E-okul'da Dersimizin Yazılı Notu Girişi Yok

Kodla Büyü
yalcinbayrakci' Alıntı:
Artık kimse birşey yapmak istemiyor. Birçok arkadaş 20 saat civarı veya uzeri derse giriyor ve aynı zamanda da BTR. BTR olmasa ek ders problem. Ek ders sorun olmasa bile sanki BTR imiş gibi okuldaki bilgisayarla ilgili tüm sorunları gelip bilişim teknolojileri öğretmenine soruyorlar ve yardım istiyorlar. BTR olmasak bile bilgisayar ile ilgili işleri yapmak zorunda kalıyoruz yani... Ayrıca kitap yok, her öğretmen canı ne isterse onu anlatıyor. Ders müfredatında birlik beraberlik yok. Müfredat programı belli ama konuları işlerken meb engeli karşımıza çıkıyor. Birçok öğretmen artık diyor ki her okula rehber öğretmenler gibi kadro verilsin, dersler alınsın. Derse girmeyelim, okulda bilişim rehberi olalım. Hem BTR hem de BTY dersleri ağır geliyor. Aynı zamanda fatih projesi de başlıyor. O da ayrı bir yük... Birçok kişi bu şekilde düşündüğü için kimse birşey yapmak istemiyor...
Sayın hocam ben de tam bundan bahsettim işte bize lafta verilen haklar, 2 yıl önce dersin 5 ve 6 larda görünürde zorunlu,7 ve 8 lerde seçmeli olmasından bahsediyorum, bizim sorunlarımıza çare olmadı sebebini siz yukarıda saymışsınız zaten bu ders zorunlu 2 şer saat olarak 5 ve 6 lar yetmiyor zorunlu olan dersin karşılığı olmalı yani kitabı olmalı ve bu kitap genel olarak tüm okullarda ders işlemeye uygun olacak şekilde düzenlenebilir labı olsun ya da olmasın.
Ayrıca sayın hocam adamların btr kadrosu verme gibi bir derdi yok olsada biz öğretmeniz tamirci değil bunu unutursak sürünmeye devam ederiz
Uzun lafın kısası ya dersimiz ya da bşka bir branşa geçmek ben açıkcası 6 aylık görevlendirmeyle norma etkisi olmayan ne olduğu belirsiz görevlendirmelerle tamircilik yapmak istemiyorum...

CodeDitoR' Alıntı:
http://ttkb.meb.gov.tr/program2.aspx?islem=2&kno=21

sayfa 45:
Dersin Değerlendirme Aşaması
Derste öğrencileri değerlendirmek için herhangi bir sınav ya da test uygulaması
yapılmayacaktır. Sadece oluşturulan öğrenci projelerini değerlendirerek ve proje
aşamasında yaptığı gözlemleri kullanarak öğrencilere notlarını verilecektir.
bu döküman eski seçmeli dersler için hocam 5 ve 6 larda dersimiz zorunlu biliyorsundur:(

fateless38' Alıntı:
CodeDitoR' Alıntı:
http://ttkb.meb.gov.tr/program2.aspx?islem=2&kno=21

sayfa 45:
Dersin Değerlendirme Aşaması
Derste öğrencileri değerlendirmek için herhangi bir sınav ya da test uygulaması
yapılmayacaktır. Sadece oluşturulan öğrenci projelerini değerlendirerek ve proje
aşamasında yaptığı gözlemleri kullanarak öğrencilere notlarını verilecektir.
bu döküman eski seçmeli dersler için hocam 5 ve 6 larda dersimiz zorunlu biliyorsundur:(
biliyorum hocam ben araştırıp bu kadarını bulabildim
ttkb nin sitesinde
eğitim-öğretim / öğretim programları
başlığında Ortaokul Programı-Bilişim Teknolojileri ve Yazılım Dersi ( 5, 6, 7 ve 8. Sınıflar) Öğretim Programı
dökümanında değerlendirmeye dair bir bilgi göremedim
ders aynı ders sadece zorunlu yani değerlendirme de buna göre alındı bence

http://ttkb.meb.gov.tr/program2.aspx/pr ... =1&kno=196
arkadaşım bizim güncel programımız bu.

Orada da der ki;

Portfolyo (Öğrenci Gelişim Dosyası, Ürün (Seçki) Dosyası, Tümel Değerlendirme)
Öğrencinin bir dönem, ders ya da eğitim hayatı boyunca yaptığı çalışmaların, ödevlerin, projelerin, performans görevlerinin, günlüklerin, çalışma yapraklarının, duyuşsal değerlendirme araçlarının, klasik sınav sonuçlarının vb. sınıf içi ya da dışında yapılan tüm etkinliklerin yer aldığı dosyadır. Öğrenciler tarafından oluşturulan özgün ürünleri içeren bir bütün veya öğrencilerin çalışmalarını içeren bir koleksiyon olarak tanımlanabilir. Bu koleksiyon, öğrencinin içerik seçimine yaptığı katkıları, seçim ve kritik etme için kullandığı kriterleri ve kendi bilgisini yansıtabildiği kanıtları içermelidir.

