
aracnida' Alıntı:

Peki bu sistem ağ üzerinden mi çalışıyor internet kablosunu çekince iptal olmuyor değil mi?

internet yokken usb internet varken ister usb, ister mobil kullanabilirsiniz. Ayrıca LCD pano kullanmanıza da gerek yok. Kilit ekranlarını LCD pano gibi kullanabilirsiniz. Ekstra sunucu kurulmuyor.

https://youtu.be/pHtE4dJj7LM

https://www.youtube.com/watch?v=YAqKC_gKl7M&t=10s

https://www.youtube.com/watch?v=1IKOEyC3o0w&t=69s

hastasıyız dede' Alıntı:
Servis tahtabaşı 100 tl istedi yuvanın anakarta lehimlenmesi zormudur deneyen varmı aramızda.

Ben deneyeceğim hocam haber ederim. İnşallah olur.

Bir arkadaşın yazmış olduğu programı kullanıyoruz bizde hocam ama sadece usb bellek ile tahtaların açılmasını sağlıyor web veya cep telefonunda uygulama desteği yok. Gayet başarılı ve sorunsuz çalışıyor isterseniz numarasını vereyim görüşürsünüz 535 848 23 76

Bizde Faz1 tahtanın usbleri arızalandı komple ET'nin bilgisayarı değiştirdiler.Faz1 de anakarta lehimli olduğu söylendi bu yüzden anakartın değişeceğini söyleyip 395 TL aldılar ?

Webtiger fotolarda gösterdim lehim i söküp yenisini lehimlicek biz yalamasak bile alelâde bir elektronikci zarar görmemiş anakartlarda 10 dk da halleder taş çatlasın 50 tl maliyet

Suicide' Alıntı:
muthis projede teknik sartnameyi hazirlayanlar acaba neden anakarta lehimli usb yuvasini tercih ettiler? panelin herhangi bir kosesine uzatilabilecek, anakarta soketle bagli usb yuvasi koymak bu kadar mi zordu.
aklimda deli sorular...

ET ler için kesinlikle usb çoğaltmak yada kasanın dışında bir bağlantı oluşturmak gerekiyordu. inşallah 3. faz için bu eksikleri göz onunde bulundururlar. Kaydırma mekanizması da sorun çıkarmaya meyilli kaydırma üstten değilde alttan destekli olaylı tahta ağırlığı ile cerceve sarkmazdı en azından. Bakanlık tahta kullanımına daha resmi kanallar ile bir çözüm bulabilir diye düşünüyorum.
Mobilden tahta açmak için daha önce de dediğim gibi iki farklı çalışma var biri okulwebsistemleri bir diğeri USBKey Mobil Anahtar Uygulaması. ilki de kullanılabilir ama Ben ikincisini tercih ettim, hem fiyat olarak daha uygun hem de cep telefonu haricinde, öğretmen tabletinde kullanılabiliyor ayrıca çalışması için internet bağlantısına ihtiyacı olmaması tercih etmemin en önemli sebeplerinden.

sapphire' Alıntı:
Suicide' Alıntı:
aklimda deli sorular...

ET ler için kesinlikle usb çoğaltmak yada kasanın dışında bir bağlantı oluşturmak gerekiyordu. inşallah 3. faz için bu eksikleri göz onunde bulundururlar. Kaydırma mekanizması da sorun çıkarmaya meyilli kaydırma üstten değilde alttan destekli olaylı tahta ağırlığı ile cerceve sarkmazdı en azından. Bakanlık tahta kullanımına daha resmi kanallar ile bir çözüm bulabilir diye düşünüyorum.
Mobilden tahta açmak için daha önce de dediğim gibi iki farklı çalışma var biri okulwebsistemleri bir diğeri USBKey Mobil Anahtar Uygulaması. ilki de kullanılabilir ama Ben ikincisini tercih ettim, hem fiyat olarak daha uygun hem de cep telefonu haricinde, öğretmen tabletinde kullanılabiliyor ayrıca çalışması için internet bağlantısına ihtiyacı olmaması tercih etmemin en önemli sebeplerinden.

panelin arkasindan zirt pirt cikan fisleri de unutmamak lazim. insanin aklina gelmiyor degil acaba urun mu sartnameye gore hazirlandi yoksa sartname mi urune gore...

Geri