Orada açık seçik klasik sınav sonuçları yazıyor.

bu bilinmezlik çok sular götürür :eek:
klavuz kitap yok
öğrenci kitabı yok
bilgisayar yok
öğretim programı tam belli değil
üstüne birde aynı hokus pokus edilmiş gibi sınavı kaybettiler :)
tam bir muamma dersi böyle birşey dünyanın hiçbir yerinde görülmemiştir.
fetret devri gibi ders

Not girişleriyle ilgili bilgisi olan var mı acaba?
Neye göre kaldırıldı bu not girişleri?

Arkadaşlar sinirlenmek yerine il ya da ilçe memlerdeki e-okul temsilcilerine e-okula bakan kişilere sorsanız olmaz mı?Sen neden sormuyon diyenler olabilir ben geçen hafta sordum haberi olmadığını pazartesi yani bugünden tekrar bakma mı söyledi...

ben de attım mail bakalım,bekliyorum heyecanla :verymad: cevaplarını...zamanı geri alsam keşke üniversite bölüm tercihi yaptığım güne :?

bireylul' Alıntı:
ben de attım mail bakalım,bekliyorum heyecanla :verymad: cevaplarını...zamanı geri alsam keşke üniversite bölüm tercihi yaptığım güne :?
keşke sayın hocam zamanı geri alabilsek başka bölümlerde okuyabilseydik :(

fateless38' Alıntı:
Arkadaşlar sinirlenmek yerine il ya da ilçe memlerdeki e-okul temsilcilerine e-okula bakan kişilere sorsanız olmaz mı?Sen neden sormuyon diyenler olabilir ben geçen hafta sordum haberi olmadığını pazartesi yani bugünden tekrar bakma mı söyledi...
Okul müdür aracılığıyla ilçe memdeki kişilere konu iletildi.
Eokulun eposta adresine bu konu soruldu. Yani hiç bişey yapmadan sadece buraya soru sormadım öğretmenim.
Belki kesin bilgisi olan vardır.

wes' Alıntı:
Okul müdür aracılığıyla ilçe memdeki kişilere konu iletildi.
Eokulun eposta adresine bu konu soruldu. Yani hiç bişey yapmadan sadece buraya soru sormadım öğretmenim.
Belki kesin bilgisi olan vardır.
:alkis:

kgunduz' Alıntı:
bu bilinmezlik çok sular götürür :eek:
klavuz kitap yok
öğrenci kitabı yok
bilgisayar yok
öğretim programı tam belli değil
üstüne birde aynı hokus pokus edilmiş gibi sınavı kaybettiler :)
tam bir muamma dersi böyle birşey dünyanın hiçbir yerinde görülmemiştir.
fetret devri gibi ders

Çok doğru söylemişsin öğretmenim.. :cry:

Arkadaşlar Sınav tarihi girmeye çalışıyorum. Kaydet butonu pasif sizde durum nedir?

sınav tarihi girebiliyorum ama not yazılacak yer yok.proje ve ders etkinlikleri başlıkları var.sınav kaldırılmış büyük ihtimal.inşallah karneden not kaldırılmamıştır.proje ve ders etkinlikleri karneye yansıyacaksa buna da razıyım.

Bende bütün özellikler aktif, sınav tarihini de gireli 1 hafta falan oldu. Hatta bu mesajdan sonra bir kontrol edeyim dedim sorun yok not etkinlik proje girişleri yapılabiliyor.

Dönem ortasında böyle bir radikal değişiklik yapılıyorsa ve bunu tesadüfen öğreniyorsak çok yazık.. Bir açıklama yapma zahmetinde bile bulunulmamış öğretmenlere.. Sınav kesin olarak kalktıysa aynı gün nedeniyle açıklasaydı keşke Meb :-1: Belki bazı arkadaşlar yazılı sınavlarını hazırlamıştı bile :(

sınav yapıp etkinlik notu olarak girerim. ama sınav yapacağım. seçmeliye tekrar dönüş için aşama mı bu acaba. ırmak geçilirken at değiştiriyorlar :verymad:

bizim okulda diğer branşlarda da aynı sıkıntı var büyütecek birşey yok bence dönem ortasında böyle birşey yapmazlar

tomreader2010' Alıntı:
bizim okulda diğer branşlarda da aynı sıkıntı var büyütecek birşey yok bence dönem ortasında böyle birşey yapmazlar

Ben de öyle olduğunu düşünmek istiyorum hocam da nisanda yazılı yapmak gerek düzelmezse ne olacak. Çocuklar sorup duruyor yazılı ne zaman diye daha var diyorum belki uygulamalı yaparım proje gibi olur diyorum. Geçiştir geçiştir nereye kadar :(

ben 1 nisan da sınav yapacağımı söylediö,,şaka gibi ama ne diyebilirm ki çocklara..

""" meb bize şaka yaptı bende size yaptım şakayı " diye gülerek geçiştirecez
:(:(:(:(

arkadaşlar bende bu hafta sınav yapıyorum sınav tarihlerini önceden girdim fakat sınav notlarını giremiyorum bize sadece proje ve ders içi etkinlik bölümü açılıyor tekrar sınav notları kaldırıldı mı? anlamadım onca fotokopi çektirip sınav kağıtları hazırladık anlamadım.Eğitici formatörü ve ilde görevli kişiyi aradım kimsenin bişey bildiği yok o ona gönderiyor o ona anlamadım

tomreader2010' Alıntı:

hocam Bizim okulda diğer branşlara 1.sınav 2.sınav 3.sınav açılıyor. Sadece bilişimde projeyle başlıyor direk.. Bir sorun oldugu kesin bence..

Geri